şükela:  tümü | bugün
  • turkiye artik secimlerle iktidarin degisebilecegi bir ulke olmadigindan katilmadigim onerme.

akp secim kaybetmez haydi kaybetti diyelim, yine de erdogan'dan "milletimiz bana muhalefet gorevi verdi carsamba sarayi bosaltiyorum" cumlesini duyabilecegimize inanmiyorum.

ulke bilfiil 18 senedir tek bir ailenin kurdugu bir suc orgutu tarafindan yonetiliyor. burada kalkip "gidecekler" demek buyuk saflik.

edit: bir araba mesaj aldim. cimere sikayet edecegini yazan bir adet celladina asik bile yazdi. istediginiz yere sikayet edin ben dogru bildigimi yazmaktan asla vazgecmem. ister polisler evime gelip alsin, ister kaza kursununa gideyim. sizden hicbir zaman korkmadim ve korkmayacagim.

edit 2: dusunce suclusuyum sanirim... istediginiz kadar kudurun, kufur veya tehdit edin, gercekleri gormezden gelemezsiniz...

bana fetocu diyen de oldu pkk'li diyen de. ben ataturk ilke ve inkilaplarina gore yasayan, aksam birasini icen sade bir adamim. cumhuriyet dusmanlari istediklerini yazabilir, buradaki pek cok kisi kimin ne oldugunu cok iyi biliyor.

debe editi: gelen butun destek mesajlari icin cok tesekkur ederim. gercekten kufur ve tehditten cok destek oldugunu gormek insanin icini umutla dolduruyor. iyi ki varsiniz!
  • bir gerçektir.

metropoll araştırma kurucusu özer sencar:

"metropoll’ün ölçümlerine göre 15 yıldır ak parti’nin oyu %30,7’nin altına düşmedi. mayıs 2020 ölçümüne göre kararsızlar dağıtılmadan ak partinin oyu %30,7 olarak bulundu. bu oran 18 yıldır ak parti’nin ölçülen en düşük değeridir."

bana göre türkiye'nin açık ara en başarılı araştırma şirketi konda'nın genel müdürü bekir ağırdır:

"ak parti oy kaybediyor, kaybetmiyor meselesi değil. çözülüyor, gidecek yer bulamıyor. yüzde 45’den 30'lara düştü. bu bir alamettir, ama gidecek yer bulamadı. su kaynıyor, çayın altı açık, buhara döndüğü gün fark edeceğiz. şubat ayı ölçümümüzde ak parti yüzde 30'un altında idi."

yine de tüm devlet aygıtının akp'nin kontrolünde olduğunu unutmamak lazım. seçimin tarihini, seçime girilirken ülkedeki havayı, kimin seçime girip giremeyeceğini, seçim sistemini, oyların sayılmasını, her şeyi onlar belirlediler ve yine belirleyecekler.

ülkenin kaderi akp'ye oy veren seçmenin bizzat mutfaklarında yangın varken erdoğan'ın don kişot vari hayali düşmanlarla savaşmasını bir kez daha afiyetle yiyip yemeyeceğine bağlı olacak.
  • son yerel seçimlerde avuçlayanların hayal olduğunu zannettiği durum

yavaştan hazırlanın.
  • ak troller yüzünden gelen fenalık sebebiyle bin atlı akınlarda çocuklar gibi şen bir şekilde belirtmek istediğim gerçek.

2002'den beri 17 yılı aşkındır kimi zaman kötü kimi zaman daha kötü, yeri geldi kötü yeri geldi daha kötü bir şekilde yöneten akp nihayet gidiyor. (pardon yol yaptı)

siyasi kutuplaşmayı arttıran, ekonomik buhran yaratan, alt-üst yapıların sadece istanbul'un hayvan gibi göç almasına yarayacak şekilde ve ranta yönelik inşaa edilmesi, fikir özgürlüğünün her geçen an daha da azalması, bilim-spor ve sanat açısından dünya ile daha da bağımızın kopması.

her şey çok güzel olur mu olmaz mı bilemiyorum ama bildiğim bir şey var akp ve siyasi islam zırvalığı bu topraklardan defolup gidecektir artık. tabi roma bir günde kurulmadı ama akp 2023'ü göremeyecektir.

note-1: uzun uzun analiz etmesini çok iyi bilirim ama ekşisözlük artık zıvanadan çıktığı için dikkat çekici bir şekilde anlattım.
    note -2: daha önce açılmış başlıklar var bu konu ile ilgili ama ak trollerden gerçekten gına geldi
  • 31 yaşıma geldim, bu saatten sonra gitse ne olacak, gitmese ne olacak. gençliğimin baharında ampul yaktı namussuzlar.
  • bizim gibi kalabalik ve egitim seviyesi cok yuksek olmayan toplumlarda bir kez daha gormus oluyoruz ki ekonomi hakikaten her seyin belirleyicisiymis. insanlarin en temel derdi gecim. asiri bozulmus adalet sistemi de ikinci sirada yer alir sanirim.

tabii daha akp'nin bi yere gittigi yok ama dususte oldugunu gormemek icin kor olmak lazim.
  • akp’yi bir siyasi parti olarak düşünürseniz zaten 2015 haziran seçimlerinde gitmişlerdi. sonrasında olanlar malum. o yüzden akp ile ilgili bir siyasi partiymiş gibi düşünmeyin. bir suç örgütü olarak düşünün. ülkemizi ele geçirmiş mafyatik bir oluşum. o yüzden bu saatten sonra seçimde şu olur bu olur demek bir parça yersiz. bazıları da yıllardır gidiyorlar falan diye kendince dalga geçiyor. ama unutmayın akp zaten 2015’te kaybetti.
  • ilerde "darbe olunca 10 sene geriye gidiyorduk, akp yüzünden 20 yıl geriye gittik" şeklinde anılacak olan hede.
  • burda insanların umutlarını kırmaya çalışan ruh emicileri takmayın, bunların alayı maaşlı troll.

yandaş olmayan ciddi bütün anket firmaları akp'nin oyunun %30 civarına düştüğünü söylemekte. o yüzden seçim sistemini değiştirmeye çalışıyorlar. bu ülkede anap'lar,dyp'ler,ecevit'ler gitti troll arkadaş. akp mi kalacak? bazıları da seçimleri tekrar ederler falan demiş. ee etsinler, noldu 23 haziran'da ? sonuçta büyükşehirlerin çoğunu kim yönetiyor ?

bakmayın trollere. sermaye partisi akp 89 anap gibi dağılma sürecine girmiştir. muhalefet yeter ki duruşunu devam ettirsin, doğru adaylar seçsin 2019 gibi.

herşey çok güzel olacak.
  • akp seçimle gitmez diyenlerin alayı geçen sene büyükşehir belediyelerini hayatta birakmaz akp diyenlerden ibaret. hayata ellerinden geldiğince negatif taraftan bakarlar ve tüm toplumun buna inanmasını beklerler. bu tür insanları hayatınızdan uzak tutun. bunlar ruh emici tipler, alıp bunları dünyanın en iyi yönetilen ülkesine dahi koysanız bir bok bulup hem kendilerini hem çevresindekileri umutsuzluğa sürüklerler.

vakti gelince oyunuzu kullanın, sandıklara sahip çıkın.