şükela:  tümü | bugün
179 entry daha
  • bir gerçektir.

metropoll araştırma kurucusu özer sencar:

"metropoll’ün ölçümlerine göre 15 yıldır ak parti’nin oyu %30,7’nin altına düşmedi. mayıs 2020 ölçümüne göre kararsızlar dağıtılmadan ak partinin oyu %30,7 olarak bulundu. bu oran 18 yıldır ak parti’nin ölçülen en düşük değeridir."

bana göre türkiye'nin açık ara en başarılı araştırma şirketi konda'nın genel müdürü bekir ağırdır:

"ak parti oy kaybediyor, kaybetmiyor meselesi değil. çözülüyor, gidecek yer bulamıyor. yüzde 45’den 30'lara düştü. bu bir alamettir, ama gidecek yer bulamadı. su kaynıyor, çayın altı açık, buhara döndüğü gün fark edeceğiz. şubat ayı ölçümümüzde ak parti yüzde 30'un altında idi."

yine de tüm devlet aygıtının akp'nin kontrolünde olduğunu unutmamak lazım. seçimin tarihini, seçime girilirken ülkedeki havayı, kimin seçime girip giremeyeceğini, seçim sistemini, oyların sayılmasını, her şeyi onlar belirlediler ve yine belirleyecekler.

ülkenin kaderi akp'ye oy veren seçmenin bizzat mutfaklarında yangın varken erdoğan'ın don kişot vari hayali düşmanlarla savaşmasını bir kez daha afiyetle yiyip yemeyeceğine bağlı olacak.
  • son yerel seçimlerde avuçlayanların hayal olduğunu zannettiği durum

yavaştan hazırlanın.
  • turkiye artik secimlerle iktidarin degisebilecegi bir ulke olmadigindan katilmadigim onerme.

akp secim kaybetmez haydi kaybetti diyelim, yine de erdogan'dan "milletimiz bana muhalefet gorevi verdi carsamba sarayi bosaltiyorum" cumlesini duyabilecegimize inanmiyorum.

ulke bilfiil 18 senedir tek bir ailenin kurdugu bir suc orgutu tarafindan yonetiliyor. burada kalkip "gidecekler" demek buyuk saflik.

edit: bir araba mesaj aldim. cimere sikayet edecegini yazan bir adet celladina asik bile yazdi. istediginiz yere sikayet edin ben dogru bildigimi yazmaktan asla vazgecmem. ister polisler evime gelip alsin, ister kaza kursununa gideyim. sizden hicbir zaman korkmadim ve korkmayacagim.

edit 2: dusunce suclusuyum sanirim... istediginiz kadar kudurun, kufur veya tehdit edin, gercekleri gormezden gelemezsiniz...

bana fetocu diyen de oldu pkk'li diyen de. ben ataturk ilke ve inkilaplarina gore yasayan, aksam birasini icen sade bir adamim. cumhuriyet dusmanlari istediklerini yazabilir, buradaki pek cok kisi kimin ne oldugunu cok iyi biliyor.

debe editi: gelen butun destek mesajlari icin cok tesekkur ederim. gercekten kufur ve tehditten cok destek oldugunu gormek insanin icini umutla dolduruyor. iyi ki varsiniz!
  • katılmadığım önermedir. kimsenin bir yere gittiği yok istikrar dolu sekse devem. ne demişler '' sen domalansın büyük düşün!!heheheh
  • şu ülkede kimler gitti. herkes birgün gidecek ama ne zaman olacak bilmiyorum.
    bana kalırsa 2023 de gitmesi büyük ironi olurdu.
    10 yıldır 2023 hedefi olan ve o yılı işaret eden bir parti için acı bir son
  • (bkz: #108523433)'de bekir ağırdır'ın dediği gibi, akp'den kopanlar gidecek bir mecra bulabilseler, akp gidecek ama gidecek bir mecra bulamıyorlar. bekir ağırdır başka bir programda da "kendini boşlukta, umutsuz ve partisiz hisseden %36'lık bir kitle var. kararsızlar, birinci parti." diyor. ama muhalefet, bu kararsızları cezbedemiyor bir türlü. bu gidişle de cezbedemeyecek galiba. nitekim istanbul ekonomi araştırma genel müdürü can selçuki de ekonomi konusunda yaptıkları bir ankette; "sizce yaşadığımız krizin yarattığı ekonomik sorunları hangi lider en iyi şekilde çözebilir?" sorusuna %20,3 oranında "hiçbiri" cevabının verildiğini söylüyor ve "önümüzdeki dönemi, kimin 'hiçbiri' olacağı belirleyecek." diyor.
  • çıkar 2 eyyyy der, töröröst bunlar, uçucaz kaçıcaz ekonomiye rövaşata atıcaz, benim bacılarıma, tüp kuyruğu vs der alır gider. çok da şeyetmeyin.
  • iyi aferin. sen de git, o da gitsin, öbürü de gitsin. bütün genç ve parlak beyinler göç etsin, memleketi kaderine terketsin.

şaka şaka sktirsin gitsin.
    (bkz: bak şurdan)
  • bir şey olmaz, bizde bu halk oldukça bir yere gitmezler.

neden mi?

seçime yakın iki bomba patlar, reis çıkar halkı gaza getirir, seçim kolileri gider, işsiz gençler bekçi kadrosuna falan alınır, o da yetmezse seçimde trafoya kedi girer, akp'liler seçim merkezi falan basar, bir şekilde zafer ilan edilir.
195 entry daha