şükela:  tümü | bugün
  • hiç gerçekçi değil.

    iş gereği esnaf ve sanayici ile görüşüyoruz, hepsi de yakınsa da lafın sonunda çok memnunuz lafını duyuyorum hala. bana hiç inandırıcı gelmiyor. boşuna hayaller kurmayın
  • gelen gideni aratacaktır ama gitsinler ki arayalım yeter ki.
  • ülkenin insanından bihaber kişilerin yıllardır dile getirdiği beyandır. ''ama bu sefer farklı, boş tencere iktidar devirir, işsizlik,..vb'' argümanlarla geliyorlar son zamanlarda. daha detaylı destekleyici fikirleri olanlar da var. istanbul ve ankara örneklerini gösterenler var. işin ilginci söyledikleri şeyler de gayet akılcı ve katılabileceğim şeyler. tabi ki türkiye'de yaşamıyor olsaydım.

    yanılmayı hiç bu kadar istemem ama yapılacak ilk seçimin gecesinde hepsinin toplanacağı başlık maalesef ki şu olacaktır:

    (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)
  • ilk genel seçimde ağlayacak olanların toplandığı başlık. genel seçim sonuçları açıklanmaya başlanınca kendiniz yine siktir olup gidecek yer ararsınız.
    reis tamam demeden kimsenin bir yere gittiği yok. reis varsa reis,yoksa diğerleri...
  • artık son hamlelerini yapıyorsun

    panikledin

    her twit atanı içeri almaya başladın

    gençleri kaybettin, elinde sadece torpilli gençler ve din allah ile kandırdığın yaşlılar kaldı

    bunu görüp hırçınlaştın

    kasayı boşalttın: sokağa çıkma yasağı ilan edemiyorsun

    sattın

    yedin

    yedirdin

    gencecik çocukları şehit eden putin'in ayağına gittin aman dilendin

    ama umutsuzluğa yer yok türkiye cumhuriyeti devleti büyük devlettir düştüğü yerden en güçlü şekilde kalkacaktır.
  • bu gider daha beteri gelir elhamdülillah. akapeden değil destekçilerinden, çomarlardan. cahillerden korkun.
  • bir gerçektir.

    metropoll araştırma kurucusu özer sencar:

    "metropoll’ün ölçümlerine göre 15 yıldır ak parti’nin oyu %30,7’nin altına düşmedi. mayıs 2020 ölçümüne göre kararsızlar dağıtılmadan ak partinin oyu %30,7 olarak bulundu. bu oran 18 yıldır ak parti’nin ölçülen en düşük değeridir."

    bana göre türkiye'nin açık ara en başarılı araştırma şirketi konda'nın genel müdürü bekir ağırdır:

    "ak parti oy kaybediyor, kaybetmiyor meselesi değil. çözülüyor, gidecek yer bulamıyor. yüzde 45’den 30'lara düştü. bu bir alamettir, ama gidecek yer bulamadı. su kaynıyor, çayın altı açık, buhara döndüğü gün fark edeceğiz. şubat ayı ölçümümüzde ak parti yüzde 30'un altında idi."

    yine de tüm devlet aygıtının akp'nin kontrolünde olduğunu unutmamak lazım. seçimin tarihini, seçime girilirken ülkedeki havayı, kimin seçime girip giremeyeceğini, seçim sistemini, oyların sayılmasını, her şeyi onlar belirlediler ve yine belirleyecekler.

    ülkenin kaderi akp'ye oy veren seçmenin bizzat mutfaklarında yangın varken erdoğan'ın don kişot vari hayali düşmanlarla savaşmasını bir kez daha afiyetle yiyip yemeyeceğine bağlı olacak.
  • son yerel seçimlerde avuçlayanların hayal olduğunu zannettiği durum

    yavaştan hazırlanın.
  • turkiye artik secimlerle iktidarin degisebilecegi bir ulke olmadigindan katilmadigim onerme.

    akp secim kaybetmez haydi kaybetti diyelim, yine de erdogan'dan "milletimiz bana muhalefet gorevi verdi carsamba sarayi bosaltiyorum" cumlesini duyabilecegimize inanmiyorum.

    ulke bilfiil 18 senedir tek bir ailenin kurdugu bir suc orgutu tarafindan yonetiliyor. burada kalkip "gidecekler" demek buyuk saflik.

    edit: bir araba mesaj aldim. cimere sikayet edecegini yazan bir adet celladina asik bile yazdi. istediginiz yere sikayet edin ben dogru bildigimi yazmaktan asla vazgecmem. ister polisler evime gelip alsin, ister kaza kursununa gideyim. sizden hicbir zaman korkmadim ve korkmayacagim.

    edit 2: dusunce suclusuyum sanirim... istediginiz kadar kudurun, kufur veya tehdit edin, gercekleri gormezden gelemezsiniz...

    bana fetocu diyen de oldu pkk'li diyen de. ben ataturk ilke ve inkilaplarina gore yasayan, aksam birasini icen sade bir adamim. cumhuriyet dusmanlari istediklerini yazabilir, buradaki pek cok kisi kimin ne oldugunu cok iyi biliyor.

    debe editi: gelen butun destek mesajlari icin cok tesekkur ederim. gercekten kufur ve tehditten cok destek oldugunu gormek insanin icini umutla dolduruyor. iyi ki varsiniz!