*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • t a m a m meselesi , dolar ve euronun uçuşu chp'nin düzgün bir aday çıkarması, meral akşener'in yeni partisi. çevremdeki koyu akp'liler bile artık kabuklarına çekilmiş durumdalar hiçbirinin diyecek lafı yok batıyorlar biliyorlar. yakında su alan gemiden ayrılanları görürüz.

  (bkz: hadi inşallah)
 • hakikaten bu adamın böyle kibarca, insanca, medenice bırakıp gideceğine inanıyorsunuz yani. valla tebrikler.
 • (bkz: akp'nin gidici olması)

  2013'te açmıştınız bunu. bu başlığın başında da şaka maka vardı ama birilerine dokunmuş, başlığı taşımışlar...

  şaka maka olur öyle şeyler. akp gitse biz buradayız koç.
 • bu seçim gerçekten çok önemli olacak ülke için. fakat bu millet kime oy atacak? erken seçim diye bağıran muhalefetin hazır olmayan adayına mı? yoksa yine malum kişiye mi? yazık.
 • daha bir müddet bizimleler. bu seçimde gidecek gibi görünmüyorlar.
 • akp'nin seçim kaybetmesi imkansızdır.
 • fırtına öncesi sessizlik yaratma çalışmasıdır bu. eminim, son kararım. oyuna da gelmiyorum; ne tatam diyorum ne devam... seçim gününü bekliyorum, hürüm ve özgürlüğümü çaldırmayacağım önüme koyduğunuz yemeklerle. sen-siz ne kadar sevmeseniz de atatürk'ün kurduğu sınırlar içinde şerefle nefes alıyorum. akşener'e de güvenmiyorum, ince'ye de... hepiniz sahtekarsınız!
 • 16 yıllık bir iktidarsın. elinde ciddi anlamda büyük bir güç ve birikimin her türlüsü var. olağan üstü hal kapsamında güçlerin katlanmış ve üzerinde işlevsel hiç bir denetim mekanizması yok denilebilir. bir seçime gidiyorsun ve kaybedersen çok iyi şeyler olmayacağının farkındasın.

  1- bile bile kaybedeceğin bir seçimi öne alır mısın?
  2- bu şartlar altında kaybedeceğin bir seçim olabilir mi ?

  biraz gerçekçi olun. politika romantizm kaldırmaz.

  edit:
  kampanyanın büyük rahatsızlık yarattığı açıkça ortada.
  önce hükümet sözcüsü bozdağ : "iktidarın yolu, sosyal medyanın yalanlarından geçmiyor. milletin helal oylarından ve sandıklarından geçiyor" açıklamasını yaptı.

  ardıdan cumhurbaşkanlık sözcüsü kalın:
  "sosyal medya etkin bir iletişim aracı. buna bigane kalmak mümkün değil. fakat sosyal medyayı kullanarak bir takım manipülasyonlara girişmek de netice vermeyecek beyhude çabalardır. biz geçmişte daha önceki seçimlerde, başka olaylarda, gezi olaylarında çok yaşadık çok tecrübe ettik. bunun nihai kararını verecek olan milletimizdir. sandığa gittiği zaman vereceği karar asıl belirleyici olacak karardır"
  açıklaması yaptı.

  açıklamalar kampanyanın etki alanını ve etki süresini artıracaktır.
  açıklamaların yapılma seviyesi durumun ne derece ciddiye alındığını gösteriyor.
 • (bkz: seçim öncesi zihinsel mastürbasyon yapan muhalif)

  yazık lan, nolacak bu sizin haliniz? ömrünüz çürüdü klavye başında kendinizi tatmin etmekten.