şükela:  tümü | bugün
  • bu seneki hukuk sıralamalarına baktığımızda suratımıza sert bir rüzgar gibi çarpan yadsınamaz realitedir. 40 bin küsür ile hukuk fakültesine gidilir mi yahu?
    barolar birliği, bu konu ile ilgili acilen bir kampanya başlatmalıdır. 3-4 yıla asgari ücrete talim eden avukatların ortaya çıkması içten bile değildir.
  • bir deyimi bile doğru yazamayanların dert etmemesi gereken durumdur.
  • yök’ü, barolar birliği, özel üni sermayedar patronları (vakıf diyenin ağzına kürekle vururum) herkes özel üniversite rantında komisyonunu aldığı için, bku çıkıncaya kadar ceplerin doldurulacağı süreçte yaşanan rezillik.
  • hukuk fakültelerine giriş sıralamalarından daha önce meslek mensuplarının davranışları dolayısıyla vuku bulmuş olay. para kazanmak için mahkemede yalan beyanda bulunmayı, maddi gerçeğin üstünü örtmeyi, rüşvet vermeyi normal gören meslek mensupları bu mesleğin içine sıçmıştır o 40 bin sıralamayla fakülteye yerleşen kardeşlerimiz henüz mezun bile olmadı sonuçta di mi?
  • hukuk fakültelerinin sıralamasındaki gerilemenin puan türlerinin azalması ve alan ayrımı olmadan tüm öğrencilerin aynı sınava girmesiyle sayısalların önde olmasıyla alakalı olduğunu anlayamacak kadar düşük seviyede zeka sahibi birinin kuruntusu.
  • (bkz: sabire meltem banko)

geç kaldınız, ilk ben yazdım.
  • hukuk okuyan sayısı,okumayan sayısından fazla.gayet normal olan durum.
  • sevindirici durumdur; gelecekte, hukuki bir şey danışmak ücretsiz, ilk davanız ücretsiz, boşanma davası açana nafaka arttırım davası %50 indirimli, müvekkillik verene açmaya unuttukları davalar bizden, gibi kampanyalar yapmaya başlasınlar.
  • 40 bin demişsiniz fakat ben 145 bin kusur ile giren biliyorum.

bol bol binalar, özel özel okullar ile olacağı bu idi.