şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiyenin birliğine önem vermeyen, batının ve penisilvanyanın güdümünde hareket eden bir güruhun yapacağı eylem. üstelik kuranda baş örtüsü farzı da net.

  hem geçen fransa niyetini de belli etti. adamlar resmen kuranı yasaklamak istiyor.

  e hala daha büyük oyunu göremeyen, hacivat karagöz oyunuyla seçim götüren partiye oy vermek nedir? yorum yok. siz düşünün.

  edit : yazmayın demenin nesi anlaşılmıyor ?
 • penisilvanya'dan sonrasını okumadığım ak çomar sıçmığı.
 • bu topraklarda başörtüsü hiç bir zaman yasaklanmadı.

  siyasal islamın simgesi olan türbanın kamusal alanda kullanılması kısıtlandı sadece.

  (bkz: tamam)

  edit: düzeltme
 • başörtüsünü araç gibi kullananlara dert olmuş eylemdir.

  inançlara her zaman saygım vardır. inanırsın, doğru olduğunu düşünürsün bu yüzden günlük hayatında uygularsın. fakat bunu devlet kurumlarına taşıyamazsın. çünkü bir sınıf ayrımını tetiklersin. bu sınıf ayrımının da ortadan kalkması için zaten zamanında atatürk birtakım kanunlar çıkartmıştır. bunu batıya, emperyalizme hatta pensilvanya'ya bağlamak doğru değildir. günlük hayatında ne yapıyorsan yap kimse karışamaz ama söz konusu devlet kurumlarıysa insanları ayrıştırıcı birtakım eylemlerde bulunamazsınız.
 • başörtülüsü yasağı olarak bilinen kamuda kılık kıyafet yönetmeliği 1982 yılında özal’ın devlet bakanı ve başbakan yardımcısı olduğu hükümet tarafından çıkarıldığı için, özal’ın devamı olduğunu iddia eden yapı hangisiyse ona oy vermektir.

  edit: chpliler bile kendilerinin yasakladığına inanmış. bu millet zor düzelir.
 • başörtüsünü yasaklayan kimdi peki afacan troll? hangi parti? seni gazlarken anlatılan tüm şeyleri chp mi yaptı sanıyorsun? chp en son ne zaman iktidar oldu onu da bir araştır mesela sonra trollük yap.
 • henüz hiç gerçekleştirmediğim eylem. ama başörtüsünü yeniden yasaklayacaklarına söz verirlerse oy veririm.
 • öncelikle pensilvanya güdümlü diyen o ağzınızı sikeyim sizin orospu çocukları.
  chp'ye her şey diyebilirsin ama pensilvanya güdümlü falan diyemezsin götveren.
  chp, bu ülkede en çok yanlışı yapan partilerden biridir. doğrudur. başörtüsü yasağı tamamıyla ama tamamıyla yanlıştı, saçmalıktı. tayyip bunu bize sike sike öğretti.

  dolayısıyla bu hatayı yeniden yapma ihtimali yok chp'nin. yeni türkiye'nin nadir güzelliklerinden biri bu. herkes birbirine sike sike bir şeyler öğretiyor.

  dersini almış chp artık daha insan odaklı, insan gibi, kimseyi düşmanlaştırmadan siyaset yapmalı, politika geliştirmeli.

  chp'nin böyle yapacağına inanan bir insan da gayet oy verebilir. başörtülüler bile oy verebilir ama tabi çok çok düşük ihtimal.

  şey demiş miydim, pensilvanya diyen o dilinizi sikeyim.
 • ne diyon lan değişik.