şükela:  tümü | bugün
  • istanbul adına konuşuyorum, beni şaşkınlığa uğratan durumdur. son 3 senedir bu ayları kar, dolu bilumum kırağı, çiğ ile geçirmekte olan şehrimiz; iphone'un hava tahmin uygulamasına göre ocak ayının 15ine kadar, 12 derecenin altında sıcaklık görmeyecektir.
  • galiba bir çok şehirde durum aynı.küresel ısınmanın mevsimleri bozmasına yeni yeni mi şahit olmaya başlıyoruz acaba ?
  • geçen sene aynı günlerde -20, -25'leri gördüğüm halde bu sene 3-4 derece arasında takılarak katıldığım önerme.
  • doğalgaz faturasının 6 tl gelmesinden de gerçekliği anlaşılabilir... kendi adıma konuşuyorum tabii.
  • doğru önermedir.
  • yazın su sıkıntısı yaşanacağına işarettir. muslukları har har akıtmayın tasarruflu kullanın.
  • karayollarında şantiye şefliği yapan benim de dikkatimi çeken olay. yolları kardan açmak tuz atmak bu işlere sürekli erteleniyor. yağmıyor metrelik kar ilginç.
  • kahramanmaraş'tan bildiriyorum.

kar yağmasını falan geçtim, doğru düzgün soğuk bile olmadı. en fazla 2 dereceyi gördü. hala 5-15 derece arası devam ediyor sıcaklıklar.

geçen sene bu zamanlar kar nedeniyle sokağa çıkılamıyordu.
  • yaz aşığı ılık götlüler mutludur herhalde. yazın 40 derece havada barajlarda su yokken de eşit derecede mutlu olurlar umarım.
  • eskilerin bir tabiri vardı; "kar yağsın da mikroplar bi kırılsın". küçükken ben de ne zaman kar yağsa mikropların donarak öldüklerini canlandırırdım gözümde. umarım bu sene kar yağmamasının bedelini ağır hastalıklarla ödemeyiz..
240 entry daha