şükela:  tümü | bugün
141 entry daha
  • ülkece yanlışlıkla ya da götün götün ilerleyerek güney yarım küreye geçtiğimize dalalettir. ben de diyorum etrafta bu kadar güzel yabancı hatunların sayısı niye bu kadar arttı.

ya da dünya düz her yerde yaz şu an.
  • artık kış mevsiminin "aralık ocak şubat" üçlüsü değil de ilkbahar aylarına doğru kaymasi demektir. nisan ayında mayısta ceket ile dolaşacaksiniz demektir. bir anda yaz gelecek kavrulacaksiniz demektir. haberiniz olsun.
  • sanırım ettiğim dualar kabul oluyor. soğuktan nefret eden ve üşümekten korkan biri olarak kış gelmesin diye inandığım , inanmadığım herşeyden kışın gelmemesini istedim. küresel ısınma , bozulmalar falan çok ciddi sorunlar olsa da üşüme konusunda çok bencilim ne yazık ki. geçen sene aylarca yerden kalkmayan kar yüzünden hayattan soğumuştum bu sene bu şekilde bahara ulaşmayı ümit ediyorum. *
  • -10'da nöbet tutmuş şahsıma küfür mahiyetinde olan tespit.
  • ulan şu topal halimle finallere nasıl giderim kışın diye kara kara düşünerek evrendeki bir gücü falan dürttüysem, iki gün daha buzlanmazsa bir yerler, marta kadar evden çıkmasam da olur artık yihuuu.

he güçlü kardeş, kalçamı da geri ver la, özledim koşmayı...
  • hemen hemen çoğu yerlerde hasıl olan durum. aslında hiç iyi bir şey değil. tamam ocak ayında mont falan bile giymiyoruz ama dünyanın dengesi çok değişti. maalesef önümüzdeki yıllarda da bu durum devam ederse bizi çok zor günler bekleyecek. kayseri gibi soğuğun göt dondurduğu bir memleketteyim. ama gelin görün ki bu yıl karı geçtim, yağmur bile çok az yağdı. klasik akşam soğukları oluyor ara sıra. örneğin bu gece hava adeta nisan ayından kalma. bundan 2-3 sene önce ocak ayında geceleri eksi 10'a falan düşen sıcaklık, bu yıl bu şekilde

biraz da bizim boktan insanlarımız yüzünden havanın bereketi gitti. "kara kış kapıyı çaldı." "beyaz örtü yine yolları kapattı." gibi salak salak haberler sunan, habercilikten bir haber muhabirler yüzünden belki de bu haldeyiz. belki de yağmuru sevmem, kardan nefret ederim diyen insanlar yüzünden bu haldeyiz. bilemiyorum altan. kafalar karışık.
  • olan onca zahmetle cikarilan kisliklara yer acilmasi icin de onca zahmetle kaldirilan yazliklara oldu
  • üzerinde gerçekten düşünmemiz gereken bir sorun olduğu kanaatindeyim. son yıllardaki bu mevsimsel döngüler esasında endişe verici ölçülerde.
  • 400 tl'ye bot aldık ya gelmesin anasını satayım
114 entry daha