• barajlara su dolacaksa yağmurla dolsun, kar tadımlık yağmalı uzun süre ortalıkta kalıp dondurmasın, evsizler ve hayvanlar donmasın, şikayetçi olduğum durum değildir, kış hep böyle geçsin.
  • hes mesler derken katlettik doğayı
  • bursa mustafakemalpaşadan bildiriyorum.kabanı sadece 3 gün giydim,nerdeyse ekimden nisana kadar hırka olacak üzerimde...
  • her sene üniversite ara tatilinde okuldan evime sıcak yuvama ana ocağına dönerken hava kar kış kıyamet olur valiz taşımak azap olurdu yoldaki sıkıntılar da çabası.bu sene tıngır mıngır elit elit elimde valizim üstümde mevsime uygun (!)kalın montum tepemde koskoca güneşle döndüm insan hayret ediyor tabi kar özledim ben ya zorluğu bile güzeldi artık yağsa mı acaba özledik
  • ülkece yanlışlıkla ya da götün götün ilerleyerek güney yarım küreye geçtiğimize dalalettir. ben de diyorum etrafta bu kadar güzel yabancı hatunların sayısı niye bu kadar arttı.

ya da dünya düz her yerde yaz şu an.
  • artık kış mevsiminin "aralık ocak şubat" üçlüsü değil de ilkbahar aylarına doğru kaymasi demektir. nisan ayında mayısta ceket ile dolaşacaksiniz demektir. bir anda yaz gelecek kavrulacaksiniz demektir. haberiniz olsun.
  • dünyanın anasını siktik siktik sonra yazlar sıcak ve kurak kışlar ılık ve yağışlı..daha kışlar sıcak ve kurak zamanını görmedik.bunlar bile iyi zamanlarımız olabilir.
  • sanırım ettiğim dualar kabul oluyor. soğuktan nefret eden ve üşümekten korkan biri olarak kış gelmesin diye inandığım , inanmadığım herşeyden kışın gelmemesini istedim. küresel ısınma , bozulmalar falan çok ciddi sorunlar olsa da üşüme konusunda çok bencilim ne yazık ki. geçen sene aylarca yerden kalkmayan kar yüzünden hayattan soğumuştum bu sene bu şekilde bahara ulaşmayı ümit ediyorum. *
  • aaah ah nerede o eski kışlar.
    eski kışlar sonbahar olmuş.
hesabın var mı? giriş yap