şükela:  tümü | bugün
  • dur bakalım, dereyi görmeden paçayı sıvama...
  • gurur duyulması gerek olay. fakat burda konuşulması gereken şey bu insanların neden çalışmalarını türkiye’de değil de yurtdışında sürdürdükleri/sürdürmek zorunda oldukları. bu da bizim utancımız olsun. hükümet utanacak değil ya.
  • ne diyeyim bilmem ki, allah şaşırtmasın
  • demek ki alman egitim sisteminin basarisidir.
  • çiçek aşısını bulanda türklerdi zaten. bu hastalığı nasıl tedavi ettiğimize bakıp uygulamayı teknolojiye dökmüş ve aşıyı geliştirmişler.
    edit:
    bunu ironi sananlar ve değilse sövenler olmuş.
    tarihinden bihaber maymunlara tekrar söylemek gerekiyor ki evrimlerini tamamlayabilsinler:
    lady mary
    ecdadına hakaret etme heveslisi bu arkadaşlara boool bol selam olsun.
  • aynen 4 yaşında almanya'ya göçüp bütün eğitimi oradaki standartlara göre alıp yetişip büyüyüp bütün sosyo ekonomik altyapıyı oradaki kurallara desteğe göre alıp bulan türkler... sadece doğduğu yer türkiye geri kalan , devamı alman..
  • eksi sözlükte yillardir asagilanan, hor görülen, alay edilen, hepsi stereotip algilanan isci ve emekci cocugu almanci türklerden cikti bu dünya capinda etki edecek ve ilk kabul görecek olan covid-19 asisi.

yazin bunu bir kenara.

bir daha dünya bilgisinden uzak, nefret dolu ve her almanciyi tek tip gören bir almanci gömme basligi costugunda bunu yüzünüze yüzünüze vuracagiz.
  • ben aşıyı türkler'in bulacağından adım gibi emindim...

(bkz: covid 19 asisini bulana ucretsiz seks vaadi)
  • bu kafa ne güzel bir kafa lan.

düşün bak hayatın boyunca hiçbir boka yaramamışsın, o gün de evde oturmuş göbeğini kaşıyarak tv izliyorsun.

sonra bir şekilde aşı haberi denk geliyor.
    şu firma buldu, dozu bu kadar olacak, şu şartlarda taşınması gerekiyor vs. ama spiker bir noktada da diyor ki aşıyı yapan firmanın sahibi türk.

bir anda göğsün kabarıyor. kendi kendine "ollleyy bee" diyorsun "biz yaptık işte oğluuuum!"
    "dünyayı bizim kurtaracağımızı biliyordum"
    "türklük böyledir işte be!"
  • neden türkiyede bulmadılar?

bu insanları yurtdışına gitmeye mecbur bırakan şey nedir?

bu soruların cevabını bulmalıyız.

farkettiyseniz sorun insanımızda değil. sorun başka yerde.