şükela:  tümü | bugün
  • kendisine oy vermeyecek olsak da yigidi oldurelim ama hakkini verelim.

adaylar icinde iyi seviyede yabanci dil bilen tek kisi kendisi. bir donem ingiltere'de yasamis, yurtdisinda lisans ve yuksek lisans yapmis. esi ingiliz. yani 40 yasina kadar kendi kucuk dunyasindan cikmamis adaylara gore aykiri bir profil. adeta bir eksici.*

ustelik diger adaylarin emeklilere zam, asgari ucrete zam, ev hanimlarina maas gibi turkiye ekonomisini batiracak secim rusvetlerini de vaat etmiyor. israfi ve yolsuzlugu keseceklerini, ulkeyi guvenli hale getirip yatirim ve uretim cekeceklerini soyluyor. ekonomik anlamda tek mantikli konusan kisi.

istese akp'nin yanina yanci olup rahatca koltugu kapabilirdi. ama onun yerine bu yasinda saadet partisi'ni diriltip bir seyler yapmaya calisiyor.

ama iste ne yaparsa yapsin sonucta bir cesit seriat dede.
  • kariyer ve tecrübe bakımından en donanımlı aday. ayrıca yapılamayacak değil gerçekçi vaatler sunuyor.
  • yaşından dolayı gerekli enerjiyi gösterip kitleleri arkasına alabilir mi, sanmam. ancak seçilecek cumhurbaşkanına yol gösterebilecek, danışmanlık yapabilecek tecrübede biri olduğunu düşünüyorum.

sorunları çok güzel teşhis ediyor, çözümleri rasyonel zeminde diğer adaylardan önde.

konuşurken "ben başkan olunca şunu yapacağım, bunu yapmayacağım" gibi öznenin kendisi olduğu cümleler yok. daha çok "şunu yapmanın şöyle zararı böyle yararı var" gibi öznede eylemin olduğu cümleleri tercih ediyor.

fikirleri özgün fikirler değil ama kompleks meseleleri halkın seviyesinde anlatabilecek bir üsluba sahip.

secilebilmesine ihtimal vermiyorum çünkü ülkede rasyonel düşünüp oy verenlerin sayısı yüzde 10-15 civarında. bununda yüzde 2si temel dedenin payına düşer.
    ancak ince'nin seçilmesi halinde faydalanabilecegi kaliteli bir şahıs olur kendisi.