şükela:  tümü | bugün
  • gerek ırakta olsun, gerek suriye'de ülkenin çıkarlarını gayet iyi koruyan, fıratın doğusuna da gireceğiz deyip girip ardından amerika'yı bölgeden çektirmesi ciddi başarıdır. hatta bm nin kınama girişimini 2 büyük ülkeye veto ettirmiştir.

(bkz: 10 ekim 2019 bmgk kararı)

sezarın hakkı sezara

edit: aktrol falan değilim önceki entrylere bakabilirsiniz. adamlar okyanus ötesinden geliyor suriye'ye müdahale ediyor ama biz sınırlarımızın güvenliği için oturup izleyeceğiz öyle mi ? sizde sike sürülecek akıl yok. muhalefetlikten kafayı yemişsiniz.

edit2: olm siz manyak mısınız ? hala mesaj kutumu dolduranlar var. eğer uzun bir sınırı sizin dediğiniz gibi korumak kolay olsaydı, amerikaya bir tane meksikalı giremezdi. suriyeliler girmişmiş nasıl kontrol edeceksin ? sınırında iç savaş yaşayan bir komşundan sana hiç bela sıçramayacak mı sanıyorsun ? deniz kenarında yaşayayım ama nem kapmayayım he oldu.
  • dünyanın en saçma fıkrası.

ırak'ı da, suriye'yi de bu hale getirenlerin başında akp'nin mezhepçi dış politikası geliyor. bu bir.

ikincisi, abd zaten binlerce ışid'linin sorumluluğunu almak istemiyor, bu pislikten kurtulmaya çalışıyor. bu işi türkiye'nin üzerine yıkıyor. bu operasyon abd'nin aleyhine değil lehine.

edit: aklı selim bir açıklamaya ihtiyaç duyanlar için uluslararası ilişkiler uzmanı prof. dr. ilhan uzgel'i dinleyebilirler.
    https://www.gazeteduvar.com.tr/…e-gore-adim-atacak/
  • komşularla sıfır sorun diyerek yola çıkıp, sorun yaşamadığımız kimseyi bırakmayan diplomasi.
  • diploması diye okudum da geldim, hayal kırıklığına uğrayıp geri gidiyorum.
  • bu diplomasi yüzünden sınır şehirlerinde masum insanlar ölüyor.bu mu başarı.
  • 911 km bir sınır var suriye ile, istesen de, istemesen de bu mülteciler gelecekti. 4 milyon gelmezdi, 2 milyon gelirdi ama gelirdi. sonuç olarak yanlış politikalar da olsa, bu duruma geldik. bu duruma getiren rte ise, bu durumdan çıkarabilecek tek kişi de rte'dir. durum bu malesef.
  • diploması ne bilmeyen hıyarlari bize göstermiş. ulan ülkende incirlik açık, büyük elcilikler açık sen operasyon yapmaya çalışıyorsun.

diploması nedir diyorsan osmanlı'nın en çok savaş kaybettiği ülke rusya olmasına rağmen ingilizlerin his savaşmadan nasıl toprak alabildiklerine bi bak. rusya bi aldıysa ingilizler tonla aldı.

diploması başarılı olsa zaten bunlar olmaz. eminin diploması bilgiside putinle karşılastiklarinda dedigi nice to meet you kadardır.
  • şaka maka gereksiz bir savaşta bir sürü gencin ölecek
  • (bkz: 28 ab ülkesinin türkiye'ye ayrı ayrı nota vermesi)

hassiktiriniz efendim.

lan'lı lun'lu konuşan bir dış ülke başkanı düşünün.

düşünmediniz di mi?

benim de öyle bir başkanım yok.
    dediğim başlık.
  • vay emenike, suriye sınırı 911 km'ymiş o yüzden mülteci gelmesi normalmiş.

hayret, acaba niye amerika rte'ye "gel hacu şu suriye'ye eğitip donattığımız silahlı militanları pompalayalım" demeden önce mülteci gelmiyordu? o zamanlar sınırımız 9 metre 15 santim miydi acaba?