*

şükela:  tümü | bugün
 • şu an maç fazlasıyla olan durum. bugün fb'nin kazanması varsayımıyla galatasaray; beşiktaş 24, fenerbahçenin 23 puan gerisinde olacak. en iyi durumda bile beşkitaşın 21 puan gerisinde. oynanan rezil futbolun sonucu bu tabi.

  ama işin garip yanı, normal şartlar altında bir taraftarın bu duruma üzülüp, kulübü eleştirmesi beklenir. peki bu galatasaraylı arsızlığı nedir? son yıllarda hakemle ve ali cengiz oyunlarıyla elde edilmiş başarılar dışında, hiçbir varlık gösteremeyen galatasaraylıların hala en büyük takımız yüzsüzlüğünün kaynağı nedir? "ayy elimi uzattım ama yetişemedim"lerle gelen şampiyonlar ligine doğrudan gitme vizesi ve şanslı kuralara rağmen, avrupada hiçbir varlık gösterilemiş bir sezonda dahi, "ama bizim uefa kupamız var :(" diye övünme pişkinliği nereden geliyor.

  avrupa fatihiler ama, ligten kopmuş ve 7 kişi bırakılmış zayıf bir rakibe karşı 2-1 öndeyken, sanki barselonayı eziyorlarmış gibi "üç üç üç" diye bağıracak kadar zavallılar.
 • hadi evlat, şimdi elindeki o tineri yavaşça yere bırak.

  nasıl bir eziklik yaşıyorsunuz yahu? bahsedilen (yüzsüzlüğün?) en büyük saymamızın nedeni aslında çok basit değil mi?

  yıllardır mabadınızı yırttığınız ve hüsrana uğradığınız her seferde "yeaaa aslında uefa kupası da ne, sıkıysa şampiyonlar ligi kupasını alın" vari salakça ağlaşmalarınız nedeni olmaktır.
  türkiye'de ve arupadaki başarıları saymak bile gülünç, daha iyisini yapabiliyorsanız, boyun boyuna ağlaşmayın, buyrun yapın.

  daha önceki entrylerde belirttim, yinelemek istiyorum: "ülkemizi avrupa kupalarında en iyi temsil etmiş takıma (bkz: seve seve) saygı duyacaksınız"
 • tabiki okumadım.
  ama bu kadar uzun yazdığına göre kesin şikespor taraftarıdır.