şükela:  tümü | bugün
  • hayatımdan çıkaralı uzun zaman olan bir gıdayı hala tercih edenlerin olduğunu gördüğüm ülke gerçeğidir.

ekmek bu. ne öyle müthiş bir tadı var ne de çok yararlı hatta sünger gibi yavan bir besin. yemekten çok elmek tüketen var. bir oturuşta 1 ekmeği çorbaya banan var. ülkemizde ekmek tamamen alışkanlık aynı sigara gibi yiyen neden yediğinden emin değil. bir aile günde 4 ekmek tüketse ayda yüzlerce tl yapıyor.
  • şekeri bırakanlardan sonra bunlar başladı. evdeki baskı yüzünden çayı bir süre şekersiz içeyim dedim iğrenç geldi, şekere döndüm yine iğrenç geldi. çay zevkimin içine etti allahsızlar. bu sefer o hataya düşmem.

#benimsomunumbenimkararım.
  • ekmek tamamen fakir kültürün getirdiği bir besin boş işe yaramaz bir şey sizi 1 saat tok tutar fakat sonrasında daha çok acıktırır vücut ekmeği sindiremez ve yağa dönüştürür bu süreçlerde de yorulursunuz.
    protein ve yağlı beslenmeye özen gösterin yağ kilo yapmaz şeker ve ekmek gibi basit karbonhidratlar kilo yapar vücudu bozar.
  • ekmek, fakir halkın karnı doysun diye icat edilmis bir besindir
    (gönül ister ki herkes karnını etle doyursun)
  • fakirlikle alakası olmayan bir alışkanlıktır zira fransa ve italyada hayvan gibi ekmek ve türevleri tüketilir. ben damak zevki veya akdeniz kültürüne ait bişey olarak düşünüyorum artık. zira bir çalışmada bir doğal felaket yaşasanız seçeceğiniz ilk besine ortamdaki bütün akdenizliler ekmek cevabını vermiş olup moderatör aynı çalışmayı uzakdoğulularla yaptıklarında pirinç vs gibi yanıtlar aldığını söylemişti. yani kültürel bir damak zevki ama milletin damak zevkine karışmayalım bence artık?!

(bkz: bırakınız yesinler)

zaten ekmek üzerinde bile dış güçlerin büyük oyunları var malum, artık onu da yiyemeyeceğiz.

(bkz: 5 temmuz 2018 fırıncılar odası açıklaması)