şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dikkatlice incelendiğinde genel kurmay başkanları içinde en ibtilalı dönem kendisine denk gelmiştir. 15 temmuz darbesini savuşturmuş, el bab operasyonu, zeytin dalı harekatı, hendek operasyonu, kandil operasyonu..daha sayıyım mı? normalde mareşallik için 3 savaş hakkı lazımken çoktan bence bir düşünülmesi gereken konu.

edit: peşinen söyleyim aktrol değilim. ön yargılı davrananlara mesajımdır.

edit2 küfür edenlere küfürlerini geri iade ediyorum.
  • bu ne hadsizlik, sırasını beklesin bence ilk hak reisi cumhurumuzundur. sonrasına bakarız artık.
  • sahaya bizzat inip meydan savaşı kazanmadığı için gerçekleşmemesi gerekendir. daha kendi astlarına, yaverlerine bile emirlerini dinletemeyen başarısız bir komutandır.

ayrıca operasyonların bir çoğunu da kendisi değil metin temel ve zekai aksakallı gibi astları yürütmüştür. operasyonların planlayıcısı ve sahadaki uygulayıcısı başkasıyken kaymağı hulusi akar'ın yemesi tek kelimeyle ahlaksızlık olurdu ki kendisi zaten mareşal yapılmadı bu sebeple.

ek not: el bab ve afrin savaşları değil operasyonlarıdır bu arada. yani isterse bu tarzda 50 operasyonu başarıyla yönetmiş olsun bu yine de mareşal olmayı hak ettiği anlamına gelmez.
  • ben daha çok hak ediyorum aq, sabah akşam strateji oyunu oynuyorum en azından. ayrıca hiç kendi askerlerim tarafından esir alınmadım da lol.
  • saydıklarının hiçbirisi savaş olmadığı için, yanlış bir önermedir.
  • "15 temmuz darbesini savuşturmuş" ? sun tzu savaş sanatına göre, esir düşen bir komutan düşmandan daha tehlikeli potansiyele sahiptir. "ölmeye hazır olan öldürülebilir, yaşamaya niyeti olan esir düşebilir" der. üstelik bizim olay daha karışık. hulusi akar esir olunmakla kalmamış, salıverilmiştir.
  • rehin alınabilen bir generalin mareşalliği hak etmesi! durumudur. gazi derler ilgili şahıs için. biri ata hayalarını ezdirdi oldu gazi, diğeri boynuna yular geçirtti oldu gazi. zor iş bu gazilik. (bkz: hak etmek)