şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda epey aklımı kurcalayan durum. çok bir bilgim yok bu konuda fakat yaptığım ufak çaplı araştırmalara göre belli bir yaşa kadar mikrop girişini ve enfeksiyonu engellemesi için gerekli bir yapıymış ve zarar gördüğünde tamiri mümkün ve gerekli olabiliyormuş, bunu zaten biliyoruz, eyvallah. fakat bakire olmayan kadınların, düğünlerinden önce gidip bu zarı tamir ettirmesi beni gerçekten dehşete düşürüyor.

bu işlem, ne zaman bir sektöre dönüştü bilmiyorum, son birkaç yılın ürünü falan zannediyordum fakat 99 yapımı laleli'de bir azize'de de görünce jeton düşmüştü bende bi zaman önce. ara ara aklıma gelince hakikaten bir doktor bunu nasıl yapabilir; nasıl bu işlemle alakalı bilgi veren videolar çekip youtube'a koyup bakın kızlaar kocanız asla anlamaz tamir edildiğini, ancak jinekolog anlar, içiniz rahat olsun diye sırıta sırıta video çekebilir diyorum.

gene bildiğim kadarıyla devlet hastanelerinde böyle bir işlem yapılmıyor hatta kızlık kontrolü bile yapılmıyor. (ikincisinden tam emin değilim, düzeltin.) bunları ve bunlara sebep olan şeyleri düşününce bazı gerçekler, kafama tekrar tekrar dank etti: toplum dediğin, aslında et yığınlarından meydana gelmekte ve tıp denilen nanenin, bu yığınları gütmek için kendini sürekli yeniden yaratan iktidar'ın takım çantasındaki aletlerinden biri olmak dışında pek de bir işlevi yok, hakikaten korkunç bir şey; bilim de aynı şekilde korkunç.

edit: olayı "oh olsun, mecbur bırakmayın kardeşim o zaman kadınları siz de!' diye yorumlamak bazı şeyleri göz ardı etmeye yol açıyor. bu doktorları savunan arkadaşlar, muhtemelen hayatını kaybeden transların bedenine, ailelerinin isteği üzerine (cenaze namazı er kişi niyetine kılınsın diye), örneğin ölen kişi erkeklikten kadınlığa geçiş yaptıysa, o ölü bedene penis diken doktorları da savunacaktır.
  • (bkz: sana ne)
  • bu yüzden aşağıdakinin bir önemi yoktur. dürüstlük her şeyden önemlidir.

(bkz: grup seks yapmış bir kızla evlenmek)
  • hipokrat yemininden bi'haber olan insan endişesi.
  • ihtiyaçtan doğmuştur. toplumumuzun sığırları ne idiğü belirsiz saçmalıklara bu kadar değer gösterirse ya korkudan ya da söz konusu sığırı keklemek için kadınlar bu işlemi gerçekleştirir, doktorlar da hizmeti sunar.

size her şey müstehak.

büdüye büdü: hayır sevgili sığır. kendi rızasıyla kendi vücudunda değişiklik yaptıran insan ile öldükten sonra merhumun rızası olmadan vücudunda değişiklik yaptıran transfobik aileleri anca bir sığır aynı kefeye koyup böyle bir cümle kurduğu için kendini zeki hissedebilir. konuşma da adam sansınlar.

içinizin pisliği klavyenize de bulaşmış, yazık.
  • kimseyi ilgilendirmeyen doktorlardır, ama ben burada kızlık zarlarını diktiren kızlarımıza kızıyorum o zarları diken doktorlara değil, bakire olmadığını söylemek bu kadar mı zor? bakire kalmak zorunda olduğunu hissetmek bu kadar mı gerekli? ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol sözü sanırım herşeyin özeti.
  • türkiye gibi geri bırakılmış, kendini eğitememiş toplumlarda gereklidir.
    kan görmek isteyen mahlukat, kanı göremeyince, daha çok kan akıtacağından, bir çok cinayet bu vesile ile önlenmiş olur.
  • bu yola başvuranların evleneceği adamda kendi karakterinde biri olur.muhtemelen hamileyken aldatılır.yalanlarla mutlu mesut yaşarlar.

(bkz: kılıçla gelen kılıçla gider)
  • (bkz: ne demek istendiği anlaşılamayan entryler)
    yani evet kızlık zarı diken doktorlar var belli ki.
    toplumda böyle bir talep var demek ki.
    belli ki bu talebin bazen haklı bazen de gayr-ı ahlaki gerekçeleri de var.
    evet bu talebin varlığının önemli bir gerekçesi de erkeklerin bakire kadın talep etmeleri.
    ve bu erkeklerin talebinin aslında insan (kadın) tabiatına aykırı bir istek olması.
    ve evet doktorlar da bu isteği ücreti mukabili yerine getiriyorlar.
    toplumun ikiyüzlü yaklaşımı da gayet anlaşılabiliyor.
    sorun ne?