şükela:  tümü | bugün
  • bu işten anlayanların hak vereceği gerçektir.
  • katıldığım önerme.

şaka maka yıl 2018 olacak hala oynuyorum. 2014, 2015 yükledim sonra geri kalandan umudu kesip 2013'ten devam ettim.

şimdi fifacılar gelecek kafa sikecek...
  • en iyi olmasa da kontrolleri en rahat futbol oyunudur. ayrıca gol atmak çok kolay olduğu için insanlar pes 13 oynarken daha çok tatmin oluyor.

(bkz: orta kafa gol)
  • katıldığım tespit. yıllar geçse de bu oyunun verdiği zevki, hiçbir futbol oyunu vermeyecek. futbol oyunları, ne kadar gerçekçi olursa o kadar sıkıcı oluyor. grafikler gerçekçi olsun bizim için yeterli. uzaktan goller, atılan çalımlar vs. gerçeğinden daha fazla olmalı ki oyun olsun. adı üstünde oyun bu.
  • fifa 99 oynamamis veletlerin onermesidir.

dinleyin iciniz acilsin: https://www.youtube.com/watch?v=byqyp7fq-ds
  • 99 diyenler var. benim ilk oynadığım futbol oyunu world cup 98'di ki çıktığı sene alıp oynamıştım. orta sahadan başlar başlamaz vurunca top yanarak kaleye gidip gol oluyordu. o da güzeldi şimdi hadi veletler 98 oynayın demenin bir anlamı yok.

sonuçta modern grafikleri olan ve oynanışı en iyi olan oyunlardan biri pes2013'tür. olay nostalji yapmak değil, gerçekten 13ten sonra zevk alamadım futbol oyunlarından.

edit: 98 değilmiş o 2002'ymiş. 98'de şifre yazınca uzaylılar gelip hakemi falan kaçırıyordu yanlış hatırlamıyorsam. yaşlılık işte.