şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: bi bitmediniz amına koyim)

bitse de kurtulsak. ne bu ülkenin çektiği rezillik.
  • (bkz: eto'o bitmiş)
  • bitmez aga bitmez bu coğrafyada pkk biter kkp çıkar ışid çıkar
  • bugün en son iki asker şehit ettikten sonra bitmiş. kesin bilgi yayalım.
  • bitti dediği örgüt suriye'de haseke şehrini ve sarrin kentini alıyor...

suriye ve iran otonomi konusunda buna hazır olduklarını beyan etmiş.

bittiği dediği örgütün üyesi olarak suçladığı parti yüzde 13 oy almış.

bitti dediği örgütün biteceğini söyleyen hiç bir siyasetçi hayatta değil.

toroslar,yeşiller anonim olmuş.

mesele peğağa meselesi değil aslında.kafalarının almadığı şey bu. peğağa işlevinin 99 yılında kaybetti. kürtler bu ülkede örgütlü olunması gerektiğini öğrendi. kürtlerle beraber sosyal demokratlar,liberaller bile bunu anladı.

şuan bir kaos var. bu kaos bu ülkenin değil kaçaksaray'da oturan birinin kaosu. sokaklarda değil kimse. kaçaksaray'daki cem evlerine saldırıyor. ışid bahanesiyle operasyon başlatıp zormexar köyünde ypg güçlerine tank ateşi yapıp, 4 kişiyi yaralıyor. 11 yaşında bir çocuk öldürüldü. türkiye'nin her yerinde yoğunlukla polise saldırılar var ölenler var.

peğağa değil birilerinin başkanlık rüyası bitti. nihai olarak bitti.

peğağa'ya gelince , bu kafayla yaşadığımız sürece o daha çok yaşar. bunu nedensellik denilen bilim sanatının farkında olarak söylüyorum. peğağa'yı bitirecek herhangi bir iç dinamik oluşmadı.

tam tersi ; bireylerin politikleşmesi, marjinalleşmesi süreci hızlandı...

kimse yargıya,hukuka güvenmiyor. kimse iktidara, devlete, hükümete güvenmiyor.

sağcısı da solcusu da...

bir iç savaş başka neyden çıkar ki?

not: hdp tabiki de peğağa'nın legal/illegal bir uzantısı değildir. 7 haziran gecesi örgüt ile hdp arasındaki dolaylı/taban farkı ayrılmıştır.

peğağa hala kürdistan özelinde silahlı mücadele yapan bir örgüt iken, hdp türkiyenin partisidir.

akp,mhp zihniyetinin kabullenemediği şey tam olarak budur.onlar bizden,sizden daha iyi biliyor hdp'nin bu ülkeyi bölmeyeceğini. hdp bir tek hayali var,bu hayal akp,mhp hayaliyle çatışıyor...

barış içinde huzurlu bir ülke... demokrat güçlerin örgütlülüğü uzun adamın sesini nasıl kısmışsa, barış ve huzur içinde bir ülke, mhp ve benzeri ideolojilerin(idiotolojilerin ehiehi) sonu olacaktır...
  • pkk'nın bitmesi kürt sorununu bitirmez der ve başlığı kilitlerim..
  • klavye komandoları muhabbetini yapan herkesin yüzde yüz mal olduğu başlıklardan biridir...

pekakalı hewaller ve pekakalı hewal seviciler, benim gibi 30 yaş üstü pekakalı hewal s2ci çok adam var bu platformda.
    yani size gerçekten çok s2ci hareketler çektik zamanında.

klavye komandosu deyerek bizden küçükleri öldürmek için artizlik yapmanıza da izin vermeyeceğiz. gerek olursa biz geleceğiz, önce abileri ile muhattap olacaksınız.

tıpkı geberip giden abilerinizin bizimle muhattap olduğu gibi.

biz bitersek ve yetmezsek ki siz bizi nah bitirirsiniz, yerimize gelecek serhatlar elbet hep var...

var diyorum bak vardır demiyorum!!!!