şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: bi bitmediniz amına koyim)

  bitse de kurtulsak. ne bu ülkenin çektiği rezillik.
 • pkk düzenli bir olmadığı için tuvalet deliğinde bile olsa saklanırlar o yüzden dolayı tam olarak bitmesi mümkün değil gibi gözüküyor, kaldı ki doğuda bazı şehirlerde bigün dağa çıkıp bigün esnaflık yapan insanlarda çok var
 • bitmez aga bitmez bu coğrafyada pkk biter kkp çıkar ışid çıkar
 • bugün en son iki asker şehit ettikten sonra bitmiş. kesin bilgi yayalım.
 • bitmesini temenni ediyoruz ama ya yerine yenisi gelirse diye de düşünüyoruz zira önlem alınmalı tekrar benzer bir oluşumun önüne geçilmesi önlenmelidir.allaha askerimize polisimize zeval vermesin.
 • oh cok rahatladim, simdi osura osura uyuyabilirim
 • bitti dediği örgüt suriye'de haseke şehrini ve sarrin kentini alıyor...

  suriye ve iran otonomi konusunda buna hazır olduklarını beyan etmiş.

  bittiği dediği örgütün üyesi olarak suçladığı parti yüzde 13 oy almış.

  bitti dediği örgütün biteceğini söyleyen hiç bir siyasetçi hayatta değil.

  toroslar,yeşiller anonim olmuş.

  mesele peğağa meselesi değil aslında.kafalarının almadığı şey bu. peğağa işlevinin 99 yılında kaybetti. kürtler bu ülkede örgütlü olunması gerektiğini öğrendi. kürtlerle beraber sosyal demokratlar,liberaller bile bunu anladı.

  şuan bir kaos var. bu kaos bu ülkenin değil kaçaksaray'da oturan birinin kaosu. sokaklarda değil kimse. kaçaksaray'daki cem evlerine saldırıyor. ışid bahanesiyle operasyon başlatıp zormexar köyünde ypg güçlerine tank ateşi yapıp, 4 kişiyi yaralıyor. 11 yaşında bir çocuk öldürüldü. türkiye'nin her yerinde yoğunlukla polise saldırılar var ölenler var.

  peğağa değil birilerinin başkanlık rüyası bitti. nihai olarak bitti.

  peğağa'ya gelince , bu kafayla yaşadığımız sürece o daha çok yaşar. bunu nedensellik denilen bilim sanatının farkında olarak söylüyorum. peğağa'yı bitirecek herhangi bir iç dinamik oluşmadı.

  tam tersi ; bireylerin politikleşmesi, marjinalleşmesi süreci hızlandı...

  kimse yargıya,hukuka güvenmiyor. kimse iktidara, devlete, hükümete güvenmiyor.

  sağcısı da solcusu da...

  bir iç savaş başka neyden çıkar ki?

  not: hdp tabiki de peğağa'nın legal/illegal bir uzantısı değildir. 7 haziran gecesi örgüt ile hdp arasındaki dolaylı/taban farkı ayrılmıştır.

  peğağa hala kürdistan özelinde silahlı mücadele yapan bir örgüt iken, hdp türkiyenin partisidir.

  akp,mhp zihniyetinin kabullenemediği şey tam olarak budur.onlar bizden,sizden daha iyi biliyor hdp'nin bu ülkeyi bölmeyeceğini. hdp bir tek hayali var,bu hayal akp,mhp hayaliyle çatışıyor...

  barış içinde huzurlu bir ülke... demokrat güçlerin örgütlülüğü uzun adamın sesini nasıl kısmışsa, barış ve huzur içinde bir ülke, mhp ve benzeri ideolojilerin(idiotolojilerin ehiehi) sonu olacaktır...
 • pkk'nın bitmesi kürt sorununu bitirmez der ve başlığı kilitlerim..