şükela:  tümü | bugün
  • baslangic seviyesi icin guzel para :)

gunde 8 haftada 40 saat calis ayda 6 bin tl mayis al. 12 saat calis 24 saat yatis al. yeme icme devletten giyinme kusanma devletten, e lojman destegi de var. uzerine esi de 6 alsa etti mi sana 12 bin turk parasi. gozumuz yok ama ozel sektor ve kamu personeli arasinda ki ucurum gunden gune buyuyor.

2020 tl kazanan asgari ucretli ulasim icin 3.5 lira oderken memurumuz bedava seyahat ediyor.
  • 3 dil biliyorum ve türkiye'nin en önemli otellerinden birisinde guest relations supervisor olarak görev alıyorum. ve ben, bir polisten daha az maaş alıyorum. ha, diyorsunuz ki onlar sokaktaki pisliklerle uğraşıyorlar. ben de uğraşıyorum kardeşim. geçen gün sigara vermediğim için bıçak çektiler bana.
  • "e esi de 6 alsa etti mi sana 12 bin turk parasi." bakın bunu söyleyen insandan uzak durunuz. bunu söyleyen adam gitsin kahvede yancı olsun.
    o şartlar pek de öyle senin sıraladığın gibi değil ama oturup bunu sana açıklamaya uğraşmakla kendimi yormamaya karar verdim.
    yine aynı noktaya geliyoruz. o neden çok alıyor yerine ben neden az alıyorum dediğiniz gün, belki bir şeyler değişir güzel ülkemde. ayrıca bazı meslekler için insanların hayatlarından verdiklerinin yanında aldığı paranın lafı olmaz.
  • milletvekilinin parasına laf edersin, haklısındır gıkım çıkmaz. ama o yaptığı işi "24 saat yatış al" diyerek alttan alttan küçümsediğin insanlar da senin huzurunu korumak için şehit oluyor. asker neyse polis de odur. yahu hala var mı böyle yazarlar(!) bu sözlükte? ne çaylaklar var zeka fışkırıyor, ne yazarlar var beyinsizlik yağdırıyor.
  • polise vermeyelim size mi verelim
    bilim araştırmaya mı verelim kardeşim
    siz ne çekemez insanlarsınız ya
  • "madem bu kadar cazip neden polis olmadınız/olmuyorsunuz?" diye sorduran başlıktır.
  • öncelikle belirteyim polis değilim. polis akrabam da yok tanıdığım da yok.

eğer kendi yaşam standartlarını yükseltmek istiyorsan başkasının aldığını eleştirme kendi aldığının az olduğunu belirt. 6k maaş azalsa sevineceksiniz gerçekten.

özel sektörde aldığın parayı da senin kaliten belirliyor. demek ki 6k edecek bir yetkinlik görmemiş sende. ya da yapabildiğin işi yapacak çok kişi var piyasada. guest relations supervisor iş alımlarına bakıyorum. " en az lise (tercihen turizm meslek yüksek okulu veya turizm meslek lisesi) mezunu" gibi bir ibare var. neredeyse hepsinde var bu. ismini yabancı yazınca havalı oluyor tabi meslek *

hala çok geç değilken polis olun madem. sürekli alım oluyor diye haberler var.
  • polisin gecesi gündüzü yok.
    amir seni gece 3’te çağırır gidersin, devriye vardır gidersin, gece trafikte olursun sarhoş gelip çarpar hayatını kaybedersin, şehit olursun.
    6 bin helali hoş olsun çekilecek bir iş değil.
  • eşim 12 yıllık polis memuru ve hiç haftada 40 saat çalıştığını görmedim. ayrıca yemek de vermiyorlar kardeşim. seni iyi yemişler.

ayrıca diğer yazar arkadaşa katılıyorum. özelde çalışıp bu parayı alamıyorsanız kendinizi eleştirin ve geliştirin, parayı kazanabilenleri değil.
  • hakkıyla yapan için az bile dediğim para. polislik, askerlik filan bunlar kolay iş değil. her zaman öldürülme ihtimalin var.