şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bakalım batan gemiden ilk kim kaçacak dediğim durum.
 • erken seçim sebebidir.
 • 15 yıldır dibi gördük artık yükseliş dönemine geçiyoruz.
 • s&p'nin bir nevi chp'ye oy verilmesine yönelik bir etkisidir. zaten seçim döneminde yavaş yavaş dalgalanacak olan piyasalara hız katıp cumhur ittifakını bozmaya çalışma girişimidir kısacası.
 • hala iyi birseyler yaptiklarini iddia ediyorlar ya, ne diyelim. beni secin de cebimi doldurayim kafasi iste.
 • "ülke batsın da aman bizim gemiler batmasın" diyen adamları başına getirirsen son derece normal sonuçtur. herifler uluslararası armada kurdular çocuklarına.
 • yıllardır hiçbir olumlu gelişmenin (ekonomik, sosyal, siyasi... aklımıza ne bok gelirse artık) yaşanmadığı memlekette bunu görmezden gelen yüzde elli varsa, tayyip'e mide bulandırıcı nağmeler diziliyorsa o da yetmezmiş gibi olanlara ses çıkarılabilecek bütün kapılar zorla kapatılmışsa ve bütün bunların farkındayken ve halen farkındaysan elin kolun bağlı sesin çıkmıyorsa/çıkarılmıyorsa müstehaktır.

  edit: imla.
 • uyanılan her sabah türk lirasının değeri azalıyor, memura ve emekliye verilen zamlar bir gün içinde eriyip gidiyor. temel besin maddelerinin fiyatı bir seneden daha az sürede neredeyse iki katına çıkıyor...

  batarsak hepimiz batacağız ama battıktan sonra bazı kimselere yağmurlu günde su yok! duygusallık ve demagoji zamanı bitti. yiyecek ekmeği olmadığı için kundaktaki bebeği ölen aile haberlerine karnımız tok.

  size önerim köyünüzde, kasabanızda atadan dededen kalan toprağınız varsa sahip çıkın. toprağı olan aç kalmaz bu her daim aklınızda bulunsun. tası tarağı satıp boğulursam büyük denizde boğulurum diye büyük şehirlere göç eden akp'liler için geri sayım başladı.
 • eğri oturup doğru konuşmak lazım. ülkemiz ne yazık ki hep batak durumda. benim hatırladığım özal dönemi 90' ların başına kadar ekonomi biraz iyiydi sonra 90' lar zaten enflasyonun acayip olduğu yıllardı. şimdi enflasyona çok diyoruz ya açıp bakalım o yılların enflasyonu nasıldı, faizler ne durumdaydı. sonra 2002 - 2008 hatta 2011' e kadar ekonomi doğru ekonomik politikayla yada gelen sıcak para ile ne derseniz deyin iyi sayılırdı. yiğidi öldür ama hakkını ver. akp' ye oy vermem ideolojik olarak sempati duymuyorum ama durum bu. şimdi de yine bir kaç yıldır süren bir kriz var. bunun nedeni ile de erken seçim oluyor zaten. umarım kim kazanırsa kazansın doğru ekonomik politikalar ile ülke belki tekrar rahatlar.
 • ülkeler şehirler insanlar aynıdır, ekonomik olarak batmak nedir, gelirin giderden az olması, peki türkiyenin gelirleri nereden?
  teknolojik ürün?
  araba?
  gıda?
  tarım?
  tekstil?
  hiçbiri ?
  türkiyenin geliri konumudur, üçüncü havalimanı mantıgı o yuzden , istanbulda yanancıya konut satışı o yüzden,ıraktan suriyeden irandan afganistandan kaçakçılığı yapılan tüm ürünlerin avrupaya giderken bize bıraktıkları paralar asli geliridir türkiyenin
  geliri tam olarak keşfettiysek şimdi sıra neden battıgımızda
  iki sebebi var
  birincisi ortadoğuda savaslar bitti
  afganistan ırak suriye
  ikincisi halk haddinden fazla borca girdi ev alacagım diye diye yıllarını ipotek etti
  nasıl kurtuluruz?
  onu da soran başka bir başlıkta anlatırım