şükela:  tümü | bugün
 • istek vakfına bağlı semiha şakir lisesinin muhtelif senelere ait yıllığını okumuşlar bilirler, 7 senelik orta öğretimin, metin üzerinde çalışmaların, "idam cezası olmalı mı, olmamalı mı?" "yaz tatilimizi nasıl değerlendirdik?" gibisinden onlarca kompozisyonlarının ardından hala büyük çoğunluğun yaptığı şaka, nükte, latife benzerlerinin ardından "şaka şaka" dedikleri gözlemlenmektedir.

  gündelik hayatta dermişim kalıbıyla hayata geçen bu ekol nice akl-ı evvelin son sığınağı olmaktadır. ben "humourumla hayata sesleniyorum, beni anlamayanları ben de anlamıyorum, yanlış değerlendiriliyorum, en büyük hatam açık sözlü olmam, en sevdiğim hayvan kirpi" gibisinden seda sayan beyanatlarının arasına da çok zaman sıkışan bu ekole sözlükte de rastlamak mümkün olabilmektedir. bu ve benzeri kimsenin göremediği watermarking humourların dostudur, yoldaşıdır bu ekol.

  sivrilik çıkıntılık celalilik ve dahi deniz baykallık yapmak isteyen ve bunun için gerekli fikri, akli alt yapısı olmayan herkese aralık kapı bırakan bu tavır ve duruş sayesindedir ki gece yastığa konulan kafa averaj ukteden uykuya geçiş süresi olan iki saat yerine bir saat kadar devinmekte
  "şaka yapıyodum ki ben, evet şaka yapıyordum ben, beni anlamadılar, evet anlamadılar" gollumvari ototelkini ile uykuya kavuşabilmektedir.

  şimdi bundan alınan olur ise uyku düzenin bekası içün gözlerini kısıp entrye şaşı bakmalarını öneriyorum.watermark edilmiş bir adet "şaka şaka" ibaresi görülüp huzur bulunabilecektir.
 • konuyla ilgili bir adet dialog yaşanmıştır aktarmak da faide görüyorum

  otis- ağabey ama magazin dünyasına beyanat yapanların sözlerini de çok eğip büküyolar, doğru değil
  zuxxi- nasıl?
  otisağabey- misal kemal imirzalıoğlu haberi çıkıyor diyelim.koca sürmanşet: "ben homoyum!" yazıyı bir okuyorsun adam "ben homoyum dermişim" demiş meğerse.almışlar dermişim i aradan ben homoyum diye quote etmişler.
  zuxxi- dermişim dediyse hepsini haketmiştir
  (kahkahalar)
 • bir şakadaki gerçek payı şeklinde pay payda veyahut yüzde olarak formülize edilebilecek bir ciddiyet oranını saklama amacıyla kullanılır bu "şaka şaka". kullanım alanları arasında kamuoyu yoklama çalışmaları da vardır, mesela bir insana "ehehe ne güzel gözlerin var hehe şaka şaka" diyen bir genç kızımız, (bizim değil, atın şunu gaz odasına) aynı esnada gözleri güzel kendisi güzel kişi nezdinde yoklama yapmaktadır, alınacak cevaba göre sonraki hamleler revise edilecektir. her ne kadar ortaokul seviyesinde bir davranış şekli olsa da her platformda ortamda "durumlar"da gözlemlenebilmekte, gereksiz insanlar yüzünden gereksiz asabiyet yapmaya sebep olmaktadır. olmaz, yanlış.

  (bkz: sözlüğe dert yanmak) hmmm..
 • esek sakasi'nin yegane savunma sozcugudur.

  -$$$rraaakkk! fo$$$urrt!
  -ahhh!
  -$aka lem, $aka $aka!...alindin mi yoksa?
  -ulan ben senin!
  -ohooo sana da $aka yapmaya gelmiyo haa!
 • amma da alıngansın ekolü ile zenginleşen karın ağrısı.
 • (bkz: swh)
 • çıldırtan bir ekoldur.
  (bkz: şaka şaka ayağı göt ayağı)