• türkiye'de ph değeri en yüksek olan sudur. ayrıca bir suda ph dolayısıyla alkali oranı ne kadar yüksekse su o kadar kaliteli ve sert olur. alkali oranı düşük olan sular tatlı ve yumuşak olur.
  • senin hatan yüzünden adam mazot yaksın, 19 kg. damacanayı sırtlayıp babanın evine götürsün, sonra baban teslim almasın, kurye suyu tekrardan indirsin, tekrar mazot yaksın ama sen de para iadesi iste. kardeşim kendi hatanızı lütfen firmalara yüklemeyin. saka suyun burada hiç bir suçu yok. suç online işlemde yanlış adrese su isteyen sensin.
    şimdi burada hata yapan sensin, aslında kuryenin sana rezil demesi lazım. boş yere insanlara 20 kg. yük taşıttığın için. olaylara hep kendi küçük dünyanızdan bakmayın, biraz empati yapıp bakın.
  • vücuttaki kötü ter kokusuna bile engel oluyor. 1 yıldan fazladır tüketiyorum. böbrek taşı oluşumuna engel. içtiğiniz su ne kadar tatlı olursa yani yumuşaksa o kadar zararlı. saka su sert sudur ama vücudun ihtiyacı olan sudur çünkü içindeki kalsiyum karbonat çözülmüş haldedir.

detaylı açıklama;

tadı tatlımsı olan su, mineralleri eksik olan bir sudur. dolayısıyla tatlı suları içtikçe içesiniz gelir çünkü vücut ihtiyacı olan minerali tamamlamaya çalışır. saka su'da mineralleri yüksek bir sudur bu da ph derecesini arttırır. (ph; 8-9 civarındadır. dünyaca tanınan evian da yüksek ph'tır) bu yüzdendir ki sert bir sudur ve tadı çeşme suyu gibidir. aslında klor ve flor olmasa çeşme suyu da iyidir.
  • zannımca su değildir.
    (bkz: şaka su)
  • inanılmaz bir dağıtım ağına ve iğrenç bir tada sahip su. allah kimseyi sadece saka su satılan bir yere düşürmesin.
  • tadı gavur memleketteki insanların nasıl içtiğine inanamadığım evian benzeri sulara benzeyen ve sonunda bu da mı olacaktı, sağlık mağlık doğallık ayağına "yağlı su" ya mı çevireceklerdi ulusal damak tadımızı dedirten su markası.

o evianın var ya ben yarım litresine 2 eur mu vermiştim naapmıştım da içim yandıydı...
  • saka su'ya para vermek yerine çeşme suyu için. en azından daha ucuz ve bence tad olarak bir farkı yok. üstelik mis gibi klorlu.
  • pınar, erikli, hayat gibi diğer markaları denedikten sonra insanda sabunlu su içiyormuş hissiyatı uyandıran marka. kokusu da bi garip sanki. yoksa ben mi paranoya yapıyorum? kıllandım iyice.
  • insanlarin nasil begendigini anlayamadigim ve sans eseri okudugum zaman "kaynak analizi" degerleri beni dumura ugratmis olan su markasidir kendisi.

ufak bir karsilastirma:

pinar madran:
    renk -> renksiz
    bulaniklik -> yok
    ph -> 6.9
    toplam sertlik -> 1.65 fr

saka su:
    renk -> 4
    bulaniklik -> 1
    ph -> 8.1
    toplam sertlik -> 8.5 fr
  • bobrek tasi sorunu yasayanlara doktor tavsiye edilen su markasi.

ph seviyesinin yuksekligi bobrek tasini parcalayabiliyormus. hekim beyin tavsiyesi yondeydi.

bu tarz bir saglik sorunu yasayan varsa bilgiyi buraya kondurmus olayim.

su icin, icirin, zorla icin ama yine de icin.
hesabın var mı? giriş yap