şükela:  tümü | bugün
 • 24.10.2020 tarihinde şehir dışına taşınma nedeniyle saka su aboneliğimi sonlandırmak istediğimde 20 tl olarak ödediğim depozito bedelinin 5 tl olarak geri verildiğini öğrenerek karşılaştığım rezalettir.
  olay tam olarak şöyle;
  evimde 2 adet damacana şişesi bulunuyor. ikisine de ayrı ayrı depozito almışlardı. birincisine başka markadan geçtiğimden dolayı 15 tl (diğer markanın damacana şişesini almalarına rağmen), 2.sine 20 tl. ikisini de iade edip depozitomu geri almak istedim, çünkü ilk girişte "depozitonun şişenin iadesi halinde geri verileceğini" söylemişlerdi. ki mantıken de öyle olmalı. saka su balçova şubesine bu isteğimi ilettiğimde şube yetkilisi onur bey'in tepkisi hayret verici.

  ben: şişeleri geri almak ve depozitomu iade etmek için bir eleman gönderir misiniz?

  o - sesini yükselterek- : şimdi siz verdiğiniz parayı geri mi istiyorsunuz? öyle birşey olamaz, iade edemeyiz.

  ben: nasıl yani? depozito geri ödenmiyor mu?

  o - hala sesli - çok sesli- : ben 11 yıldır böyle bir istek duymadım, biz paranın tamamını iade edemeyiz.

  ben: ama ben depozito verdim.

  o: biz sadece 5 tl veriyoruz şişe başına.

  bunun üzerine elemanı göndermesini istedim. çünkü tüm su alışverişlerim esnasında sadece o adamla muhatap olmuştum ve ona depozitomu ödemiştim.
  ve sonra ne oldu;
  adam geldi ama tembihlenmiş belli. abi sana depozitoları verdim diyorum, ben depozito falan almadım diyor. abi diyorum ilkinde hatta başka bir damacana vermiştim üzerine 15 tl istemiştin. yok diyor, bana patron 5 tl ver dedi sadece. yani 3 maymun. görmedim, duymadım, bilmiyorum. en son da dedi ki "ben çalışanım, patron o".
  ben durmadım tabiki, iade de etmedim 2 şişeyi. 10 tlye 2 şişe mi verilir!!
  sonrasında saka su genel merkezini aradım, ilk başvuru gibi. orda müşteri temsilcisi 20 tl depozito aldıklarını, çıkışta da 20 tl olarak iade ettiklerini söyledi. kaydettim. elimde duruyor şimdi.
  bana iade etmedikleri konusunda da şikayet ettim. 40 tl için mi demeyin, benim çok şükür ihtiyacım yok bu meblağlara ancak böyle giderse ihtiyacı olanları da mağdur ederler ve benim haksızlığa tahammülüm yok.
 • saka yapmis olabilirler :p.
 • 30-40 lira için rezalet başlığı mı açmış demeyin. yazar sonuna kadar haklı.
  madem o küçümsediğiniz 30-40 lirayı bayi itiraz etmeden iade etseydi. kim bilir kaç kişiye aynı şeyi yapıyorlar. sonuna kadar haklı yazar bence
 • depozitoyu bir damacana bedeli olarak alıyorlar diye hatırlıyorum. etik olanı ise depozitoyu geri alırken de bir damacana bedeli olarak geri vermeleri. benim 5 sene önce 3 lira olarak ödediğim depozitoyu 3 lira olarak iade etmeye çalışmak da şark kurnazlığı işte.
 • o meblag hicte azimsanacak bir rakam degil. o firmalarin milyonlarca musterisi var. belki onbinlerce kisiye ayni sekilde davranip haksiz kazanc elde ediyor. dusunun o zaman rakamin buyuklugunu. ustelik bir kurus dahi olsa baskasinin malini gaspetmektir bu. baska sikayet edenler varsa ayni konuda orgutlu suca da girebilir. konuyu okuyan hukukcular bilgi verebilir o konuda.
 • çoğu zaman bu tip huzur bozucu, sinir yıpratıcı olaylar yaşamamak için "amaaaan s*kerim 50 lirasını" der sineye çekerim. benim de var damacana iade etmeyeceğim, atarım çöpe daha iyi. o parayı kaybolmuş, ya da bahiste kaybetmişim gibi düşünürüm çünkü biliyorum ki 5 lira için insan öldürülme potansiyeline sahip bu ülkede 20-30 liranın peşine düşmeye kalkarsan bin liralık huzurun kaçar. ama arkadaş yeni galiba heyecanlı.
3 entry daha