şükela:  tümü | bugün
  • öğretmenlerde sömestrda ve yaz tatilleri olmak üzere yılda 2 defa baş gösteren kaşıntıdır.
    alıştık artık önemli değil ben asıl onlar için üzülüyorum;

(bkz: muhteşem yüzyıl)
    (bkz: halit ergenç)
    (bkz: okan yalabık)
  • sakal uzadığı zaman başgösteren kaşıntıdır. kaşındıkça kızarır, kızardıkça kaşınır. terleme ile ilgili olduğunu düşünüyorum çünkü yazın daha çok oluyor.
  • ilk uzatıldığında ortaya çıkan kaşıntıdır.

how to make your beard kaşıntısız:
    kaşıntı başladığında makineyle düzeltilir (jilet vurulmaz) ve tekrar uzamaya bırakılır. tebrikler! kaşıntısız uzun sakallarınız olacak.
  • sırf sakalda meydana gelmeyen etek traşı olarak bilinen bölgede de meydana gelen kaşıntı dır.

öyle bir kaşınır ki, elinizi pantolonun içerisine sokup hart hart kaşıyasınız gelir. ama yapamazsınız işte siz yapamadığınız için zaman zaman yakın arkadaşlarınıza ya şu sırtım kaşınıyor yetişemedim şuraya bir el atsana dersiniz de arkadaşınızda iki kürek kemiğinizin arasına tatlı tatlı elini kibarca sürter ya sonrasında sizin az bastır ikazınız üzerine asılır, işte o arkadaşlara söylesek oraya da el atarlar mı acaba?.

insaniyet adına canım.
  • kadınların erkeklerde seksi bulduğu kaşınmalardan bir türdür. şimdi adını hatırlamadığım bir mecradan edindiğim bilgiye göre: er kişinin hafiften çenesinden doğru tatlı tatlı kaşınması hatun kısmına çok seksi gelirmiş öyle ki bu kaşınma görüntüsüne hatun kısmı 20 m. uzaktan bile maruz kalsa vajinalinde inceden bir nemlenme olurmuş. hal böyleyken nerede bir eli ayağı düzgün hatun kalabalığına rast gelsem, ver ediyorum kaşımayı, komplesini güldür güldür ıslatıp geçiyorum şerefsizim.

kadınlara seksi gelen diğer kaşınma türleri için bkz. bkznlara:

(bkz: ayak parmakları arası kaşıntısı)
    (bkz: taşşak kasık komple kaşıntısı)
  • bazen de çok tatlı gelen kaşıntıdır
  • terleme ile ilgisi olmadığını düşündüğüm kaşıntı (ara: ama bir güç var)
  • insani deli eden bi kasinti sekli, eliniz surekli yuzunuzde, asagi yukari diagonal garc gurc hasir. ya sabir bu deli kasinti yuzunden bir haftadan uzun sakal birkmisligim yoktur, cozumunu bilen yazarsa sebeplenmeyi dusunuyorum, ciddi dusunuyoruz sakalla.
  • gecemin içine eden olay. sabah ilk iş berber.
  • kaşıyan tırnaklar uzun ise bir gün sonrasında sakalları el yardımıyla seyrekleştirip aynada bakıldığında yara kabukları görünmesine sebep olabilecek kadar fena kaşıntı. yazın pek bir artar, yeter lan dedirttiği bolca görülür.