şükela:  tümü | bugün
  • ülkeyi muhteşem yüzyıl'a çeviren sikimsonik moda. a.k 5 erkekten 3'ü orman kaçkını gibi dolaşıyor. yeter lan. bu kadar özenti olmayın. kendinize has bir karakteriniz olsun.
  • sakallarım çıkmaya başladığından beri (orta son, yani 14 sene önce) müdavimi ve öncüsü olduğuım moda akımıdır. kesmemi gerektiren bir durum olmadıkça (iş görüşmesi, tez sunumu vs gibi) mütemadiyen bir karış sakalla geziyorum, oh mis.
  • azalarak bitmesini istediğim.

mesela komple beşiktaş futbolcuları.

önceden gelen büdüt : evet. beşiktaşlıyım. tek tip oyuncu görmek istemiyorum.
  • sarışınlara yakışmayandır.
  • bayan bir arkadaşımın sakalımın rengini beğenmesi ile uzatarak katıldığım moda

o öyle diyince ben de bir deneyeyim dedim ama en az 10 farklı kişiden ohaaaa süpeeer yakışmışşş bombaa gibi olmuş tepkileri almamdan dolayı yaz başına kadar devam etmeyi düşündüğüm bokum gibi akım.
  • sakali adam gibi cikmayanlarin nefret ettigi modadir.
  • bana; moda olmayan başka bir görünüm arayışı getiren moda.

birkaç yıldır orman kaçkını gibi gezmemin sebebi de sürekli bir kalıba sokulmak istenen insan profiline olan isyanımdı. kaldı ki insanın kendini topluma kabul ettirebilme çabasını hiçbir zaman anlamamıştım; toplum öyle istiyor diye saçlarımı tarayamam, sakallarımı kesemem ve yine toplum öyle seviyor diye sakallarımı uzatamazdım.

şimdi şu lanet moda yüzünden sanki modanın takipçisiymiş gibi sakallarımı uzattığım düşünülecek diye geriliyorum.

ulan ben yıllardır sakallıyım, üstelik ben sakallarımı uzattığımda insanlar "kes şu sakallarını da insana benze biraz" diyorlardı. şimdi moda olmuş; durduk yere iş çıkardınız lan başıma.
  • herkes için geçerli olmayacaksa koyayım öyle modaya. işi nedeniyle sakal bırakamayan insana moda ne yazar? moda bizim neyimize hacı? modaya işi gücü rahat adamlar uyar ancak. zaten herkese de yakışmıyor olmasın moda filan.
  • sikerim modasını, yıllardır özenle baktığım sakallarıma moda muamelesini yapanları da kınıyorum.
    kız istemeye bile sakalımla bıyığımla gittim lan ben. bu yola baş koyduk biz. modasına başlattırmayın. üç beş tane topçu sakal bıraktı diye bu akıma kapılanlar yarın öbür gün pasparlak kaldıklarında biz gene burdayız. bizim burda olmamız kime ne derman olacak bilmesemde ben atarımı yapayım dedim. ne olur ne olmaz.
  • iğrendiğim moda... hep muhteşem yüzyıl sonrası saçmalıkları bunlar... hafta sonu sakallarım biraz uzasa rahatsız olup kesen bir insanım orman kaçkını gibi gezen bu adamları anlayamıyorum... iğrenç gözüküyor kardeşim... hem bu halde nasıl işe gidiyorsunuz?! yanınızdaki kadınlar nasıl tahammül ediyor o iğrenç görüntünüze?! adamın altında şort üzerinde t-shirt sahile yatmaya gelmiş beş karış sakal nasıl rahat ediyorlar anlamak mümkün değil... eskiden böyle tipleri gördüğümüzde ülkenin imajını bozuyorsun bu ne hal git efendi gibi traş ol diye çıkışırdık şimdi zaten ülke orta çağa döndü kime ne diyeceksin...