şükela:  tümü | bugün
  • dün gittiğim spor salonu'nda iyice gözüme batan şey. her iki kişiden biri sakallıydı ve ortalık resmen karagöz tiyatrosu'na dönmüştü. yav arkadaş hiç birbirinizi de mi görmüyorsunuz lan hepiniz aynı şekil....

dini inanç için bırakılan sakala karışmam, kirli sakala da eyvallah tatillerde falan ben de bırakırım, top sakal da yılların klasiği, kimisine yakışıyor, yalnız şu karagöz sakalı çok kötü lan, kapkara bir de.

not: yalnız bu eksisozluk müneccim ekibi de enteresandır ha. ortak mahalde daltaşak gezenleri eleştirirsin, "siki küçüklere dert olmuş" derler, görece pahalı bir arabaya yorum yaparsın, "fakirlerin diline düşmüş" derler, sakala laf edersin, "köselere batmış" derler. bu ortamda bir şeyi beğenmeme, yorum yapma lüksün yok, hemen yaftayı yersin mazallah.
  • eski nesil insanlara uymamaktadır. yeni nesil erkekler sakalla daha çok yakışıklı olduklarını düşünüyorlar. mesela çok fazla sakalım olmamasına rağmen babam tarafından git şu sakalını kes sikerim belanı yavşak diye nazikçe uyarıldığım olur. geçenlerde kahvede maç izliyorduk televizyonda görüntüye gelen sakallı bir futbolcumuzu arkalardan bi abi ''git şu saçını sakalını kes orospu çocuğu koskocaman camiaya da top oynuyosun'' gibi bir sitemde bulundu.
  • çemçük ağızlıların, tipini siktiklerimin şansı.. saklanın arkasına..

mesaj üzerine not: köse değilim.. çemçüklerin amına goyim :)
  • sakallarım çıkmaya başladığından beri (orta son, yani 14 sene önce) müdavimi ve öncüsü olduğuım moda akımıdır. kesmemi gerektiren bir durum olmadıkça (iş görüşmesi, tez sunumu vs gibi) mütemadiyen bir karış sakalla geziyorum, oh mis.
  • sikerim modasını, yıllardır özenle baktığım sakallarıma moda muamelesini yapanları da kınıyorum.
    kız istemeye bile sakalımla bıyığımla gittim lan ben. bu yola baş koyduk biz. modasına başlattırmayın. üç beş tane topçu sakal bıraktı diye bu akıma kapılanlar yarın öbür gün pasparlak kaldıklarında biz gene burdayız. bizim burda olmamız kime ne derman olacak bilmesemde ben atarımı yapayım dedim. ne olur ne olmaz.
  • bazı insanların sakal sayesinde hiç olamdıkları kadar yakışıklı olduğunu gördüğümde iyi ki başlamış dediğim moda.
    (bkz: çirkinliğini sakalla kapatan erkek)
  • herkes için geçerli olmayacaksa koyayım öyle modaya. işi nedeniyle sakal bırakamayan insana moda ne yazar? moda bizim neyimize hacı? modaya işi gücü rahat adamlar uyar ancak. zaten herkese de yakışmıyor olmasın moda filan.
  • metin arolat'ın da modaya katılmasıyla, sakalın tüm ontolojik anlamı yerle bir olmuştur gözümde.
  • ne kadar bir hipster modası olsa da beni gördüğüm zaman mutlu eden modadır. viking misali sonsuza gittiği sürece tabii ki.
  • sakallı erkeklerden hoşlanmıyorsanız aşk hayatınızı yok edecek modadır.

yahu zaten çirkin bir milletiz biz, bir de üstüne sakal bırakıyorsunuz, iyice militana benziyorsunuz. yakışmıyor işte yakışmıyor; tıraş olun.