şükela:  tümü | bugün
 • zamanla kirildikca uclarindan aldirmak suretiyle yapilan islem
 • okulun * vize ve final dönemlerinde gerçekleştirdiğim, artık gelenek haline gelmiş ve arkadaş grubundan da katılımcı bulmuş hareket. efendim "niye"si çok basit; hukuk fakültesi öğrencisi vize ve özellikle final zamanları gerçekten psikolojik ve zihinsel anlamda yorulur. bu dönemlerin çıkışı adeta yeniden doğuş gibidir. bu nedenle saçı ve sakalı dönem boyunca uzatıp (1 er ay senede) sonrasında son sınavdan çıkıp berbere gidip traş olmanın verdiği mükemmel haz mastercard ile dahi satın alınamaz.
  bunun avantajları eğer sakal yüzünüze yakışıyorsa imaj olarak elbette ki vardır, sinerji yaratmaya da yaraması pek mümkündür ancak dezavatajları daha fazladır. örnek olarak vermek gerekirse; efendim spor yaparken yüzün terlemesi sizin teri silmeniz ancak sakalın dibinde olması yüzünden tam olarak terin silinememesi ne demektir bilirmisiniz? irtica sakalı olmadığından ve sadece 1 ay uzatıldığından özellikle sert bir sakal yapısına sahip insanlar, son sınavlara doğru uyumakta dahi zorluk çekebilirler, zira sakalınız kendi suratınıza batar yastığa kafanızı koyduğunuz anda...

  ancak uğur uğurdur diyip yakınmayı da bırakmak lazımdır.
 • "full beard is a pretty tough decision... it kind of becomes a battle. you fight people's attitudes. you fight the heat in the summer. but you keep going."

  alan
 • paradoks içeren durumdur. şimdi diyeceksin ki '' lan hıyar sakal uzatmanın neresinde paradoks var'' ? durum şu, sakalı biz erkekler ekseriyetle traş olmaya üşendiğimizden uzatıyoruz. kim uğraşacak köpükle jiletle falan deyip, bırakıyoruz. iyi çok güzel, ama bir süre sonra sakallara bakım yapmak gerekiyor. iyi kurutmasan kötü koku yapıyor. devamlı yıkamazsan yine kötü koku yapıyor.

  duştan çık, sakalları iyice yıkadın tamam, saç kurutma makinesiyle kurut, üşenmezsen bir de losyon falan sür, amına koyayım, berbere gidip makineyle aldırsam bu kadar iş çıkmazdı başıma. üşenmekten sakal uzatıyorum ama bakımı için daha çok çaba sarfediyorum. lan ne iştir !?
 • - ne zaman okutcaz ? derler

  - hacıya mı gidiyon ? derler

  biraz sivriltirsin

  - başımıza anarşik mi kesildin derler. derler de derler.
 • amacı uzatmak değil kesmemek olan kişi sayısı daha fazladır.
 • fransizlara gore sakal ittirilir, ingilizlere gore buyutulur, turklere gore de sakal birakilir.

  sakal uzatmak, tabiri ise sakalin sac yerine konmasi, belirli bir uzunluk asildiktan sonra bakiminin yapilarak korunmasidir.

  sakal birakmak, 4 ila 6 hafta arasinda jilete veya tras makinesine dokunulmadan gecen zamandir.

  karakterlerine gore degismekle birlikte cogu erkek sakali icin herhangi bir bakim yapmaz.
  enkaz halde disari firlayan ornekleri suradan okursunuz;
  (bkz: bir erkegin hazirlanip evden cikma suresi)

  o nedenle, turkce'de sakal uzatmak yerine sakal birakmak tabirini kullanmak daha uygun olur.

  (bkz: burning beard)
 • bazı köylerde sakal salmak olarak adlandırılan eylem.

  birkaç hafta geçtikten sonra adem elmasının biraz üstünü temizleyerek alttan toplamak kaşıntı olmasını engeller. tavsiye edilir. yoksa tam o boynun boğum noktası acayip kaşınıyor.
 • ayarı kaçırılmadığı sürece erkeğin makyajıdır. ama sakal uzatacağız diye de taş devrine dönmeye gerek yok.
hesabın var mı? giriş yap