şükela:  tümü | bugün
  • sakal bırakmayı öğrencilik yıllarımda seven biri olarak çalışma hayatına girdiğimden beri sakalın gerçekten de öğrencilikte güzel olduğunu düşündüğümden işim el verse de - ki vermiyor - kirli sakalın üzerine çıkmayı nedense kötü bir görüntü vermek kaygısıyla reddediyorum. sanki o hal beni olduğum konumdan aşağıda gösterecek gibi geliyor.
    kadınlarımızında bir kısmı bu garip kıl yumağını çok sevse de tamamının böyle düşünmediğini hatta batma sorunu nedeniyle sinek kaydını tercih ettiklerini düşünüyorum.
  • haftada 2 yada 3 kez sinekkaydı traş olurum.fazlası tahriş ediyor.
  • sakallarımın çok gür olmaması da bir etken ama 7-10 günde bir düzeltiyorum sakalları.
  • 10 gün sora fena halde kaşıntı yapmaya başlıyor..bu yüzden sevmiyorum.
  • hafta içi her sabah traşımı olurum. hafta sonları nadasa bırakırım. tavsiyem kaliteli traş malzemeleri kullanmanız. yıllardır pro glade, nivea traş köpüğü ve nivea after shave kullanırım. cildimde en ufak bir tahriş yok. bazı kadınlar sakal seviyor bazıları da sevmiyor. göreceli sonuçta. sakal uzatmayı seven erkek o uzattığı sakalın bakımını da dikkat edecek ki bir anlamı olsun yaptığı işin. kozmetik reyonlarında bir sürü sakal bakım ürünleri var hemcinsiniz olarak öneriyorum kullanınız.
  • zaten saçlarım uzun, bi de sakal bırakınca iyice john wick'e benziyorum. ayrıca kaşıntı yapıyor hiç sevmem.
  • 3-4 numara sonrasını sevmiyorum. zaten bıyık denen bir şey yok bende amk. bıyıklarım zayıf olduğundan dolayı maalesef kirli sakal takılabiliyorum en fazla.
  • peki bakım için öneriniz nedir? misal ben mach 3 üzerine tanımadım daha. bugün arko reklam gösterdi geldik falan diye.

5-6 bıçak olanlardan da var. ama mach 3 başka. proglide 5 bıçak kesmiyor. blue mach 3 e göre zayıf kalıyor. derbi yüzümüzü maç yapılmış futbol sahasına çeviriyor. bic kullanmadım. permatik tek bıçak almak istemiyorum her defasında 2 lira vermek koyuyor.

sağlam, uzun ömürlü, tahriş etmeyen ama iyi kazıyan tıraş bıçağı önerisi beyler.
  • sakalım olmasına karşın içinde bulunduğum gurup.

bir kere merak edip bıraktım çok yakıştı, mahalle baskısından kesemiyorum. bir taraftan da sakalımdan hoşlanmıyorum. öyle garip bi durum işte
  • kaşıntıyı muhtemelen bitli olduğunuz için yapıyor. yıllarca uzun sakalla gezdim bir kere kaşındırmadı. şimdilerde 2 günde bir tıraş oluyor ve her gün hayata lanet ediyorum.

t: kendisini samimi bulmadığım erkek.