şükela:  tümü | bugün soru sor
 • koşuyolu'nda radika'nın hemen yanında açılan yeni bir mekan. ege meze ve yemekleri yapıyorlar. alkollü olması bakımından bir yaz akşamı müsait olurlarsa ziyaret edeceğiz. yorum yazısı yolda.
 • lezzetli mezeleri ve oktay hocanın uduyla çalıp söylediği şarkılarıyla 10 numara 5 yıldız meyhane.
 • ortalama lezzette mezeler, son derece tıkış tıkış mekan, yemeğin 11:30'da servis edilmesi karşısındaki haklı çıkışınıza daha sizden sonra bekleyen 5 masa var gibi özrü kabahatinden büyük cevap veren, potansiyelinin altında kalan mekan.

  bahçesi gayet hoş, biraz gayretle süper olabilir. ve fakat, şimdilik "20 lira az öderiz" tayfasına hitap eder.
 • mezeleri ortalama, garsonları ilgili, ortamı güzel meyhane.. fiyatlar da pahalı değil lakin ucuz hiç değil.. iki kişi; bi 20'lik + 1 duble rakı (yeşil efe), 4 kadeh şarap (şişe almadık), 4-5 tane meze (ahtapot, patlican, haydari vs vs), 3 dilim peynir (keçi, koyun, inek mi diye sorulup getiriliyor), iki dilim kavun, bir porsiyon mezgit tava, ara sıcak yok, toplam 215 lira hesap geldi.. ben memnun kaldım.. koşuyolu'daki diğer meyhanelerle kıyaslarsak (roka balık, müzeyyen gibi) fiyat/performans olarak gayet makul.. kalabalık gidilirse kişi başı fiyatlar daha da düşücektir kanaatindeyim..
 • fiyat olarak ucuz denilebilecek bir mekan değil ancak mezeleri porsiyon olarak mantıklı boyutlarda. çoğu mezesi standart tatlarda olsa da yaprak ciğerini oldukça beğendim. ben gittiğimde zeki müren çalmaktaydı. bana göre keyifli bir başlangıç yaşadık. insanlar çoğaldıkça da ortamdaki gürültünün artmaması ve muhabbetin bozulmaması artı değer olarak zihnime kazındı.
 • fiyat performans oranı çok yüksek bir mekanmış, geçen hafta keşfettik. bundan sonra müdavimi olabiliriz.

  sıkıntıları yok değil ancak konumu ve çalışanların ilgisi bu sıkıntıları ikinci plana atıyor. geçen 9 kişi gittik ve 600 tl civarı bir hesap ödedik. böyle devam etsinler, canımızı yesinler. biz de onların balıklardan yiyelim.
 • net olarak gidilmesini tavsiye etmeyeceğim mekan.

  mezeler; farklı şeyler de var fakat "auu inanılmaz" diyemem.

  ortam; standart koşuyolu orijinalitesi. ekstra bir izmir havası, ege kokusu yok. standart.

  fiyat/performans; ortalama civarda, pişman etmez.

  tavır/davranış; dananın kuyruğunun koptuğu yer. boş olan üst katta, yalnızca 1 masa varken masamızdan başka, eğer ki gürültü yaptığımızı düşündülerse 1 kere bile uyarmadan, bir şey söylemeden, gecenin tam ortasında lap diye hesabı masaya bırakıp hesabınız diyerek açık açık "siktirip gidin" diyorlar.

  bunca yılın içicisiyim, bunca yılın genelde dandiğinden çok lüksüne bir çok mekana giderim, ilk kez böyle bir tavır gördüm. normalde en fazla gelip, diğer masalar rahatsız olabilir derler, sonra da ayarlarsın kendini. verdiğimiz her bir kuruşun başka taraflarından çıkmaları dileğiyle. öpücüks.
 • koşuyolu'nda bira içecek pub tarzı mekan sıkıntısı çekilmesinden mütevellit kendilerine bir cumartesi gece yarısına doğru uğradık.

  masaya direk rakı servisi açılmaya çalışıldı, sanırım mekana bira içmek içen giden yok. bira içmek istediğimizi belirttiğimizde bir surat, bir tavırla geri topladılar servisi. (çok hızlı oluyor bunlar)

  biralarımızı (toplamda 3 adet) içtik, hesabımızı ödedik. yalnız hesap üzeri gelmedi. para üzeri gelmeyen rakam 8 tl olup normal şartlarda getirilen biranın tekel satış fiyatıdır.
  bildiğim kadarıyla hesap ödendikten sonra masaya para üstü getirilir ve sonrasında bahşiş bırakılır. bira içerken fındık, fıstık vs. de gelmediği için ortada bahşiş bırakılacak bir durum da yoktu.
  para üstünün gelmesini bir 7-8 dk kadar bekledik, mekanın kalabalık olmamasına rağmen para üstü ilgisizlikten mi diyelim, bira içmeye gelmiş adamlar ne ayak lan bunlar kafası mıdır, bilemedik. ayaklanıp para üstünü istedik, mekandan dayak yemeden çıktığımıza şükrettik.

  esnaflık nasıl yapılır, maalesef bilemiyoruz. ben buraya abone olurum kafasında geçen ilk dakikalar sonrası yaka silktik. bir daha asla uğramayacağımız bir mekan oldu, kusura bakmasınlar.
  bu kafayla zor..
 • dün ilk kez gitme fırsatını bulduğum meyhane. bahçe kısmında oturduk ve haliyle biraz tıkış tıkış. servis gayet yerinde ve hızlıydı, herhangi bir problem yaşamadık. gayet yardımcı oldular ve iyi niyetliydiler. asıl mevzu yemeklere gelirsek; mezeler normal esprisi yok. kalabalık bir grup olduğumuzdan soğuk meze baya bir şey aldık ama belirtmeyeceğim. spesiyali ekşi elmalı tavuk benim için fiyasko çıktı. masada en az yenen mezeydi diyebilirim. ara sıcaklardan ciğer harici diğer şeyler fiyaskoydu. kalamar eh işte ama karides berbattı. koşuyolundaki çevredeki diğer yerleri bilmiyorum ama istanbul içerisinde fiyat/performans olarak pek öneremeyeceğim bir yer. son olarak yandexe sakar zeybek yazıp gitmeyin, alakasız bir yere gidiyorsunuz
 • 70’lik rakı fiyatının 240 tl olduğu meyhane. mezeleri de leş ötesi.