şükela:  tümü | bugün
  • koşuyolu'nda radika'nın hemen yanında açılan yeni bir mekan. ege meze ve yemekleri yapıyorlar. alkollü olması bakımından bir yaz akşamı müsait olurlarsa ziyaret edeceğiz. yorum yazısı yolda.
  • lezzetli mezeleri ve oktay hocanın uduyla çalıp söylediği şarkılarıyla 10 numara 5 yıldız meyhane.
  • ortalama lezzette mezeler, son derece tıkış tıkış mekan, yemeğin 11:30'da servis edilmesi karşısındaki haklı çıkışınıza daha sizden sonra bekleyen 5 masa var gibi özrü kabahatinden büyük cevap veren, potansiyelinin altında kalan mekan.

bahçesi gayet hoş, biraz gayretle süper olabilir. ve fakat, şimdilik "20 lira az öderiz" tayfasına hitap eder.
  • mezeleri ortalama, garsonları ilgili, ortamı güzel meyhane.. fiyatlar da pahalı değil lakin ucuz hiç değil.. iki kişi; bi 20'lik + 1 duble rakı (yeşil efe), 4 kadeh şarap (şişe almadık), 4-5 tane meze (ahtapot, patlican, haydari vs vs), 3 dilim peynir (keçi, koyun, inek mi diye sorulup getiriliyor), iki dilim kavun, bir porsiyon mezgit tava, ara sıcak yok, toplam 215 lira hesap geldi.. ben memnun kaldım.. koşuyolu'daki diğer meyhanelerle kıyaslarsak (roka balık, müzeyyen gibi) fiyat/performans olarak gayet makul.. kalabalık gidilirse kişi başı fiyatlar daha da düşücektir kanaatindeyim..
  • fiyat olarak ucuz denilebilecek bir mekan değil ancak mezeleri porsiyon olarak mantıklı boyutlarda. çoğu mezesi standart tatlarda olsa da yaprak ciğerini oldukça beğendim. ben gittiğimde zeki müren çalmaktaydı. bana göre keyifli bir başlangıç yaşadık. insanlar çoğaldıkça da ortamdaki gürültünün artmaması ve muhabbetin bozulmaması artı değer olarak zihnime kazındı.
  • fiyat performans oranı çok yüksek bir mekanmış, geçen hafta keşfettik. bundan sonra müdavimi olabiliriz.

sıkıntıları yok değil ancak konumu ve çalışanların ilgisi bu sıkıntıları ikinci plana atıyor. geçen 9 kişi gittik ve 600 tl civarı bir hesap ödedik. böyle devam etsinler, canımızı yesinler. biz de onların balıklardan yiyelim.
  • fiyat performansı bombastik olan mekan. ne çok ucuz ne de çok pahalı. ıçiyorsunuz diye size geçirmiyorlar aslında normal olanı yapıyorlar. koşuyolu yeni takılmalık semtimiz, iyi oldu çok da güzel oldu.
  • net olarak gidilmesini tavsiye etmeyeceğim mekan.

mezeler; farklı şeyler de var fakat "auu inanılmaz" diyemem.

ortam; standart koşuyolu orijinalitesi. ekstra bir izmir havası, ege kokusu yok. standart.

fiyat/performans; ortalama civarda, pişman etmez.

tavır/davranış; dananın kuyruğunun koptuğu yer. boş olan üst katta, yalnızca 1 masa varken masamızdan başka, eğer ki gürültü yaptığımızı düşündülerse 1 kere bile uyarmadan, bir şey söylemeden, gecenin tam ortasında lap diye hesabı masaya bırakıp hesabınız diyerek açık açık "siktirip gidin" diyorlar.

bunca yılın içicisiyim, bunca yılın genelde dandiğinden çok lüksüne bir çok mekana giderim, ilk kez böyle bir tavır gördüm. normalde en fazla gelip, diğer masalar rahatsız olabilir derler, sonra da ayarlarsın kendini. verdiğimiz her bir kuruşun başka taraflarından çıkmaları dileğiyle. öpücüks.