şükela:  tümü | bugün
 • osman sınav'ın trt1 ekranlarında yayınlanacak yeni dizisi.
 • "isterim ki bu fitneyi sakarya'nın suyu söndürsün, fırat'ın suyu defetsin başımızdan." *
 • castına bir sözlük yazarının da dahil olduğu dizi, film.
 • tanıtımı çüş ohadedirten ne üdüğü belirsiz, kamera aracılığı çekilip, televizyon adı verilen aygıtta devletin kanalında yayınlanacak olan terliksi.

  astsubay rütbesi ile ağzından çıkanlara bak arkdaş. sen kimsin de bana "eşşek gibi" geleceksin diyorsun. ulan haftanın 3 günü istanbul'da ders al, sonra izmir'e dön 2 gün ders ver, anam dinim gevriyor. hafta sonu dinlenmiyorum. soranlara cevap olsun. sen kimsin lan. eline silah alıp adam öldürmek dışında ne halt eylersin de eşşek gibi geleceksin diyorsun. *

  osman sınav denen vatandaş, 1990'larda serdar güreş için keşke aynı şeyi yapsaydı.

  hele o sona doğru "karı gibi çamaşır yıkmak yok mu" lafını duydum, işte sizin insana bakışınız, işte sizin kadına değer verişiniz. öncesinde de "yalnızlık zor be" diyerek karısını çocuklarnı özleyen delikanlı pozu.

  sitesindeki 2 yaşlı "bilgeye" (!) dair veriler de said-i nursi ve hoca efendiye selam ediyor.

  eşref kanat :osman’ın dedesi. 80 yaş civarında. vakit bulduğu an ertokuş türbesinde alır soluğu. görmüş geçirmiş, gönül sahibi, tertemiz bir adam. makedonya için de dua edip endişelenir, kaşgar için de. tarih ve millet bilinci yüksek, tasavvufi bir terbiyeye sahip.

  sitki seyitoğlu nihan’ın dedesi. o da 80’li yaşlarında. güneydoğu’ya has medrese eğitiminden geçmiş, ciddi bir geleneğin son temsilcilerinden. görüşleri isabetli, feraseti yüksek. yaşadığı coğrafyaya musallat olan büyük fitnenin farkında. elinden bir şey gelmemesinin acısını duyuyor.

  yuh olsun
 • ben osman sınav'ı ve yapımlarını biracık tanıyıp biliyorsam bu dizi de tarafsız filan olmayacaktır. damardan girmeye çalışacaktır.
 • 16 aralık çarşamba akşamı trt 1 ekranlarında yayın hayatına başlayarak isimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşunu sergileyecek dizi.
 • askerimin başını yere düşürenin anasını ağlatırım ben!
  alb. hüsamettin yavuzer
  analar ağlamasın'a tokat gibi cevap olmuş sanki. bugün şehrin bilboardlarının neredeyse yarısı bu dizinin reklamlarıyla doluydu. sırtını devlet televizyonuna yasla, arkana da nefes'in rüzgarını al oh ne şöbiyet mistır sınav.
 • internette dolanan tanıtım videolarından birinde, astsubay rütbeli olduğunu tahmin ettiğim bir askeri personel doğu ve güneydoğu anadolu bölgesini kastederek " buraya da geleceksiniz, eşşek gibi geleceksiniz, antalya'ya, püfür püfür marmaris'e gittiğiniz gibi buralarada eşşek gibi geleceksiniz" diyerek ekrana doğru hönkürüyor. nedir bu, sözüm ona yakında devletin kanalı trt'de boy gösterecek olan bir dizi. yaratıcısı kim. kurtlar vadisi'nden herkesin tanıdığı, milliyetçi muhafazakar gönülleri fetheden, afyon kıvamında dizilerin yaratıcısı osman sınav.

  nasıl bir tanımlamadır, nasıl bir hitaptır bu. ben osman bey'e sormak isterim "ne demek eşşek gibi gelecekler". kimdir bu eşşkoğlueşşekler. büyük bir ayıp değil midir bu yapılan, yoksa benim hüsnü kuruntum mu ? doğu ve güneydoğu'ya gidip, askerliklerini en ufak bir serzenişte bulunmadan tamamlayan insanlara, ya da gelecekte gidecek olanlara, oralara gidip te şehit olanlara, gazi olanlara, onların yakınlarına ayıp, saygısızlık değil midir bu yapılan ?

  sözüm size sayın osman sınav. yine bir kısım milliyetçi-muhafazakar gönülleri fethetmek adına çıktığınız bu yolda, böylesine düşüncesizce kullandırttığınız tabirler bir takım insanların canını acıtmaz mı? onları kırmaz mı? rating uğruna değer mi?

  "karı gibi bulaşık yıkamak" kısmına değinmek bile istemiyorum.

  bu konuda bir açıklama yapmak ister miydiniz sayın osman sınav ?
 • türkiye militarist televizyonu'nun ayrılık'tan sonraki ikinci el bombası. osman sınavtarafından pimi çekip bırakılmıştır.