şükela:  tümü | bugün
  • ülkede güzel gelişmelerin olduğunu da göstermektedir.

--- spoiler ---

sakarya milli eğitim müdürlüğü'nce düzenlenen projeyle çocuklara erken yaşta kodlama dilinin öğretilmesi amaçlanıyor.

sakarya milli eğitim müdürlüğü'nce düzenlenen "kodla sakarya" projesiyle kodlama becerileri yüksek bireyler yetiştirilmesi amaçlanıyor.

serdivan şehit erol olçok anadolu lisesi konferans salonu'nda düzenlenen programda, öğrenciler, kodlamayla kendi yaptıkları robotları, droneleri ve ürettikleri üç boyutlu lazer yazıcılardan çıkardıkları ürünleri katılımcılara tanıttı.

programda konuşan il milli eğitim müdür yardımcısı ve proje başkan yardımcısı necmi sağıroğlu, dünyanın büyük bir değişimin eşiğinde olduğunu, bugünkü mesleklerin pek çoğunun ileride geçerliliğini yitireceğini söyledi.

endüstri 4.0 teknolojilerine duyulan ihtiyacın artacağını belirten sağıroğlu, "bu çağda insandan bağımsız tamamen otomatik sistemler tarafından yönetilen sanayi ortamları, gelişmiş fabrikalar ortaya çıkacaktır. bu robot fabrikalarının başında yapay zekalar olacak. sanayi bölgesi olarak adlandırılan sakarya'da tüm bu gelişmeleri yakalamak en önemli hedefimiz, eğitimlerimizde bu yeniliği üreten nesiller yetiştirmek görevimizdir." dedi.

japonya ve hindistan gibi ülkelerin teknoloji konusunda dünyada liderlik yarışında olduğunu, dünya devi 10 şirketten 9'unu bilişim firmalarının oluşturduğunu aktaran sağıroğlu, silikon vadisi'ne sahip hindistan'da hemen her evin yazılım atölyesine dönüştüğünü dile getirdi.,

--- spoiler ---
  • sakarya değildir orası hafız.
  • (0264)
    54
    proje bundan ibarettir.
  • öncesinde bir adet "matematik öğren sakarya" olması gereken kampanyadır.

acaba sınıfta kalma diye bir şeyin olmaması yeni nesillerimizin matematiğini üst düzeyde geliştirdi de haberimiz mi yok?

yoksa matematik bilmeden neyi kodluyorsunuz veya kodlatıyorsunuz değil mi ama?