şükela:  tümü | bugün
 • yazıklar olsun ya. orası acil. kayıt yapan maskesiz kişilerin ses tonundan bile belli bir aciliyeti olmadığı. şov yapıyorlar, milletin sağlığını tehlikeye atıyorlar.
  allah yardımcısı olsun tüm hekimlerin. sen yıllarca oku, emek ver. ne saygınlığın kalsın, ne hayat kaliten. çok yazık.
 • maske ve aşı konusunda doktorlardan çok bildiğini iddia eden arkadaşların niye başka problemlerini aynı doktorlara çözdürmek istediğini anlayamadığım video. ayrıca videodaki hekimi sabrından dolayı tebrik ederim. tüm sağlık personeline bol sabırlar.
 • doktor beyin sabrına hayran kaldım. kadının çevresindeki herkese sabırlar diliyorum.
 • bunun gibi hiçbir aciliyeti olmayan hastaların acillerde muayene olmasını sağlayan ve gereksiz yere hasta yükü oluşturup zaman ve güç kaybına sebebiyet veren sisteme enden boydan gireyim.

  maske takmıyorummuş. doğal seleksiyona uğraman dileğiyle :)
 • "maske işe yaramıyor, aşıyla çip takıyorlar" hay sokayım o kafaya, bu koftilere laf anlatmaya çalışanlara acıyorum.
 • bu nasıl bir sakinlikle beyaz kod vermek. gerçekten takdir edilesi.

  doktoru, polisi tüm hastane kıza sakince laf anlatmaya çalışıyor ve kız olayı twittera taşıyıp hala haklı olduğunu iddia ediyor.

  sakince yazmaya çalıştım.
 • peygamber sabrıyla işini düzgünce yapmaya çalışan bir acil hekimi içermektedir.

  gayet sakince "hasta yakını için beyaz kod veriyorum" diyor, "bana bakmayacak mısınız" diyen hastaya "size bakacağım" diyor, o sinir bozucu gergin ortamda bile en önemli önceliğinin hastaya yardım etmek olduğunu unutmuyor. buna benzer olayları kimbilir kaç kez yaşadı ki olayı yönetmede ustalaşmış artık.

  benim esas üzüldüğüm nokta, bu iki kadının olay çıkarması yüzünden hala sıra bekleyen diğer hastalar. muayene için bekleyen küçücük çocuk bile maske takmış düzgünce. "maske takmayacağız savcıyla konuştum ben" diye olay çıkaran iki hanımefendi keşke dünyanın merkezi sadece kendileriymiş gibi davranmak yerine medenice kurallara uysalardı.

  6 yıl tıp okudum egosu filan yoktur bu videoda. doktor gördüğü an içinde biriktirdiği tüm zehri kusan kompleksli insanlardan gına geldi yeter artık. karakter sorununuz mu var ne derdiniz var? olmayan şeyler görüyorsunuz artık, bu kadarı önyargı bile değil delüzyon.

  o hastanede o maskeyi takacaksınız ayrıca. bundan sonra covid bitse bile hastanelerde maske takılmaya devam etmeli bence. yüzümüze öksüren hapşıran tüküre tüküre konuşan insanların tükürüklerinden bıkmıştık maske iyi geldi.

  not: eskidoktor-spor.

  1.5 yıl sonra gelen ek: maske zorunluluğu hastaneler ve toplu taşıma dışında kaldırıldı. hastanede maske takılmasının bir görgü kuralı ve sağlığı koruyucu önlem olarak devam ettiğini görmek beni mutlu ediyor. daha önceleri, hastaneye başka sebeple gelen ancak hastanedeki diğer hastalardan grip kapan kişiler olduğunu ve bunun önemli bir sorun olduğunu biliyoruz. maske uygulamasının devam etmesi çok iyi oldu.
 • sakarya yenikent hastanesi acilinde yaşanan absürd maske tartışması

  doktorlar neden istifa ediyor sorusunun cevabı niteliğinde bir video

  her gün böylesi onlarca olay yaşanıyor nöbetlerde

  edit: videodaki sabır abidesi hekimin ismi uzm.dr.olcay yeşil. kendisini bu engin sabrından dolayı kutluyorum

  link

  alternatif
 • yarabbim yine bir gerizekalı gerizekalı ses tonuyla konuşan bir kadın :(((

  böyle bir gerçek var arkadaşlar. bu %100 fiziksel bir gerçek. “gerizekalı” bir ses tonu var ve bir insanın sesinden hangi tarzda mal olduğunu çok rahat bir şekilde algılayabilirsiniz.

  ve sizin de aklınıza sıçayım “nasıl hastaneymiş yaa orası, ben konuşurum o doktorla, bi doktor da kendisine lazım olur” diye diye bu dangalakları şımartan çember sakallı dar pantolonlu ibne meriçler. sizin yüzünüzden bu pembe boklular kendilerini nimetten sayıyor.
 • hanımefendi twitter hesabında 'maske takamayacak kadar panik bir halde acil servise gittiğimde' ifadesini kullanmış. ancak hem kendisinin, hem kızının twitter hesabı kapalı alanda maske takmadıkları için aldıkları tepkilerle dolu.
  sonrasında da doktoru yalan ifade vermekle suçlamış.
  ilginç gerçekten.
  ama asıl beni etkileyen doktor beyin sonsuz sabrı.

  kamu spotu: covid 19 pandemi tedbirleri kapsamında kapalı alanda maske takmak, sadece kendi sağlığınız için değil diğer insanların sağlığı için de önemlidir.
hesabın var mı? giriş yap