şükela:  tümü | bugün
 • yok olamaz boyle bir sey, izlemedim ki. inanmak istemiyorum. vahşet değil başka bir şey bu, tanımlayabilen tanımlasın.

  bunu yapan kişiye hapis cezası vermek falan yetmez. öncelikle bunun soyunun kurutulması gerekiyor. bu kisinin yetistirecegi cocuktan falan da hayır gelmez. tamamen tecrit edilip hapiste tutulsun hatta hapse atilmadan once kollari ve ayaklari kesilsin mumkünse.

  sorun da en tepeden kaynaklaniyor, oyle devlet falan da degil. onun da üstü. kimse bana bağıslayıcılık, merhamet falan bahsetmesin bundan sonra kalbini kırarım. yok yani yok!! şimdi buraya daha açık yazardım ama bu vicdansiz adam belki de mahkemenin kapisindan bile gecmeyecekken benim tüm ömrüm orda çürüyebilir.

  en büyük dileğim tüm insanlığın yeryüzünden bir an önce silinmesi.
 • sadece bir köpek yavrusu denilerek geçilmemesi gerekir; hayvanlar -hele ki küçük veya yavru iseler- sosyal hayatın sigortaları, psikopatları açık eden turnusol kağıtlarıdır. bir canlıya bunu yapanın, hayatının ileriki aşamalarında fırsat bulması halinde bir benzerini de insan yavrusuna, engellilere yada savunmasız insanlara yapma potansiyeli yüksektir. ülkede bu kadar yaygınlaşan ve kanıksanan saldırı, darp, şiddet, taciz ve tecavüz esasen hep hatalı sosyalleşmenin ürünüdür. toplum düşmanları öncelikle kimsesiz ve zayıf olanlar üzerinde ustalaşır daha sonra cesaret ve güven kazandıkça günlük hayata karışarak hayatlarımıza girerler.
 • bunu yapana şeytan desem.. şeytan bana söver

  izlemeyin. sadece okuyun ve bilin.

  gözünüzü dört açın, etrafa kulak kabartın ki en küçük hayvan çığlığında kendinizi gösterin.

  devletten birşey beklemeyin, iş bize yani vatandaşa düştü.

  adaleti de biz sağlayacağız, cezayı da biz keseceğiz bundan böyle.

  başka türlü olmaz.
 • sosyopatlık belirtisidir.
  yukarda belirtildiği gibi yapan mutlaka yakalanmalı ve psikiyatrik değerlendirme yapılıp ömrü boyunca takip edilmelidir. seri katillerin kökeninde benzer davranış bozuklukları vardır.
 • başlığın güncel kalması amacıyla yazıyorum
  umarım bunu yapan kişi bulunur ve türlü işkencelere maruz kalır
  çok üzücü
  o masum ana kuzusu yavrunun ne suçu vardı ne zararı vardı
 • yok yani eger bir oc bunu bir canliya yapabiliyorsa! eger o zavallicik inlerken 4 bacagibi da kesebiliyorsa varsin oldurun o oc! ulan allah kahretsin nasil vicdanin dayandi amin evladi!!!
 • acaba kimin bir tarafına kaçtı o hayvancağızın patileri?

  mükemmel bir çözüm önerim var: böyle insanları bir adaya toplayacaksın ya da büyük bir araziye kapatacaksın. sadece yemek ve su vereceksin. o da hayatta kalıp birbirlerini yemeleri için, beslemek için değil. birbirlerine tecavüz mü ederler, bir taraflarını mı keserler ne yaparlarsa yapsınlar. hiç müdahale etmeyeceksin. birbirlerini telef ederler zaten de edemeseler bile belirli aralıklarla öldüreceksin. kulağa çok canice gelebilir ama masum, kendini koruyamayan bir canlıya bunu yapanın insan türüne neler yapacağını kestiremiyorum. bu sebeple toplumdan soyutlanmalılar.
 • nasil ki aysun kayaci' ya tepki gosterenler bir bir tukurduklerini yaladilarsa, gun gelecek vakt-i zamaninda "genler dogumdan once kontrol edilsin, kotu genler varsa dogmadan imha edilsin" diyen okul mudurune gosterdigi tepkileri yalayacak.
 • "bugün hayvana yapan yarın insana yapar" argümanı içerik olarak doğru, etik olarak yanlış arkadaşlar. evet, artık hepiniz biliyoruz ki, psikopatlar önce hayvanlar üzerinde uzmanlaşır, sonra insanlara şiddet uygularlar. öte yandan, sadece hayvanlara eziyetle sınırlı kalıp insana yönelmeyecek de olsa şiddet suçlarına müsamaha gösterilmemeli. hayvanların yaşama hakkı var, işkence görmemeyi, doğal ömrünü doğasına uygun bir ortamda tamamlamayı kapsayan bir hak bu. merhamet, empati, sevgi vs. üstenci/tahakkümcü duygularla değil; adalet düşüncesiyle yaklaşmalıyız konuya. kimse bir hayvanı sevmek, o hayvanla empati yapmak, o hayvana merhamet etmek zorunda değildir. ancak herkes bir hayvanın sadece doğmakla kazandığı yaşama hakkına saygı göstermek zorundadır.

  her vahşet haberinden sonra peydah olan ikinci bir konu ise "nerede kaldı bu hayvan hakları yasası?" bütün samimiyetimle söylüyorum, iki senede bir ısıtılıp ısıtılıp önümüze dürtülen, ertelenemez hapis cezası getirmeyen, hayvana tecavüz gibi galiz bir fiili bile ceza kapsamına almamış, faytonları, yunus parklarını yasaklamayan, pet hayvanı satışına göstermelik bile olsa sınırlama getirmeyen ve böylece sokak hayvanlarının populasyonunu kontrol altına almayacak, hukuken uygulanması imkansız o tasarı bir yasalaşsaydı türk tarihinin hayırsızada katliamından beri görüp göreceği en büyük sokak hayvanı katliamı yaşanacaktı. "yasa da yasa" demeden önce şunu bir okuyun lütfen. bu hükümet bir boka yarar ne iş yaptı da hayvanlar için iyi bir yasa beklentiniz var, vallahi aklım almıyor.

  ayrıca konuyla ilgili bilgi görgü sahibi olanlar info@hayvanlaraadalet.org a mail atarak ya da 05350653731 numaralı telefondan bize ulaşabilirler.

  (bkz: #70360677)
 • daha kaç kere isyan edicez böyle şeyler için? artık yüreği, vicdanı kaldırabilen var mı insan olmayı? bunu yapabilenlerle aynı havayı solumayı? aynı türden olmayı? açıkçası ben tiksiniyorum artık insanlardan.