*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kanımı donduran, yeter artık demeninde ötesine geçtiğim, içimi parçalamış vahşettir.bir insanın, en azından bir beyne sahip olan, düşünebilme yetisi olan bir bireyin neden böyle bir şey yaptığını aklım almıyor, idrak edemiyorum. öyle bir hale geldik ki, hayata dair güzel hangi detay varsa karartılıyor, zararsız ne varsa zarar veriliyor, naif ve kibar olan ne varsa kabaca talan ediliyor, son yıllarda ülkenin en azından yarısı vicdan duygusuna uzak yaşıyor. zararsız küçük bir canlıya böylesine bir zarar veren insan potansiyel değil direkt katildir ve bulunmalıdır.

  bu vahşet görüntüsünü kaldırabilecek arkadaşlar için link bırakıyorum. umuyorum ki bu vahşeti yapan orospu çocuğu bir an önce bulunur.

  link:https://www.instagram.com/…eet&igshid=1h76e6egeq64o
 • yapan ruh hastasını bulup toplumdan uzaklaştrmak, diğer canlıları korumak adına çok önemli.

  bunu yapabilen ne yapamaz ki?
 • köklü bir zihin inkılabına ihtiyaç duyuyoruz.
 • insan olmasa dünya daha yaşanılır bir yer olurdu.
 • dehşet. şok oldum. sizin hayatınızı sikeyim şeytanlar. nesiniz lan siz!!!!
 • ön edit:(bkz: ayakları kesilen köpek olayının perde arkası)
  sakarya sapanca yüzevler bölgesinde besleme alanındaki yavru köpeklerden biri. dört patisi de bir cani tarafından kesildi. faili şu anda sokakta serbestçe dolaşıyor.

  eğer daha önce kesik uzuv görmediyseniz lütfen videoyu izlemeden başlığa, ihbar hattına, sosyal medya bilgilendirmesine destek verin. zira görüntüyü zihninizden silmeniz mümkün değil. başlıktaki ifadenin çok ama çok ötesinde bir vahşet söz konusu.

  olayın gerçekliğinin belgesi olarak linki paylaşıyorum..

  duyurunun yapıldığı instagram linki

  edit: acı netice sonucu üstteki linkteki post kaldırılmıştır.

  zanlının yakalanması için linkte ihbar hattı bilgileri var.
  info@hayvanlaraadalet.org
  0535 065 37 31 had

  adaleti boş yere meşgul etmeden gereğinin yapılmasını diliyorum.

  edit: ilave
  yavrunun pansumanlı ve sarılmış hali

  dostlarım hayvan şu an yoğun bakımda. hayatta kalsa bile yatak yarası ve organ yetmezliği yaşaması çok muhtemel. ancak hayvanlarda ego yok. bir şekilde hayatta kalırsa öleceği dakikaya kadar yaşama içgüdüsüyle hayata tutunacaktır. onlar bizim kadar duygusal canlılardır ancak bizim gibi kendine acıyan bir tür değiller.

  edit: ilave

  son durumu aşağıdaki linkte paylaşılmış.
  güzel gözlü minik yavru

  son ve acı edit: bu bebeği el birliğiyle katlettik. insan olmaktan hiç bu kadar utanmamıştım. bütün insanlık adına senden özür diliyorum minik melek. çok ama çok üzgünüm. keder ve utanç içimde katılaştı. çok özür dilerim kuzum. çok üzgünüm. çok kötüyüz biz. çok üzgünüm. özür dilerim. allah varsa hepimizin binbir türde belasını versin.
  (bkz: köpek katilini ihbar edene verilecek para ödülü)

  change.org linki:
  katilimin bulunması için bir imza da sen ver:(
 • yok olamaz boyle bir sey, izlemedim ki. inanmak istemiyorum. vahşet değil başka bir şey bu, tanımlayabilen tanımlasın.

  bunu yapan kişiye hapis cezası vermek falan yetmez. öncelikle bunun soyunun kurutulması gerekiyor. bu kisinin yetistirecegi cocuktan falan da hayır gelmez. tamamen tecrit edilip hapiste tutulsun hatta hapse atilmadan once kollari ve ayaklari kesilsin mumkünse.

  sorun da en tepeden kaynaklaniyor, oyle devlet falan da degil. onun da üstü. kimse bana bağıslayıcılık, merhamet falan bahsetmesin bundan sonra kalbini kırarım. yok yani yok!! şimdi buraya daha açık yazardım ama bu vicdansiz adam belki de mahkemenin kapisindan bile gecmeyecekken benim tüm ömrüm orda çürüyebilir.

  en büyük dileğim tüm insanlığın yeryüzünden bir an önce silinmesi.
 • başlığın güncel kalması amacıyla yazıyorum
  umarım bunu yapan kişi bulunur ve türlü işkencelere maruz kalır
  çok üzücü
  o masum ana kuzusu yavrunun ne suçu vardı ne zararı vardı
 • sadece bir köpek yavrusu denilerek geçilmemesi gerekir; hayvanlar -hele ki küçük veya yavru iseler- sosyal hayatın sigortaları, psikopatları açık eden turnusol kağıtlarıdır. bir canlıya bunu yapanın, hayatının ileriki aşamalarında fırsat bulması halinde bir benzerini de insan yavrusuna, engellilere yada savunmasız insanlara yapma potansiyeli yüksektir. ülkede bu kadar yaygınlaşan ve kanıksanan saldırı, darp, şiddet, taciz ve tecavüz esasen hep hatalı sosyalleşmenin ürünüdür. toplum düşmanları öncelikle kimsesiz ve zayıf olanlar üzerinde ustalaşır daha sonra cesaret ve güven kazandıkça günlük hayata karışarak hayatlarımıza girerler.
 • daha kaç kere isyan edicez böyle şeyler için? artık yüreği, vicdanı kaldırabilen var mı insan olmayı? bunu yapabilenlerle aynı havayı solumayı? aynı türden olmayı? açıkçası ben tiksiniyorum artık insanlardan.