şükela:  tümü | bugün soru sor
  • haber başlıkları 'iddia' şeklinde atıldığı için ben de başlığı bu şekilde açtım fakat, şahsı dolaylı yoldan tanıyorum ve iddia olmadığını, haberin tamamen gerçek olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. söz konusu fotoğrafları ben de şahsın profilinde gördüm. şahıs aynı zamanda rusya ve ukrayna üzerinden kaçak yollarla kedi- köpek ticareti de yapmakta.

---alıntı---

aralarında ünlü isimlerin de olduğu çok sayıda kişiye evcil hayvan satan murat ergün’ün, yurt dışından vahşi hayvan getirip sattığı öne sürüldü.
    sosyal medyada sakarya’da murat ergün isimli bir kişi hakkında yurt dışından kaçak yabani hayvan getirdiği ve sattığı iddia edildi. hayvan severler tarafından bimer ve cimer’e çok sayıda şikayet başvurusu yapıldı. gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı ile ve sakarya hayvan sağlık şube müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre murat ergün sahibi olduğu duphapets isimli işletmenin 2016 yılında ruhsatının iptal edildiği, daha önce de 2 kez ruhsatsız hayvan bulundurmaktan ceza yediği belirtildi. iddialara göre işletmesi kapatılan ergün ınstagram ve facebook üzerinden cins köpek satışı, whatsapp üzerinden ise yabani hayvan satışı gerçekleştiriyor.

--------

kaynak

kaynak2
  • hiç şaşırmadığım iddia dır... interneti biraz iyi kullanan insanlar önce o ilanlara sonra da o kişilere çok rahat ulaşabilir... adam peynir ekmek gibi ruhsatsız silah, kalaşnikof, vs... satıyor... hayvan satışı bunların yanında nedir ki ??
  • en çok ünlü isimlerin adını öğrenmek istediğim istismar.
  • mutlaka peşine düşülmesi gereken iddia. bu korkunç ticarete dur denilmesi lazım. hayvan satışı vahşettir. bir papağanınız olacak diye yüzlerce yavru papapan pet şişeler içinde kaçak getirilirken boğularak ölüyor. talep olmazsa arz olmaz. kendini bilen hiçkimse hayvan satışına ortak olmaz. roma havaalanında kaçak getirilen hayvan parçaları sergileniyor. utanç sergisi.
  • korkunç iddiadır.
    hayvan satışı zaten kötü bir şey. bu duruma, doğal ortamından tamamen uzak olduğu bir ortamda satmak eklenince tamamen insanlık dışı olduğunu düşünüyorum. resmen hayvanı öldürmektir bu.
    sirkler, hayvanat bahçeleri, petshoplar, fayton çekerken can veren atlar, kürkü için, dişi için öldürülen canlar vesaire.
    insanoğlu artık hayvanların yakasından düşmelidir.
  • vahim bir iddia. vahşi hayvan satın alan görgüsüzlere de ticaretini yaparak gelir sağlayana da dur demek lazım.
  • aşağılık bir hayvan tüccarı ve bu aşağılıktan parayla can satın alan ahlaksız müşterilerini içeren olay.

up.