• geçenlerde rehber'i özledim hatta bununla ilgili bi paylaşımda bulundum. birkaç gün sonra rehber'den haber geldi hem de yeni şarkıyla.

sonra bunun üstüne, bi arkadaşımla dandadadan'ı konuştuk, "ehehee hadi bunlar da dönsün." diye, çat dandadadan'dan haber geldi.**

bu sabah işe gelirken "bir şekilde bu aşkı içimde halledemiyorum" yazan bir duvarla karşılaştım. o dakikadan beri de sakin dinliyorum. bakın buraya yazıyorum; olur da onur özdemir, onurr sevdasından vazgeçer de hadi tekrar sakin olmasını da geçtim, onur özdemir şarkıları yaparsa bayram diye kutlarım o günü.
    "aç tı la le ler beyaaaaaaaaz" diye bağırırım sokaklarda.

çok özledim :(

-

ermişlik editi: (bkz: #101745914) tşk.
  • tek bir albüm çıkartıp, kısa süre sonra dağıldığı için youtube'da çok fazla canlı performans kaydı olmayan gruptur. var olanları toplamaya çalıştım. şu sıralar şaşkın olan sakin dinleyicilerine moral olması bakımından önemli olabilir.

yuxexes (2008)

1.kor bir ay
    2.bizim değil
    3.sentetik sezar

türkçe sözlü hafif komik (2009)

1.bu defa
    2.edepsiz komedya
    3.ikarus başarsa

uyanık bar (2009)

1.edepsiz komedya
    2.bir ses

disko kralı (2009)

1.laleler beyaz
    2.edepsiz komedya

disko kralı (2009)

1.denek hayatım&ikarus başarsa

ikilem (2009)

1.edepsiz komedya
    2.laleler beyaz

yuxexes (2010)

1.bir ses
    2.ikarus başarsa
    3.kırmızı oda

garaj (2010)

1.eksik şarkı

cumartesi pazar (2010)

1.ilk yara
    2.laleler beyaz

mor ve ötesi için yaptığım çalışma tık
    duman grubu için yaptığım çalışma tık
    123 grubu için yaptığım çalışma tık
    pilli bebek grubu için yaptığım çalışma tık
  • "tek albümle iyi bi yere geldik, iyisi mi devamını getirmeyip efsane olalım lan?" gibi kuntiz bir içten pazarlık varsa bu dağılma olayında sakin makin anlamam dalarım olm.

bakın baylar, efsane filan olmayacaksınız, yalnızca neden dağıldığı anlaşılamayan kral rock grupları mezarlığını boylayacaksınız. 30 sene sonra it gibi pişman olacaksınız. ve solo olarak asla "sakin"i geçemeyeceksiniz. yapmayın. etmeyin. harbiden ayıp oluyor be hacı. üzdünüz lan beni. üzdünüz! daha ne diim.
  • yalçın çakırın programına çıkıp, nolur geri dönün diye bağırıp, çığırmak istediğim.
  • 1 yılı doldurduk be hocam, hazır teoman da gitmişken,hem ikarus başarır,yok eğer olmazsa biz sizi soranlara yine "her yanım" deriz,ama büyük ağlarız..
  • an itibariyle dağıldıkları haberinin kesinleşmesiyle sabah çayımın içinden lezzetini almış gruptur. ilk dinlediğim anda bu ülkeden olmadığını anlamıştım, yoktu pek fazla kendini kulak kepçesinden geçirebilen grup türkiye'de. zamanla görmüştük bunu. literatürünü, çizgilerini, sınırlarını bilmediğimiz zamanlarda fütursuzca, bilinçsizce 2 dakika içinde yapılmış 3 dakikalık parçalara dans ederken yerleşmeye başlamıştı, o yavaş yavaş evrilen beynimize bu. ismail yk'yı, tarkan'ı, sair pop sanatçılarını eleştiremiyorduk, mevcut müziksel paradigmada fazlasını duyamasak da, dışarıda bir yerlerde fazlasının olduğu hissine haizdik her daim. bu bilinci beynimizin bir köşesinde bilinçsizce yaşattık uzun süre. zaman geçtikçe müzik zevkimiz sınır ötesine taşındı. bir gün görmeyi beklediğimiz gruplar bir bir önümüzde görünmeye başladı. gruplar arttıkça, seçmek zorunda kaldık aralarından. en sevdiğimiz grupları eledik bir bir shift-delete'e kurban ederek.

last.fm'le tanıştık bu dönemlere yakın bir zamanda. recommended artist diye bir bölümü vardı bu sitenin. "x'i sevmişsin, y'yi de seversin" minvalinde söylemlerle, müzik zevkimizi o raydan, bu raya çekiyordu o bölüm. o dönemlerde türkçe grupların hepsini "turkish" olarak tag'leme vebası last.fm'in türkçe kanadını kasıp kavuruyordu. insanlar türk grupları birbirinden ayıramıyordu, sanırım. en alakasız iki grup dahi birbirinin related artist'i olarak görünebiliyordu. sakin'le tanışıklığım, bu "turkish" band furyasının içinde oldu. albümlerini bulmam pek de zor olmadı, google'ın o her köşeye uzanmış kolları sayesinde. bu dönemlerde, indie, post-rock ikilisi üzerine yoğunlaşmıştım, janr olarak bir kapsam vermem gerekirse. sakin o sound'uyla iki eliyle sardı beni. post-rock, post-punk, indie, alternatif ne ararsam vardı sanki içinde. bir kutuydu sanki, elimi her attığımda beni eğlendirecek bir şeyler buluyordu. trende, otobüste, sobası yanmayan, kalorifersiz bir evde, ısıtma sistemi açılmamış bir yurtta her daim ısıtabildi sakin, o içten müziğiyle. o andan itibaren, aşağı yukarı her zaman yanımda oldu sakin. ta ki şu güne kadar.
  • "dağılmış pazar yerlerine benziyor şimdi istasyonlar."

bütün sakin sakinlerini, canını sevdiğimin edip'ine ait olan bu metin üzerinde çalışmaya, üşenmeden düşünmeye davet ediyorum. bizim büyük çaresizliğimiz'i izleyip, eve gelip, hamur işleri'ni defalarca dinledikten sonra yine aynı şeyi düşündüm: dağılarak iyi bok yediniz oğlum. hakkımı helal etmiyorum size. çok ciddiyim. buradan son bir söz de sakin sakinlerinin ailesine, arkadaşlarına, dostlarına, konularına, komşularına, sevdiceklerine ve bilimum tanıyanlarına,

bu herifler yeniden biraraya gelene kadar onlara tavır alın, arkanızı dönün, çirkin yüzünüzü gösterin, altlarından sandalyelerini çekin, tişörtlerinden içeriye buz atın filan... çok ciddiyim. sanırım bugün çok ciddiyim.
  • lan acaba biz mi aşırı anlam yükledik bu adamların şarkılarına. süpersonik şarkıları var resmen. yeminle her gün en az bir bir buçuk kişiye tavsiye ediyordum sakin'i. artık nasıl edeyim, utanırım lan. hacım sakin diye bi' grup var desem adam bana demez mi hee onurr çıktı yeni onun eski grubuymuş ehe ehe. ben o adamın böğrüne böğrüne yumruğu koymaz mıyım. reva mı şimdi kavga çıkıyor durduk yerde. ne bileyim. insan sinirleniyor.
  • bunların aklına dağılma fikrini sokan kimse onun ben ta amına koyayım.
    birleşin be abiler, çok iyiydiniz.
  • çok şahane grup ismi.. benden önce kullananlar olması kötü..

özsakin? hmm..
hesabın var mı? giriş yap