şükela:  tümü | bugün
  • ilginç bir arkadaş.
  • bir ara izmir-ankara yolu boyunca yazdıklarının %80'inin falan okuduğum kişidir. acayip çözümlemeler yapmıştım hakkında. hatta bir şeyler de yazmıştım, sonra otobüsü durdular, asker kimlik istedi derken kafayı tekrar toplayamamıştım, bir sigara içeyim de mola da şu çözümlemeyi yapayım yoksa uyuyamıyacam dedikçe de mola verilmemişti. şimdi tabii çoğunu unuttum o an düşündüklerimin. mesela ünlü dna gizeminin bulunuşu hakkındaki spekülasyonlar için watson'ın ikili sarmal kitabını okuyorsunuz diyelim adam o kitap için günlüklerinden faydalanarak yazmış çoğunu vs yani vurgulamak istediğim b12 eksikliği değil mutlaka ama mutlaka düşünülen düşünüldüğü anda yazılmalı. keza meşhur oliver sacks'ın tren garındaki fotoğrafını da bilen vardır aklına bir şey geldiğinde aniden durup not aldığı vs. böyle olmalı.

velhasıl aklımda kalanlar çok güzel bir hikaye örgüsü tutturduğuydu. müthiş bir kısa öykücü olabilir. salinger dokuz öykü yapıyor da o niye yapamasın? çünkü ben okurken bağlatılar falan kuruyordum ama hepte "ulan sallıyo olmasın ya" dediğimde oluyordu ama isim bağlantıları tutarlı oluyordu vs. bir iki yazısında da teee penguen zamanlarındaki umut sarıkaya yazıları esintisi geliyordu bir tek orada okumayı kestiğim oluyordu ama tümünde yoktu bu esinti. yol boyunca bayaa mutlu da olmuştum, kötü bir zamandan geçiyordum ve şimdi başlığını hatırlamıyorum ama tüm tanıdıklarını gördüğü bir geceyi anlattığı yazısı vardı, dile benden ne dilerse gibi bir olayla başlamıştı sanırım o yazıyı iki defa okudum. burada çok takılamıyorum genelde makale aranıyor duyurularına girip çıkıyorum fakat kendisini çok sevdim. selamlarımı iletirim. başlığa girerken hakkında çok yazı vardır diye düşünmüştüm hiç olmaması da sürpriz oldu. bir ben mi kerizim acaba. hakkını helal et baba parayla satılsa da alır okurdum hikayeleri dokuz öyküden daha sürükleyici. salinger'i de pek sevmem zaten
  • enteresan biri. aldım takibe bakalım.
  • yazılarını birilerinin anısına yazan kıymet bilen yazar.
  • "son zamanlarda" sözlükte yazdıklarını okurken ciddi manada eğlendiğim tek yazar. iyi ki gelmiş, hoşgelmiş.
  • enteresan bir karakter.
  • müthiş donanımlı bir yazar,beşiktaşlı bi de benden bir şeyi silmemi istemiş tabiki kırmadım.