şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gün geçtikçe değişik yüksek lisans tezleri ortaya çıkmaya devam ediyor. dokuz eylül üniversitesi güzel sanat enstitüsü’nde yazılan “postmodern perspektifte müzik videoları ve nez’in ‘sakın ha’ videosunun analizi” yüksek lisans tezi de bunlardan biri.
    tez linki: https://tez.yok.gov.tr/…bujwhixnamzv-uzl5ufnk5b4npl
    tezden bir yorum: “kollar oryantal olmasına rağmen bacaklarına bakınca club görüyorsunuz.”

not: insan gerçekten hayret ediyor.
  • güzel sanatlar fakültesinin müzik bölümü yüksek lisansı için yazıldığını düşünürsek çok da saçma değil bence.

her bölümden bir mühendislik fakültesi tezi kıvamında konu beklememek lazım bence
  • unutulmuştu. tekrar gündeme getirmeye çalışıyorlar. bunlar hep fetö nün işi...
  • gündeme tekrar tekrar getirilmesi manidardır.

(bkz: abazan lobisi)
  • içeriğini okumadan eleştiri getirilmemeli diye düşünüyorum. özetinde gayet iyi açıklamışlar.
  • hiç okumadan bile gayet çalışılabilir olduğunu düşündüğüm tez konusu. her şeyden önce o dönem, nez ve petek dinçöz klipleri ile cinselliğin doksanlarda olduğu gibi örtük değil, alenen sunulmaya başlandığı ve bu tür kültürel ürünlerde neoliberal kapitalizmin etkisinin daha da şiddetlendiği bir dönemi temsil etmektedir. o yüzden neoliberal kapitalizmden tutun da kadının kültürel ürünlerde nesneleştirilmesine kadar bir sürü sosyal olguya yelken açar bu tez, zannediyorum içeriği de bu yöndedir.

üstelik yazıldığı yıl da 2004. öyle her şeyi ben bilirim havalarında anakronik salaklığa lüzum yok! 90'lardan sonra doğmuşsanız bu tür konularda ahkam kesmeden önce araştırmakta ya da bir bilene danışmakta fayda var. hayat, goygoyla ve itibarsızlaştırmakla yürümüyor.

hayır, bir de bu insanlar, akademisyenlerin batıda ne çalıştıklarını düşünüyor acaba, en çok onu merak ediyorum. adam, tarihsel olarak penise yüklenen sosyal ve kültürel anlamların ansiklopedisini yapmış. bunu bu ülkede yapsan sapık hoca diye memurluktan men ettikleri gibi, recm etmekten beter ederler. bir de bu cahillerin şamar oğlanı olursun. hayatta en kötüsü, bu bilmediğini bilmeyenler gerçekten.
  • bunun klibinin yeri ayrıdır.
  • beğendiğim tez. ayrıca aynı kişinin doktora tezi için tıklayınız.