şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bünyesinde bir cafe, bi de internet bağlantılı 5-6 bilgisayar içeren oda yer alan, bahçedeki banklarda saatlerce oturulup boğaz seyredilebilen, pazar günleri açık olan müze.
 • internet baglantılı bilgisayarların homepagei sozluk olan yer
 • kardeşimin özel rehberliğini yaptığı, atli köşk içerisinde bulunan müze.
 • en yüksek yerine tüneyip şarap içme, en kötü ihtimal piknik örtülerini serip karpuz kesme isteği uyandıran dadından yinmez bir mekana konuşlanmış müze. içine girene kadar saatlerce manzara izleniyor zaten, ortam da bir cennet bahçesi adeta..*
  müze de içerik bakımından pek zengin, yaşlanıyor insan ona bakayım buna bakayım derken.
  gidilmeli.
 • mudurlugunu, `turk ve islam eserleri muzesi emekli muduresi nazan olcer'in, danismanligini ise topkapi sarayi muzesi emekli muduresi filiz cagman'in yapmakta oldugu guzide muze.
 • 12 temmuz'da, ekim ayına kadar sürecek olan 17. yüzyılda avrupa'da türk imajı sergisinin ve msgsü irhm ile çeşitli özel koleksiyonlardan derledikleri türk resminin 150 yılı sergisinin açılışını yapan müze. sergi bir halta benzemese de, açılışta topukları üzerine binmiş sosyetenin yemek zamanı çimenlere yayılamaması, en sonunda isyan edip bindikleri topuklardan inerek selülit ve göbeklerini sergilemeleri kaçırılmaması gereken bir olaydı der ve sözü bitiririm.
 • guler sabancının yaptıgı son roportajdan ogrendigim kadarıyla kasım ayı sonunda pıcassonun dunyadakı bır cok muzesinde yer alan eserlerını dort aylıgına getırılıp sergelenecegi muze...bu sergıde sadece picassonun resımlerı sergılenmıyecek onun hayatı ve sanat yasamı boyunca temsıl ettıgı akım hakkında da bilgi verilecekmis ...muze bu sene boyunca sadece bu aktıvıteye degil picassodan sonra gulbekyan adında bir koleksıyoner ıs adamının sahıp oldugu koleksıyon sergısıne ve yaza dogruda rodın 'ın heykellerıne de ev sahıplıgı yapacakmıs ...
 • 10 milyona veya indirimli olarak 3 milyona gezilebilecek ama tablolara 2 metreden fazla yaklaşılması yasak olan picasso sergisine ev sahipliği yapan müze.
 • ömrümde istanbul'da gördüğüm en çok reklamı yapılan sergiye ev sahipliği yapacak müze. belli ki bu sergi'yi bir prestij meselesi yapmışlar bütün holding şirketleri olaya dahil edildi, her yer afişlerle dolu, yollar da bile büyük şehir çalışıyor flamalarının yerini picasso'lar aldı. birazdan avrupa yakası'na reklam da girerlerse hiç şaşırmayacağım. ama ne güzel, insanlar görsün ögrensin diye üstüne para harcıyorlar adamlar, kurumsal imaj vs uğruna ama olsun.