şükela:  tümü | bugün
  • şakirtizmin müritlerinin önyargılı olduğu veya önyargısız değerlendirme yapamayıp kötülediği her şeydir. türkiye'de son yıllarda bunların sayısı o kadar artmıştır ki artık sanat eserleri bile layık oldukları övgülerden mahrum bırakılmaktadır. benzer şekilde tasavvufla ucundan kıyısından ilgisi olan şeyler ve kişiler fazlasıyla sükse yapmaktadır. türkiye, türkiye olmaktan çok müslimiye olma yolundadır.

şüphesiz ki bu olay en çok detan'ın işine yarayacaktır. umarım önlerindeki fırsatı görüp yatay büyüme yoluna giderler. emsal firmaların bu gibi atılımlarını sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • (bkz: beyin)
  • (bkz: uçaksavar)*
  • efendim bir nesneden ziyade cümleler bütünü olabilir bu. mesela;

-abi akşamdan kalmayım ya rakı üstüne vodka olmuyor ben denedim sen yapma abi !

-dün kızı terkettimmeğer eski kız arkadaşıma hala aşıkmışım, deliler gibi seviştik !

herşeye rağmen sizi bu 'kötü yol' dan alıkoymaya çalışacaklardır. ama bu tip cümlelerin istikrarı onları yıldırmaya yetiyor, tecrübe ile sabit.
  • (bkz: amy winehouse)
  • aldığımız son duyumlara göre bu cihazı bilmezuydurur'un götüne monte ediyormuşuz, hem kaşıntısını alıyormuş hem de alışı çok kuvvetli olduğundan yaydığı dalgalar tüm türkiye'ye yetiyormuş. bunu öğrendiğimiz iyi oldu.
  • alkolle çalışır...
  • (bkz: mustafa kemal atatürk'ün sesi) böyle bıyyyy ediyorlar.
  • çağdaş yaşamı destekleme derneğinin düzenlediği herhangi bir organizasyondan bahsetmektir.

şakirt: üniversiteli gençleri alkol, uyuşturucu ve fuhuştan uzak tutmak için organizasyonlar yapıyoruz, sen de gelir misin?

odisya: üniversiteli gençleri dini inanç sömürüsünden uzak tutmak için çydd organizasyonları yapıyoruz. müsait değilim ki.

şakirt: ...(gözlerini yuvarlar ve koşarak uzaklaşır)
  • gece gec saatlerde attigi mesaja uyudugum ve cevap yazamadigim icin, sabah yazmayi denedigim ama bu kez de mesajlari kapattigini ogrendigim yazar.

buraya yaziyorum o yuzden.

"bir insan amasız şekilde yanlışa yanlış diyebilmeli. "

bu cumle mesajin ozetidir ve cevabim "ortada yanlis bir durum yok." olsaydi yanlis da derdim.

elitas-erdogan fight'i ornegi ise dogru çalışmaz bu hikayede, cunku onlarin vizyonu osmanli/arap biatciligi ve ortadogu isyanciligi da turk orf ve torelerinden farkli bir yapi. yani bugun tartistigimiz turkluk gelenekleri ve iyi parti milletvekilinin tesekkur etme sekliyle bagdasiri yok. mustafa elitas parti kuracak kudrete kavussa ilk isi "katli vacibdir" fermanini cikarmak olurdu. bizim o tip bir geleneğimiz yok. sahada cevabini icraatle verenlerdeniz.

belki dogru ornek su anki chp mv abdullatif şener olur. dun yemin etti ve gelecekte erdogan'la yasayacaklari bize bir fikir verecektir. ne dersin?

belki ornek teskil bile etmez omurga acisindan bakacaksak buna, sol omurgasizligina sahane bir ornek var karsimizda; adam kazandı. veya secim sonunda ustelik ilk turda ezilerek yenildigi halde, kendisine pkk'li gondermesi yapan erdogan'i telefonla arayip tebrik eden bi ana muhalefet adayi var ve tum bu omurgasizliga ragmen chp'nin basina gecirilmesi icin bir nesil heba ediyor kendini resmen. bu artik akil tutulmasidir.

fazla uzatmadan, sonuc; belki de cocuklugundan beri devlet bahceli elinde yetismis bir doktor, gecmiste yasananlara tepkili olarak farkli bir olusumun icine girmis ama kendisini de yasina basina bakmadan ayagina gelip tebrik etmis bir ihtiyara tesekkur etmis bu milletvekilini meral aksener iyi partiden ihrac ederse hayatinin hatasini yapmis olur. adam aciklamasini tam bekledigim sekilde yapmis.

ilgisi yok ama ozellikle bu tartismada galip gelmek adina fikirlerin hice sayilacagi ongorusuyle "irkci, atsizci, les fasist, pis sagci, yamyam" gibi ve daha uca gidebilecek hakaret ve kufurler bekliyorum ne kadar o tip bi insan olmadigini düşünsem de. rahat olsun, ben kufurleri veya asagilamalari uzerine alinan biri degilim. kendimi biliyorum, sıkıntı yok.