• bugün saat 13:30 ile 14:00 arasında yaşadığım olay.
    kedimi veterinere götürmek için 06 fy 7829 plakalı 297 numaralı özel halk otobüsüne bindim ve en arkadaki ikili koltuğa oturdum. kedimi de yan koltuğa koydum. bir kaç durak sonra hanzonun biri bindi otobüse ve en arkaya kadar geldi. ben de ''oturacaksanız kucağıma alayım kediyi'' dedim. ''oturacağım'' diyince aldım kediyi kucağıma ve oturdu hanzo yanıma. ben tabii sakız çiğniyorum bu arada. derken hanzo bana dönüp ''ne karı gibi sakız çiğniyorsun, erkek adam sakız çiğner mi'' dedi. ben de ''seni ilgilendirmez'' diyince ''rahatsız oluyorum'' dedi. evet sakız çiğnememden rahatsız oluyormuş hanzo. sakız çiğnemeyi kesmezsem tokadı basacağını söyledi.
    bunlara bu öz güveni verenin...
    işin diğer üzücü tarafı ise hiç kimsenin hanzoya haddini bildirmemesi. herkes tiyatro izliyormuş gibi bizi seyretti.

edit: hanzo'ya neden kafa göz dalmadığımı merak edenler olmuş. benim iki katım olan herife kafa göz dalmam pek de mantıklı değildi çünkü. canımı sokakta bulmadım sonuçta. siz atıp tutmaya devam edin klavye delikanlıları.

edit2 : sözlükte ne kadar çok ruh hastası hanzo olduğunu göstermiş oldu bu başlık.
  • aynı benim başıma gelse elimden geldiğince kendimi tutar cevap dahi vermezdim. arkadaş en iyisini yapmış.

bu devirde neden gözünün üstünde kaş var diye adam vuranlar var. canınızı seviyorsanız cahil insanlar ile muhatap olmayın.
  • --- spoiler 1--

işin diğer üzücü tarafı ise hiç kimsenin hanzoya haddini bildirmemesi. herkes tiyatro izliyormuş gibi bizi seyretti.
    --- spoiler ---

--- spoiler 2--

hanzo'ya neden kafa göz dalmadığımı merak edenler olmuş. benim iki katım olan herife kafa göz dalmam pek de mantıklı değildi çünkü. canımı sokakta bulmadım sonuçta.
    --- spoiler ---

anladın sen onu..!
  • üslup yanlış ama sesli sakız çiğneyenlere ben de gıcık oluyorum. otobüste filan kulağımın dibinde rast gelince dirseği geçiresim geliyo. ama sonra sükunetimi bozmadan kulaklığın sesini açıyorum.
  • yalanım yok an itibariyle minibüse bindim. arka dörtlü koltuktan ortaya oturdum. sözlüğe ne var ne yok bakmak için girdim ve bu başlığı gördüm. yanımdaki herif deli gibi sakız çiğniyor. hanzo ben değilim, herkesin içinde kadın erkek farkmetmeksizin böyle ağzını yaya yaya sakız çiğneyenlerdir.

bu hayatta en nefrrt ettiğim şey sakız. biri beni rahatsız edecek şekilde ses çıkarırsa, benim özgürlüğümü kısıtlarsa uyarırım. ha yazara herif sert çıkmış. bu kabul ama bilemedim. ben şimdi uyaracam ama nazikçe dayak yermiyim göreceğiz. editlerim.

edit: abi bırakın allah aşkına, hanzoymuş. asıl hanzo toplum içinde ağzını yaya yaya, şapırdata şapırdata sakız çiğneyenlerdir. sinirden karşımdakini sikesim geliyor ama genelde olay çıkmasın diye sessiz kalıyorum ve kendimi sikiyorum. uyarınca da hanzo oluyoruz. oh ne ala memleket amk.

ben ne mi yaptım? az evvel dayanamadım ve uyardım. abi kusura bakma ama sakızı daha sessiz çiğner misin, tekrar kusura bakma ama rica ediyorum, dedim. adam da gayet nazik, asıl sen kusura bakma, yeni yemek yedim kokmasın diye ama haklısın kiminin tiki olabiliyor diye cevapladı ve sorun çözüldü. medeni insanlar gibi konuşmayı öğrenmeliyiz.

edit2: adam inerken de kusura bakma deyip indi. insanların birbirini anlaması bu kadar zor olmamalı...
  • (bkz: ekşi sözlüğün bağcılar'a dönmesi)

herkes ayrı keko aq sözlüğünde...
  • bitiyorum şu sosyal medyadaki “ iyiki bana denk gelmemiş, bana karşı geri vitese alıyorlar” tiplerine. eminim bu tipler hayatında bir defa da olsa kavga etmemiştir. güçlü olan veya görünen değil emaneti(bıçak/silah) yanında taşıyan kazanır. bunu böyle bilin belaya bulaşmayın.
  • hanzo beyin mizofoni hastalığı olabilir. eğer öyleyse hak veriyorum değilse teessüflerimi iletiyorum.
  • yazarımız ağzını şapurdatmadan çiğnemişse karşı tarafın kesinlikle birşey demeye hakkı yok. şapurdatarak çiğnemişse eğer karşı taraf düzgün bir usupla söylemeliydi. çünkü bazıları o kadar çok ses çıkararak sakız çiğniyor ki. sinir katsayım artıyor.böyle durumlarda ya yerimi değiştiriyorum ya da dayanamayıp nazik bir uslupla rahatsız olduğumu söylüyorum karşı tarafa.
hesabın var mı? giriş yap