şükela:  tümü | bugün
  • yavşama seviyesindeki ani artışlar da sebep olabiliyor fakat genel olarak can sıkıntısından kaynaklanan bir eylem sanırım. kadın taifesinde sık görülmekle birlikte erkekler tarafından icra edildiği de vaki. her iki halde de irrite edici gerçi. sinir bozucu. o yüzden unisex bir yaklaşım sergilemek istiyorum konuya. ayrım yapmadan, sakız patlatmayı matah bir şey sanan her bireye eşit dağıtmak istiyorum paylarını.

evde olursun, tek başınasındır patlatırsın. eyvallah. kimse bir şey diyemez. ama toplum içinde bakışlara, tavırlara aldırmaksızın yaparsan incinirsin lavinya. incitirler. ensene vurup ağzından o sakızı düşürürler acımadan. saçına yapıştırırlar, çıkarmak içün cebelleşirsin dakikalarca. benimsediğin rahat biriyim, etraf sikimde değilci tavır götünde patlar ansızın. hoyratça zedelerler neşeni, saadetini. gerek var mı tüm bunlara? sana diyorum ulan, gerek var mı? bak hala sakız şişirmeye çalışıyor ya.. bak hala dilini büküp sakıza şekil veriyor planladığı eylem içün.. senin ben sakızını kuytuda patlatırım ulan. senin ben ıssızda bakarım falına big babol; anlıyor musun? şişirme o sakızı gözüme soka soka, şamarı vurdummuydu yüzüne yapıştırırım boydan boya. ani el şakalarıynan ürkütüm seni.. şimdi skain ol ve o ağzındaki sakızı yut yavaşça. olmadı çıkarıp çöpe at. delirtme.

gereksiz bir adrenalin arayışından başka bir şey değil bu. bugün anladım.
  • bunun daha da fenası sakızı sonuna kadar şişirip patlatmaktır.
  • dikkat edin bir grafik anlatım yapıyorum.

:'
    :o
    :0
    :x
  • kadınlara pek yakışmadığı kanaatinde olduğum eylemdir.
  • üç gün öncesine kadar umrumda olmayan eylemdi.
    şehirlerarası yolculuk yapıyoruz üç arkadaş. mola verdik, bir şey istiyor musunuz soruma su al yeter cevabına rağmen arandım arandım ve ülkerin yeni çıkarmış olduğu küçük halleyi buldum kasaya geldiğimde de big baboolları gördüm ve hemen aldım. ne de olsa çocukluk vardı big babolda, hatırlatırdı, çiğnedikçe o günlere dönülürdü ve mutlu olunur diye düşündüm. öyle oldu mu olmadı tabi?

halleylerimizi yedik, suyumuzu içtik ve zaman makinası big babolu çıkardım. çok mutlu oldu onlar da ve hemen çiğnemeye başladık. bir süre sonra pat pat patlatmaya başladı bizimkiler. sen de patlat dedikleri an patlatamıyorum ki dedim ve kalan bir saatlik yol bana zehir oldu. daha doğrusu çeneme ve dudaklarıma zehir oldu.

yok nasıl patlatamazsın ya? hiç mi merak etmedin? diyorlar...
    biri dur öğretiyim diyor yak ışığı falan diğeri ya olur mu öyle saçmalık öğretilir mi sana biri mi öğretti diyor? :)

çok basit bir şey ama çocukluk boyunca gerçekten hiç denememiştim, merakta ettiğimi hatırlamıyorum ama o an kafaya taktım işte.
    dene, dene, dene... sakızı ağzımdan fırlatmayı başarabiliyorum ama bir ayrıntı ile şişirmeye çalışırken fırlıyor.
    sonra elinle dene diyor, kenarlardan tut diyor, deniyorum evet oluyor. ama büyütemiyorum balonu.
    bir saat boyunca uğraş ama sonunda yapama ne acı bir durum anlatamam.

sonuç olarak göründüğü kadar kolay olmadığını ya da benim bu konuda beceriksiz olduğunu anladığım eylemdir sevgili sözlük bunu da böyle bil.
  • gerçekleştirmenin bende olmayan bir yetenek gerektirdiğini düşündüğüm eylem.

p.s: her ne kadar iğrenç bir eylem olsa da deneyip yapamayınca ne eksik arkadaş bende diye düşündürtüyor.
  • saçınıza yapışmadığı sürece insandaki sınırları zorlama isteğinin zararsız olanlarından biridir. daha nereye kadar şişirebilirim, daha ne kadar şişer diye düşünürken suratınızda patlar. merak dürtüsünün durdurulamaz olduğunun bir ifadesi biçimindedir. aynı zamanda hep daha fazla üflemeliyim, daha fazla, daha fazla diyede içinizdeki hırs ve bitmek bilmeyen güç isteğinin dışa vurumudur. sakı patlatmak küçümsenicek bir olay değidir asla ama asla sakız patlatmak, sadace sakız patlatmak değildir.
  • vazgeçilmesi zor alışkanlık. cak cak cak sakız çiğneme eyleminin nirvanasıdır. cipsi ruhunun tezahürüdür bence.

ne demiş şakira, koz ayme cipsiii, ar you kamin vit miiiiii?
  • sakızı iyice çiğneyip, çeneyi yorduktan sonra dinlenme esnasında sakızı şişirdikten sonra yapılan eğlenceli eylem.
    dikkat: ses gücü yüksek, sinirleri tahrip edici etkisi vardır.