şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: skulls)
  • soner yalcin'in 4 ocak 2018'de cikacak ve tanitim yazisi asagidaki gibi olan kitabinin adi.

"bir film düşün.

ilk sahne sıradan bir olayla başlar.

film ilerledikçe gelişmelere inanamazsın.

dehşete kapılırsın.

film biter. etkisinden kurtulamazsın.

korkarsın.

bu kitabın yazım sürecinde ben bunları yaşadım.

ilk sahne:

altı yıl önceydi.

medyaya her cümlesi yalan olan bir haber sızdırıldı.

peşine düştüm.."
  • tarım'da devletçilik prensibi ile yerel üretim politikaları neden desteklenmeli sorusuna cevap veren,

yerel tohum takası ve sertifikalı tohumculuk konularını da kapsayan soner yalçın kitabı.

(bkz: önce buğdayı bile dışardan alırdık)

(bkz: norveç'in 13 tl'lik fındığı 21 tl'ye geri satması)
  • soner yalçın'ın derin araştırmalar ve somut örneklerle yerli tohumların nasıl yok edildiğini anlattığı, tohum-ilaç-zehir-ilaç bumerangıyla küresel şirketlerin nasıl milyar dolarlar kazandığı ve beğenilmeyen cumhuriyet döneminde kaç tane tohum ıslahlarının yapıldığını anlattığı ve en önemlisi küresel şirketlerin bunu sadece para kazanmak için yapmadıklarını anlattığı çok bilgilendirirci, çok sürükleyici kitabı.
  • polisiye bir roman akıcılığında, korku edebiyatının masum kalacağı ürkünçlükte, stephen king’in kitaplarının masal kitabı gibi kalacağı bir kitaptır saklı seçilmişler.
    komplo teorisi falan da değil, her şey belgeli ve açık. yok ediliyoruz birileri tarafından, kimler mi? seçilmişler.
  • soner yalçın tarz itibariyle hep bir komplo teorisyeni gibi görülür oysa yazdığı her şeyde bir gerçeklik payı vardır. bu kitap belki de "en gerçek" kitabı. yazdıklarını belgelere dayandırdığını göreceksiniz zaten. henüz bitirmedim ama kesinlikle okunması gerektiğini düşünüyorum.
    belki ben de günah çıkarıyorum bunları okuyarak bilmiyorum, bilemiyorum.
    iyi ve kötüyü bilerek kötüyü mü seçiyorum?
    kitabı okuyun.
    edit: bitirdim. okuyun.
  • sipariş ettim bakalım..soner yalçın okunur...
  • can sıkan; aslında can sıkması da gereken bir kitaptır.

nasıl zehirlendiğimizi belgelere ve sağlam kaynaklara dayandırarak kalem kalem anlatmış soner yalçın.

isme, cisme, görüşe bakmadan mutlaka bir göz gezdirin. konu epey ciddi zira.
  • okumaya korktuğum kitap. ekini değiştirdiler hemde dini ağızları düşürmeyen insanlar tarafından.cehennemin ateşi üzenlerine olsun