*

şükela:  tümü | bugün
 • polonezköy'de, her odası değişik ve country tarzında dekore edilmiş, sabahları kahvaltıda taptaze bal ve kaymak yiyebileceğiniz, isterseniz havuza girip, at binebileceğiniz, geceleri barbeque yapıp daha sonra dev atesin etrafında oturup içkilerinizi yudumlayıp sohbet edebileceğiniz, istanbulun içinde ve fakat istanbul ile sonsuz alakasız müthiş dinlendirici bir club.
 • üyelik ücretini merak ettiğim country club.
 • istanbul’un anadolu yakasında ömerli yakınlarındaki saklıköy country club ıhlamur ve gürgen ağaçlarının arasında bir cennet. sadece üyelerinin faydalanabildiği ve 70 dönümlük bir araziye yayılmış olan saklıköy’de ikisi kapalı, biri açık üç manej, yüzme havuzu, voleybol, futbol sahası, tenis kortu, squash ve fitness salonları. damak zevkine göre iki farklı restoran, 20 odalık küçük bir otel, toplantı salonu var. tesisin en çok öğündüğü şey yapım aşamasında kerpiç, taş ve tahta kullanılarak çevreye hiç zarar verilmemiş olması
 • huzurla romantizmi,tembelikle doğayı kaynastıran, mahzen restaurant la ortacaga seyahat ettiren hos mekan.
 • bir cennet kösesiymis burasi..kuslarin civildadigi günesin parladigi cinsten klise ötesi harika bi günde papatyalarin istila ettigi kirlarin, bahar dallarinin, bembeyaz kesilmis agaçlarin, kahvaaane miriltilari disinda issiz diye nitelenebilecek küçük köy meydanlarinin arasindan geçilip zaten mest olunmus bi halde gidilerek, daha da feci bi sükuunet ortami içine düsülen we dönülmek istenmeyen biyer. mortishia kardesim ile birlikte positif bilimlerdeki engin birikimimizi kullanarak pek saglam olmayan bi salincakta burnumuz yere sürtünmeden saatlerce sallanmayi basardigimiz yerdir de ayrica..bi süre sonra baktiginiz hersey yesil ve yesilin tonlarindan ibaret hale gelebiliyo burda.
  tenis kortlarinin etrafindaki brandalarla ilgili husus ise hala gizemli tabiatini korumaktadir..
 • senelerdir bir bakıp kaçtığım, şimdilerde bırakmak istemediğim, içinde yaşayan yakinlerimin*ömrüne ömür kattığını düşündüğüm, benim de nefesim olan yerdir burası...
 • (bkz: saklikent)
 • http://www.saklikoy.com.tr/

  sitedeki haritadan yola çıkarak gidilmemesi, olmadı tarif için bir telefon edilmesi gereken yer. polonezköy'den geçerek gidilmesi uygun sanki. (yok ben dağda bayırda, riva'da kaybolurum derseniz o ayrı)
 • organize işler filminde cem yılmaz'ın malikanesinin çekildiği country club.
 • mutlak dinlenme saglayabileceginiz, istanbula yakin uzak mekanlardan biri. kalitesi, hizmet anlayi$inda sakli. gecenin ikisinde herkes fosur fosur uyurken, koy sessiz sakin gunu devirmi$ken, kullenmi$ ate$e yakla$tigimizin 10. saniyesinde, ba$imizda 2 garson belirdi, ate$i beslemeye kalktilar, bir 5 sn sonra elde $allarla bir ba$kasi belirdi. istesek patates de kozletecektik.

  gittiginize degecek, kacmaya cali$tiklarinizdan kacmanizi saglayacak dinginlikte, gercek bir haftasonu kiymetinde cali$an ki$iye.