şükela:  tümü | bugün
  • sadece di$inin erkege yaptigi oral seks oldugu unutulmamalidir.
  • başka hiçbir ülkede oral seks saksafon enstrümanı ile bağdaştırılıp benzer bir kelime kullanılmıyorken, ülkemizin engin müzik bilgisi ile kadının erkeğe yaptığı oral sekse seçtiği için beni şaşırtan kelime.

saksafon enstrümanının çalınma şekli oral sekse benzemektedir ancak bu kelimeyi bizimkilerin bulmasını hala aklım almıyor.
  • dişler değdirilmeden yapılması gereken hadisedir.
  • oral-b' deki uzmanlara göre diş ve dişeti sağlığının korunmasında büyük katkıları varmış. diş macunu kullanarak yapılmasını tavsiye ediyorlarmış. cidden !
  • saksofon gibi sanatsal bir çalgıyı kısaltıp bu anlamda kullanan başka millet yoktur sanirim. sonra ülkede niye sanat gelişmiyor.
  • iğrenç telaffuza sahip kelime. genelde bu kelimeyi kullananlar saksafon çalan müzisyenlerle de epey dalga geçerler. saksafon çekmek diyenini duydu bu kulaklar.
  • ne zamandan beri oral seks anlamına geldiğini merak ettiğim kelime. ben 90’ların sonunda duyduğumu hatırlıyorum ama zaten yaşım daha öncesine yetmez.

acaba 70’lerde 80’lerde veya daha eskilerde bu kelime var mıydı? tarihi ne kadar geriye gidiyor? yaşı yeten suserlerin desteklerini bekliyoruz.

bir de bu kelimeyle ilgili şöyle bir teorim var. doksanlarda monica lewinski skandalı patladığı zaman bu kadının bill clinton’a oral seks yaptığı her yerde konuşuluyordu. bill clinton da ayrıca saksafon çalmasıyla meşhurdur.

acaba bu kelime monica lewinski olayından sonra clinton’un saksafoncu olması sebebiyle mi türedi argoda? eğer bu kelime 80’lerde veya daha eskiden da varsa bu teori çöker tabii. ama bana şimdilik mantıklı geliyor.
  • bill clinton saksafon çalardı, monica lewinsky ile olan skandalını da herkes bilir.

bence bizim insanımız bu iki durum arasında bir bağlantı kurup o malum işe bu ismi vermiş olabilir.

bu da benim türk etimolojisine bir katkım olsun
  • sakso çalıyorsun abey?
  • bir de "şakşo" diye birşey vardır. denyo'nun eşanlamlısı olarak...
hesabın var mı? giriş yap