şükela:  tümü | bugün
 • hiçbir yeteneği olmayan, takdire değer tek özelliği zeki olması olan genin ninja. arada bir dışavuramadığı iç sesine de tanık olduğumuz sakura sık sık da "naruto ile sasuke ne kadar yetenekli, ben ne eziğim" tribine girer. uzumaki naruto sakura'dan, sakura da uchiha sasuke'den hoşlanır. ayrıca alnının çok geniş olması sebebiyle "forehead girl" olarak da bilinir.
 • naruto animesindeki ana karakterlerden bir tanesi. ozellikle de aksiyon dolu bolumlerden sonra "e yine armut topladin sakura, tebrikler" dedirten karakterdir. ama bir bolum vardir ki hatta bolumun adi "sakura blooms"dur... cok duygusal ve sakura'nin istediginde gaza gelebileceginin kanitidir.
 • --- spoiler ---

  sakura'nın hayli ezik olup,herkesin onunla "eueuhueuhe!şunun alnına bakın!" diye alay ettiği zamanlarda yamanaka ino ona kol kanat germiş ve çok yakın arkadaş olmuşlardır.sakura bir ninja olma arifesindeki günlerine,ino'nun yardımlarıyla gelmiş olduğunu inkar edemese de,ino'nun kendinden üstün biri olduğu mantığını büyük uğraşlarla kafasından silmiştir.araları da ilk kez,sasuke'yi elde etme uğruna açılmıştır.o günden sonra dostlukları kıyasıya bir rekabetin gölgesinde kalmış ama,içlerinde bir yerlerde var olmaya devam etmiştir.
  sakura, naruto serisinin başlarında yalnızca zekası ve üst seviyedeki chakra kontrol yeteneğiyle ön plana çıkmaktadır.tabi fiziksel zayıflığı onu çoğu zaman sasuke ve naruto'nun gölgesinde bırakmıştır.ama sasuke'nin konoha'dan ayrılmasından sonra geçen 2,5 yıllık zaman diliminde aşırı bir ilerleme kaydetmiş ve ikinci bir tsunade olmak yolunda sağlam adımlarla yürür hale gelmiştir.

  --- spoiler ---
 • ilerleyen bölümlerde (post-godaime) öküzötesi kas gücü sahibi olmasına rağmen naruto'ya meydan dayağı çekme huyundan vazgeçemeyen ninja dişisi. kyuubi'nin varlığı kasayı sağlam kılmasa naruto garibanının bu manyak karının elinden sağ kurtulması olasılığı azdır, ama eşek hala onun peşinden koşar. halbuki hinatacığım öyle mi? (bkz: hinata)
 • sakura, naruto 1'de ve naruto shippuuden'de farklı özellikler gösteren bir seven team üyesi.
  uchiha sasuke'ye aşkı, naruto'nun yazıldığı kız oluşu, kolay sinirlenmesi, hafızası (+inekliği) ve chakra kontrolüyle ünlü.
  naruto 1deki hali kompleksli, düşüncesiz ve yapış yapış. tek tek ele almak gerekirse:
  komplekslidir - alnına takmıştır. kendisine güvenmez. ino'yu çocukken kendinden üstün gördüğü için onu sürekli geçmeye çalışır. bir erkek için en iyi arkadaşını satıp "bundan sonra rakibiz" demesi kanımca bariz bir karaktersizlik örneğidir. ne yani o beğendiğini seçsin bizim dostluğumuza bişi olmasın demek bu kadar mı zordur?
  düşüncesizdir - çok süper bir ninjaymış gibi naruto ile uğraşıp durur. dünya üzerinde umursadığı tek şeyin sasuke olmasından kötüsü sasuke'yi bile düzgün tanıyamamış olmasıdır. (üçüncü bölümde "naruto'nun ailesi yok, o yüzden salak salak hareketlerde bulunuyor, ne şanslı." tarzı aptal aptal konuşup sasuke'yi nasıl delirttiğini hatırlatırım)
  yapış yapıştır - ah ah neresinden anlatsam bilmiyorum. bu kadar ısrarcı olunur mu yahu? naruto patavatsızının bile kendine çeki düzen verdiği, ilan-ı aşkı abartmadığı düşünülürse bu kızımızın hali vahimdir, yazıktır.

  sakura naruto shippuuden'de 1deki defolarını kısmen düzeltmiş, belki de serinin en fazla büyüyen/değişen karakteri diyebiliriz kendisi için. tsunade'nin çırağı olmasıyla çok güçlenmiş en başta. medical-nin olması da gayet doğru bir tercih. sadece işe yararlık açısından değişmemiş (naruto 1de bir işe yaramıyordu biliyorsunuz) aynı zamanda zihinsel olarak da büyümüş. artık daha sakin düşünüp sasuke dışında da dünyayı görebiliyor. ama hala kolay sinirlendiğini unutmamak gerek.

  sakura kanımca klasik bir anime kızı olmakla beraber gayet sıradan ve sıkıcı bir karakter. temari gibi güçlü bir örnek ya da hyuuga hinata gibi bir sevimlilik abidesi varken kendisini hiç de ilginç/sevimli bulmuyorum. ama shippuuden'deki büyümüş, daha kontrollü ve kendine güvenen halinin de hakkını vermek gerek.
 • (bkz: haruno sakura)
 • --- spoiler ---

  naruto'nun yüzlerce bölüm peşinden koştuğu bir türlü yüz bulamadığı dişi karakter. ancak son bölümlerde hafif hafif yazılmaya başlıyor naruto'ya. naruto ne yaptıysa olduramadı. en nihayet pein'i dövüyor köyün ortasında. bu kavgadan sonra naruto'ya köy hayran olur, gidip de sakura sakura diye inlemesin artık. ilaveten hyuga klanının varisi hinata var köşede.

  naruto'nun hinata'yla haşnafişne yapıp uyuzundan ölmesini dilediğim karakterdir sakura.

  --- spoiler ---
 • naruto adlı manganın en andaval karakteridir, hatta karakteri tam oturmamıştır. hal ve tavırları zorlamadır, özellikle erkek oyucuları ayrı bir çileden çıkarır. anime forumlarında genellikle serinin en nefret edilen karakteri olarak seçilir zaten sevenine de pek rastlanmaz. peki neden uyuzdur, cevabı nettir dünya yansa yokolsa bile bunun tek derdi sasukedir. salak kız triplerinin hepsi bulunur.

  peki neden andavaldır sebebi şudur ama öncelikle feci manga spoileri var demedi deme sonra

  --- spoiler ---

  sasukeyi tek başına öldürmeye gitti ama belki kendisini görünce sasuke hidayete eren diye gerzek bir fikirle karşısına çıktı. adam tüm konahayı yakacam, taş üstünde taş omuz üstünde baş kalmayacak diyor. bu salak dandik bir kunai ile sasukeyi haklayacak, bunu chuunin yapanın aklına edeyim. kakashi son anda gelip hayellerimizi yıktı, abi 2 saniye geç gelsen ne şahane olacaktı.

  --- spoiler ---
 • hani böyle insanlar vardır "yarın sigarayı bırakıcam. artık çok değiştim vıdı.." derler, öteki gün tekrar başlarlar. yine tövbe ederler, yine başlarlar.

  ben işte sakura'yı onlara benzetiyorum. yok medical jutsu öğrenmiymiş.. elleriyle tardis gibi ses çıkarmak dışında hiçbir şey yapmıyor. hayvani güçlü bir kız olmuştur ama force'u kavrayamamış. orada takılmış kalmıştır. eminim çakrasının elementini de bilmiyordur.

  rock lee bile bence kendisine fazladır.
 • mangakamız kishimoto, kadın kahraman yaratmayı pek beceremiyorum diye buyurmuş. sakura, bu lafın mütevazilik olmadığının naruto alemindeki kanıtıdır.

  --- spoiler ---
  gerçi haksızlık da etmeyelim: tsunade, mizukage terumi mei, uzumaki kushina, konan, chiyo da kendisinin elinden çıkma olup esaslı ninjalardır. e bir de temari var ama naruto alemindeki erkek ninjalarla karşılaştırınca cücük gibi kalmıyorlar mı?

  asıl konuya dönecek olursak:
  sakura'nın onu asıl zayıf kılan özelliği doğru düzgün bir arkaplanı olmamasıdır bence. ino, chouji ve shikamaru'nun klanlarının gizli teknikleri, babalarının arkadaşlıkları; neji ve hinata'nın hyuuga klanındaki hiyerarşiden doğan hikayesi ; rock lee'nin guy sensei'le olan ilişkisi; kiba'nın anası, ablası, akamaru'su; shino'nun babası ve böcek kolonisi derkeeen... sorarım sakura'nın küçükken sasuke-kun için ino'yla birbirine girmesi dışında ne hikayesi var? geniş alın meselesini de atlamayalım tabi ama diğerlerinin yanında peh demekten başkası gelmiyor içimden. bir sakura bir de tenten denen kunoichimiz konoha'ya uzaydan indirilmişler sanki. tenten neyse de sakura, sürekli naruto' nun yanında dolaşan biri sonuçta. biraz daha sağlam bir karakter olsa fena olmaz.

  ninja olarak değerlendirecek olursak da yok çok güçlenmiş, yok ikinci tsunade'ymiş falan ama hep lafta bunlar. ha oldu olacak diyorsun, hep beklentiye sokacak yorumlar yapılıyor hakkında ama gel gör ki pratikte bir gelişme olmuyor. bilmiyorum belki de sakura da güçlü olursa sasuke-naruto savaşına maydanoz olması gerekir diye böyle bu. hatta kakashi'nin chakra yoksunluğunu da buna bağlıyorum.

  amma ve lakin ninja olarak yetersizliği, nerden geldiği belli olmayan sasuke saplantısı dışında çok da sevilmeyecek biri değil bence. bir kere manganın başındaki haline göre epey olgunlaştı, her şeye vızırdayan kız halleri gitti. genelde neşelendiren, moral veren taraf naruto olsa da sakura'nın da naruto'yu kendine getirdiği zamanlar az değil (sasuke'yle ilk karşılaşmaları sonrası, tsunade komadayken). özellikle takdir ettiğim birkaç davranışı da var: chunnin sınavında naruto'nun hokagelik hayali suya düşmesin diye sınavdan çekilmeye karar vermesi, daha sonra da kiba'yla karşılaşmasında herkes naruto yığıldı bir daha kalkamaz diye düşünürken sakura'nın kakashi'ye 'naruto'yu tanımıyorlar, o bu kadar çabuk yenilmez' bakışı atması. bir de inner sakura var. görmeyeli çok oldu ama sakura'nın o iki kişilikli halleri, şirin görüntüsünün altında hafif deli birinin olması nedense hoşuma gidiyor.

  savaşta bir numarasını görelim artık.

  --- spoiler ---