şükela:  tümü | bugün
 • polonyalı yönetmen jan komasa'dan 2011 yapımı ilginç bir film.

  http://www.imdb.com/title/tt1808454/
 • ergenliğin ne kadar zor yıllar olduğunu hatırlattı bana. özellikle şu çağda, evebeynlere ders mahiyetinde izletilmeli...

  şuradan izlenilebilir.

  edit: bu arada, animasyon karakterindeki pembe saçlı kızın fotoğrafçı ipek şen'e benzediği detayı da filmin gerçekçiliğini artırıyor benim için. resmen gerçek gibi...
 • iyi ki oturup izlemişim, döktüğüm gözyaşlarına değdi. sizde dominik'in yaşadıklarını yaşadıysanız benim gibi -maalesef- derinlerinize işleyecek bi film.
 • giflerinin tumblrda dolaşmasıyla oldukça ünlenmiş film.güzel filmdir ve sylwianın o son kendini dışarı atıp bağırma sahnesi hüzünlendirmiştir.
 • filmden çok şu soundtrack ile hüzünlendim ben. :/

  bence bunun kitabı falan yazılsın. karakterlerin kişilik analizlerini, iç dünyalarını filmde gösterilenden daha çok merak ediyorum. ayrıca pembe saçlı abla sen 1 şeytansın.

  edit: anlam karmaşası düzeltildi.
 • sonunu çok da beğenmediğim ama güzel bir film. psikolojik filmleri seven biri olarak gerçekten güzel analizler yapılmış diyebilirim.
  bu arada okulda geçen bir sahnede (bkz: billy talent) tan (bkz: nothing to lose) çalmıştır. çok da güzel oturmuştur o sahneye. gerçi şarkı resmen filmin sonuna spoiler veriyor o ayrı konu.
 • filmi izlerken gerçekten depresif ruh halini hissediyorum ve içi bi kararıyor. konusu çok muhteşem değil belki ama o depresyon ve bunalım halini ve çıkmaz bir durumda oluşunu çok iyi anlıyorsun. chat odası tarzı bir yerde kendi karakterini tasarlıyorsun ve diğer insanlarla iletişim kuruyorsun. içerideki insanların ortak noktaları ise herkesin ölmek isteyişi. dominik burada slywia ile tanışıyor ve aralarındaki iletişim farklı bir yakınlığa dönüşüyor.
 • başka bir zaman izlemiş olsam günümün içine edecek ama şu anda çok doğru bir zamanda izlediğim ve aşık olduğum film.
  hep izlerim deyip ertelemiş sonra da unutup gitmiştim.iyi ki ertelemişim. inanılmaz rahatlattı beni bu filmi izlemek.
  bayıldım! muhteşem bir film. mutlaka izleyin.

  ayrıca (bkz: second life)
 • ergen filmi.

  ergenseniz, farklı eğilimleriniz varsa izleyin.

  keywords vereyim yeterince bilgi verir: http://www.imdb.com/…08454/keywords?ref_=tt_stry_kw

  2 saatimi yedi demeyeceğim, sık sık ileri aldım da bu eziyetten kurtuldum. ama seveni çok o nedenle kötülemeyeceğim.
 • --- spoiler ---

  maddi olarak her şeye sahip olan ergenlik dönemindeki bir genç başta girdiği cinsel kimlik bunalımı yüzünden arkadaşlarının arasından dışlanır. zaten ailesel bir bağı da olmadığı için çağımız tümörü internet ortamında sosyalliği yakalar lakin intihara saplantılı bir şekilde takıntılı olan bir gruba kabul görür ve film başlar.

  klasik tabirle ailelere ders niteliğinde bir film yakıştırmaları zaten yapılmıştır. gerçekten de film tüm akışıyla kamu spotu olarak var olmuş. sorunlu bir ergenlik geçirdiniz veyahut hala geçiriyorsanız konu tanıdık gelebilir.

  filmdeki ruh durumları güzel yansıtılmış.
  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap