• bazen hayat kurtaran bir yöntemdir:

- iyi günler. elektrik borcunuzu ödememissiniz, kesmeye geldim.
    - aooo? ödemistim ben. hay allah. durun! kesmeyin!
    - yok, ödenmemis. kesicem!
    - lütfen ama? hiçbir sey yapamaz misiniz?
    - yapamam. hmm... demokrasilerde çare tükenmez tabii.
    - efendim?
    - ben bilmiyorum ama belki sizin akliniza maddi bir çare gelirse, onu bilemem.
    - haa, anladim. su an yanimda nakit yok ama dayimdan isteyebilirim. belki dayimi tanirsiniz, ugur dündar.
    - ne?
    - ugur dündar. hani rüsvetle filan ilgili programlar yapiyor...
    - tanimam. neyse. bak, simdi elektrigi kesmiyorum ama bugün ödeyecen, söz mü?
    - elbette! söz.
    - hade, hade. iyi günler.
    - tabii.
  • zeki insanların en sinir bozucu hasletlerinden biridir ki, anlamazlıktan gelmenin ötesine geçip hakiki süzme salak taklidi yapmaya vardırabilenler de vardır.
  • anlamış olmanın getireceği dezavantajı görüp* anlamamazlığa gelmek*
  • salak dolu bi yere sık gitmek durumundaysanız ve isim,olay hatırlamanız onlarla ilgilendiğinizi sanmalarına yol açıcaksa tek çözümdür..
  • çok yapanın salak sanılmasına yol açar. fazlası zarar.
  • elbiseli yürürken çırılçıplak gibi davranmaktır..

(bkz: #10504212)
  • insanların gerçek düşüncelerini açıklarını ve size hangi gözle baktıklarını anlamak için yapılan ve her zaman işe yarayan müthiş eylem..
  • uzun zamandır yaptığım şey, acı veriyor, sinirlerim tepeme çıkıyor ama dayanıyorum, çünkü dayanmak zorundayım. bu esaret bittiğinde bir nemesis olacağıma neredeyse eminim. hayatımda hiç bu kadar aptal olmamıştım, bu denli salağa yatmamıştım, bereket ki -nasıl olduysa- alışkanlık olmadan farkına varabildim.
    dostoyevski'nin şu sözü var aklımda: "doğrusu biraz aptal olan ve belki de bu aptallığı yüzünden sevdiğimiz birinin birdenbire akıllanması pek de hoşa gidecek bir şey değildir."
    ben de o günü bekliyorum, az kaldı.
  • salağa yatacaklara bir tavsiyem olsun, yatmadan önce uykunuzu iyice alın sonra orada uyuyakalıyorsunuz kötü oluyor.
  • bu davranış genelde zeki insanlara mal edilse de, daha çok kurnaz, uyanık insanların ortak özelliğidir ve genellikle zor durumlardan kurtulmak için yapıldığı düşünülse de daha çok karşı tarafın sakladığı bilgileri almak, ortaya çıkarmak için yapılır. zarf atmanın kardeşidir. (bkz: zarf atmak)
hesabın var mı? giriş yap