şükela:  tümü | bugün
 • ortaokul ergeni veledinden gına gelmiş bir anne isyanı:
  http://www.youtube.com/watch?v=ljzyn1zlkjy
 • orijinal videoya göre gidecek olursak:

  1. çocuk annesini odaya çağırır. bunu annesinin -"ne diyon sen nie çaarıyon beni" cümlesinden anlıyoruz.

  2. annesi gelmeden önce kamerasını ayarlamaktadır. belli ki amaç annesiyle birlikte kameraya kendini kaydetmek belki de fotoğraf karesi almaktır. bunun için de en iyi kamera açısını ayarlamak için çaba sarf etmektedir. tabi burada prodüksiyonun zayıf olduğunu kabul ediyoruz. ev hali, arkada yorgan döşek, ütü masası vs.

  3. annesinin tavırlarından ve başlığa malzeme olmuş, "salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk" cümlesinden yola çıkarak, çocuğun şefkatten yoksun, annesiyle birlikte bir aile fotoğrafına sahip olmadığını kanısı oluşuyor (gülmeden) izleyen bünyelerde.

  4. çocuğun "annecim seninle bir fotoğraf çektirebilir miyiz?" şeklinde soru sormak yerine, neden böyle bir çekim yoluna gittiğini ise; çocuğuna gram sevgi göstermeyen bu cadaloz annenin, ergenlik çağındaki çocuğuna göstermiş olduğu hakaret dolu tavırlardan sonra, 10-15 liraya alınabilecek bir kamera için, oğlunun -"al kırdın kırdın" demesi üzerine, beti benzi atmakta ve "ne khırması yaa" tepkisi vermektedir. çocuğuna acımamakta, ancak kamera için endişelenmektedir! bu durumda çocuğun annesiyle birlikte bir görüntüye sahip olmasının tek yolu, (çocuğa göre) bu tip ayak oyunlarından geçmektedir.

  5. 15 liralık kameraya endişelenen, ancak o yaştaki çocuğunu bozmaktan, laf sokmaktan çekinmeyen bir anneye sahip bu yavcurak ne yapsın sevgili suserlar? soruyorum size. şimdi söyleyin kim suçlu? kim komik? yavrucağın tek isteği, annesiyle birlikte bir kamera görüntüsü olsundur. çok şey mi istemiştir ha?

  (bkz: gözlerim yaşardı)
 • insanı her anında donuna sıçırtabilcek bir şey bu vidyo.kesinlikle teyzeye katılıyorum çocuk hakkaten gerizekalı ve her şeyi geçtim sözdeki o anlık inandırıcılık herkesi etkiler.
 • yüzümde güller açtıran, mutluluk gözyaşları dökmelere doğru savuran bir video.

  evet, olay hakikaten komik. ben de her izlediğimde kahkahalarla çınlatıyorum duvarları. her detay, her bir tonlama, her bir kelime ayrı komik.

  peki ama neden komik?

  benim için bu videoyu komik kılan şey güzelliğidir. saflık, temizlik, mutluluk anlamında güzellik. o çocuk var ya mesela videodaki, şu dünyadaki en mutlu çocuklardan biridir. annesinden en fazla sevgi gören, annesini de en fazla seven. birbirlerine çiçek alıp canımlı cicimli konuşmuyorlar pek muhtemelen, ama o anne evde dokunduğu her köşede şefkat bırakıyor, huzur salıyor.

  bana bu kadar dokunmasının kesin vardır bir nedeni derinlerde bir yerlerde de, kelamımı birkaç kıytırık kanıtla süsleyeyim :

  - çocuk muhtemelen yeni web-cam almış, takılıyor.
  - anne uzaktan birşey sesleniyor, anlamıyoruz tam, çocuk "tamam" diyor.
  - anne geliyor odaya, çocuğu görüp başlıyor "şu hareketlere bak, salak, gerizekalı" diye. bu tür kelimelerin kullanımı örnekte görüldüğü gibi nispeten genç annelerde (ve taşrada) oldukça sık rastlanılan bi' durum. çocuğun o anki bakışlarına dikkat edin, hiç bi' kin ya da öfke yok. belli ki günlük hayatlarının bir parçası olmuş o kelimeler, hiç koymuyor. o halde, (bkz: bi' şey mi oldu yoo)
  - anne kameraya yönelirken çocuk arkasından "basma basma" diyor usulca. anne yine de meraklı ve evine hakim, basacak bir şey buldu mu basar. basıyor netekim.
  - çocuktan feryat, "al kırdın kırdın" . o anki öfkeyle bile pek de bağırmıyor aslında. ve dikkatinizi çekerim, bu bir ergen çocuk. bağırması, annesinin üstüne üstüne yürümesi gayet normal olurdu.
  - annenin "ne kırması yauğ" anındaki saflığı, temizliği, üzüntüsü. annenin de bir zamanlar çocuk olduğu, hatta belki de hala çocuk ruhlu olduğunun kanıtı değil de ne?

  ve son an... beni an itibariyle içinde bulunduğum duygulara sürükleyen kilit nokta. bardağı taşıran son damla :

  - çocuk, annesinin sesindeki o korku ve pişmanlığı da duyduğu an, sesini alçaltır ve sevgiyle yükler. o da pişman olmuştur biraz sanki, "yau, basma anne basma, allah için basma" der.

  videonun en azından o kısmını bir daha dinleyin...
  sizce bu bir aile trajedisi, mutsuzluk ve sevgisizlik yumağı olabilir mi?

  yoksa anne hemen ardından bi' güzel kuru-pilav mı koyacak çocuğunun önüne, "ye balım, ye benim salak oğlum, ye benim geri zekasına kurban olduğum" diye?
 • güzel bkz olur da işte gg var.

  - ne ediyon sen neye çağrıyon sen beni ? şu harakete bak ya . yaptığı hareketlere bak allah aşkına yaptığı hareketlere...
  + bişiy oldu mu ? yooo.
  - ya beni niye çağırdın sen .
  - salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya.

  bence de bişiy olmuyor yani, çocuk öyle bakıyor mis gibi poz vere vere. sonra anne dayanamıyor, kurcalıyor vee kırdın kırdın!!!

  (bkz: ne kırması ya)
 • hayata bakışımı değiştirmiş, bir insanın gülerek ölebileceğine inancımı sabitlemiş, son bin yılın aile faciası videosudur. bilmem hangi üniversitede bitirme tezi bilem olabilir.
  dünyaya çemkirmek için gelen annenin odaya girmesiyle dünyanın en cool ergeninin poz kesmeleri sekteye uğrarken anne hem gence hakaret eder hem de olaya webcami kırarak noktayı koyar,ama yılmayan genç allahın hakkı için isyan ederken anne son darbeyi vurur "ne kkırrması yav"...
  bkz: artık çok geç
 • annenin cemkirik halleri, arka fonda durulmus dizi dizi yorganlar ve artistik poz pesinde ortaokul bebesiyle potansiyel bir umut sarikaya karikaturu.
 • bir kez olsun kullanmak istenen cümleler listeme giren anne feryadı.. "ne kırması yaa" derken anne kişisi zaman kazanmaya çalışarak olayı çözme yoluna gidiyor ama yok abla sen çıkamazsın o işin içinden..

  (bkz: ne nerdeyim ya)
 • annenin "ne kırması ya" dediği andaki smiley: | - 8