şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (warhammer 40k)
    first founding chapter'i. primarchlari vulkan, homeworld ise nocturne. tum space marineler arasinda en insancil ve adil olanlardir.
    kardeslerine kiyasla yavastirlar ve bu yuzden yakin dovuste zorlanirlar. ayrica hizli saldiri uniteleri kisitli sayidadir, bu yuzden daha cok defansif stratejilerle savasmak durumunda kalirlar. yine de tek baslarina kaldiklarinda bile savasmaya devam ederler, inatcidirlar. orta ve kisa mesafeli silahlar acisindan cok avantajlidirlar. flamer yada meltagun gibi yakindaki dusmana cok yuksek hasar verebilen oyuncaklari hem daha fazla sayida hem de daha ucuza alabilirler. ayrica cok basarili muhendisler olduklari icin, bazi savas ekipmanlarini daha ucuza kullanirlar. iyi bir taktikle hem cok ekonomik hem cok etkili olabilmektedirler, ozellikle terminatorlerin daha ucuz olmasi sahane bi olaydir.
  • baş düşmanları chaos savaş grubu* olan dragon warriors'tur. nocturne gezegeninin yüksek radrasyon seviyesinden dolayı ciltleri siyah, gözleri kırmızıdır. gene seedleri kararlı ve kirlenmemiş durumdadır. yakın dövüş ve alev silahları üzerine uzmanlaşmışlardır.